Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális-e, ami történik?

Normális-e, ami történik?

Figyelt kérdés

16/L

A barátaim szerint normális életem van. Ti mit gondoltok erről?

A szempontok a következők: pár éve kezdődött az egész, amikor meghalt egy hozzám nagyon közel álló személy, és előző nap ugyan ezt megálmodtam, én is hülyének tartottam magamat, de azóta bűntudatom van és másképp látok mindent. Nemrég meghalt egy másik hozzám közel álló személy és szintén megálmodtam előző éjjel. Pár éve csak a halálról álmodok és egy jó álmomat nem tudnám elmesélni, viszont a rosszakról tudnék mesélni több órát..

Általában 150 körül van a vérnyomásom, hamar ideges leszek és szinte mindennap sírok(párszor előfordult hogy órákon keresztül ok nélkül) vagy rosszkedvű vagyok, és néha hangokat is hallok, emellett minden nap hányok, ha nem akkor minimum hányingerem van (mert gyomor beteg vagyok plusz még a stressztől is) és bevallom nem egyszer gondoltam már az öngyilkosságra szintén akaratom ellenére. Nem valami jó körülmények közt nőttem fel, és már egészen pici korom óta bevillannak képek, amik később megtörténnek, néha van egy időszak amikor mindennap látok valamit. Mellesleg tipikus művész lélek vagyok, párszor a rajzaimban is megjelenik ami történni fog.

Ti mit gondoltok erről? Mit kéne tennem?


2012. nov. 13. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami történik, teljesen normális. Nem vagy egyedül ezzel a képességgel, és elhiszem, nem mindig válik a hasznodra. Meg kellene változtatnod a szemléletmódodat, illetve fejleszthetnéd is magad... mert olyan képességeid vannak, amivel nem mindenki rendelkezik.

A helyedben felkeresnék valakit, aki ért ezekhez a témákhoz, és a segítségével helyreraknám odabent a dolgokat. Ha nincs erre alkalmas személy, én is szívesen segítek neked.

A legelső az, hogy próbáld meg a hasznodra fordítani ezt az egészet. Nem rossz, ami történik veled, csak te így látod. Rengeteg technika létezik arra, hogy helyreálljon a lelkibékéd (reiki, meditációk, ..), kedvedre válogathatsz közülük.


A képek, hangok, álmok ill. "üzenetek" azért találnak meg téged, mert nyitott vagy rájuk. Nyisd ki magad a jó felé is, rá kell jönnöd (/jönnünk), hogy hogyan használhatnád fel a jóra, esetleg mások segítésére, ha hajlamot érzel rá.. :)


Semmiképp se ijedj meg, és ha bármilyen tanácsra szükséged van, írj privibe, nagyon szívesen segítek helyre állítani mindent.. :)

2012. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 RhisiartK ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, hogy pozitívan nézd és fejleszd. Nekem nagymamám ilyen, hogy többször is megálmodott már előre halálesetet. De ne legyen bűntudatod emiatt, mert a jövő nehéz kérdés, és még ha tudod is, hogy mi lesz, nem biztos, hogy megváltoztatható, illetve néha megváltozik magától is. Ez normális dolog amúgy, kivételes, de normális. Ne félj tőle. Egy kérdés: vannak olyan "deja vu" pillanataid, amikben előre is érzel/látsz pár másodpercet, percet? Elég közhelyes, de a Hősök c. sorozatban van szó ilyesmiről. Ez egy kis idézetfoszlány belőle: "Ha élünk azzal, ami bennünk lakozik, a lehetőségeink végtelenek. A jövő ígéretekkel, a jelen reményekkel biztat. De ha dacolunk ösztöneinkkel, ha ellenállunk belső késztetésünknek, bizonytalanná válik minden".
2012. nov. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Igen, már voltam több helyen is, pszichológusnál, lélekgyógyásznál, ami úgy néhány dolgot rendbe is hozott, de közel sem elég ..

és köszönöm írni fogok :)


Második válaszoló:

Igen, vannak ilyen pillanataim, de ritkán, és általában fáj a fejem amikor ezeket látom. És úgy érzem nehéz lesz ebből hasznot fordítani, mert emellett más problémáim is vannak. Köszönöm a válaszod!

2012. nov. 16. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!