Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel a régi...

Hogyan dolgozzam fel a régi öngyilkossági kísérletem?

Figyelt kérdés

7-8 éve még tini koromban akartam öngyilkos lenni szinte egymás után kétszer is, de szerencsére nem sikerült. Azóta sokat gondolok arra, hogy milyen hülye voltam és hogyan tehetettem ilyet.

Tudom hogy nincs rám írva, hogy ez velem megtörtént, de engem nagyon zavar, főleg ha ez feljön egy téma közben.

Múltkor például az egyik ismerősöm azt mondta, hogy akit egyszer kezeltek pszichiátrián az örök életére meg van bélyegezve. Ettől csak még rosszabbul éreztem magam.

Nem is tudnám elmondani ezeket senkinek, még a közeli barátaim sem tudják, egyedül csak a családom.



2018. márc. 10. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Fordulj pszichológushoz, vagy ha vallásos vagy, akkor ahhoz.
2018. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

nem szabad rágódni a múlton. az már megtörtént és nem lehet rajta változtatni. az a múlt és nem a jövő.

a jövő ami előtted áll, amit csinálnod kell, ami felé vezet az utad.

a múlton való rágódás az önértékelési probléma vagy depresszió miatt van, mindkettőn dolgozni kell.


sosem szabad magad a hibákon keresztül látnod, a múltbéli botlásokon, mert akkor nem a jövőre koncentrálsz.


nincs ráírva a homlokodra mit tettél, de azt mindenki látja, hogy mit csinálsz a jelenben, és a jövő felé tekintés meg a te motivációd.


ez legyen a lényeg, ami ezután következik!


amúgy meg q.rvából lesz a legjobb feleség :) :) ha voltak is szakítási kísérleteid az élettel, tudnod kell, hogy ezek után te leszel az, aki a legjobban fogja imádni a létezést! hát ki tudná jobban ezt, mint te?!? :) :) :)

2018. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
A prostituáltak jó emberek,a prűdek meg nyomorultak.
2018. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A másodiknak különösen mert tök rendes volt. :)

2018. márc. 11. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogd fel úgy, hogy élsz, és ez a lényeg.


Ami elmúlt azon változtatni úgy sem tudsz, és amin nem tudsz változtatni, azon teljesen felesleges őrlődni, hisz az sem változtat semmit, főleg nem pozitív irányba.

2018. márc. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!