Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mamám pánikbeteg lett éd...

A mamám pánikbeteg lett éd depis. Senki (orvosok) nem tudnak segiteni. Tanács? = (

Figyelt kérdés

próbálom összefoglalni remélem nem lesz hosszú, a mamámról van szó aki 3 hónap alatt nagyon leépült.

3honapja volt mamám fodrásznál és rosszuil lett azota folyamatosan leépült kialakult nála vszinüleg a pánikbetegség nem megy sehova merth ö rosszul lesz, nincs szervi baja az orvosok is mondták csak amiota igy rosszul lett magába fordult h és annyira rákoncentrál a problémiáira h azok tényleg elöjönnek pl zug a feje jön a sava nem bir aludni csip a vizelete meg csomo dolog. Nem megy emberek közé mert h fél h rosszul lesz teljesen elzárkozott a külvilágtol nem csinál semmi házimunkát mert h rosszul lesz tehát nem föz nem vásárol nem takarit semmit nem csinál, szegény nagyapám nem tud micsinálni neki és ö most borult ki idegileg h már nem tud segiteni semmit mamának most az 5. orvoshoz pszichologushoz megy volt 1 hetet a korházban akkor nagyon jo volt de amikor hazajött egyböl visszaesett és nem javul.

Mivel mamámnak nincs olyan dolog ami lekötné ezért csak magával és a betegségével törödik és állandoan erröl beszél és nem lehet vele másrol beszélni mert mindig ezzel jön mi (én és a családom)mindig mondjuk neki h menjünk sétálni vagy beszélgessünk tornázzunk 1 kicsit(gyogytornásznak készülök)de semmit nem akar mert h rosszul lesz, de meg se probálja csinálni, és a legszomorúbb hogy az orvosok azt mondták h rajta 1 pszichologus sem tud segiteni mert semmi szervi baja nincs csak eccerüen le kéne magát kötni h ne gondoljon arra h ö beteg meg h rosszul van. 1ik pszichologus ismerösöm azt mondta h ezzel csak direkt fel aakrja hivni magára a figyelmet h többet törödjunk vele..de már ott tatunk h nagyapám idegileg tönkremnt sir..

abban kérném a segitségeteket h esetleg itt az országban van e vki aki tud olyan orvost ápolot aki az idösekhez jár és összeállit neki 1 programit amivel le kötheti a beteg magát éés kilábal a pánikbetegségböl vagy esetleg szanatorium ahol segitenek neki!

nagyon hálás lennék! mert ha igy romlik tovább az állapota télleg elmegy és nagyon nem akaromm és tartok attol hogy a nagyapámat is "elviszi"=((


2010. jún. 5. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

#

stenhegyi Klinika

www.ihklinika.hu Keresse a nyugalmas és biztos gyógyulást nálunk.

#

Pánikbetegség kezelés

www.pszichocentrum.eu Professzionális segítség szorongás, depresszió és pánikbetegség esetén.

#

Medicover Egészségközpont

www.medicover.com/huhu Minőségi magán-egészségügyi ellátás kellemes környezetben

2010. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. jún. 5. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Pszichiáter kell a mamának, és nem pszichológus. Sztk-ban kell időpontot kérni. Nem kell beutaló sem. Teljesen ingyenes. Ő írhat gyógyszert. És ha a mama rendben beszedi, újra a régi mama lesz. Kb. 3 hónap kell neki. Ne kórházzal kezdjetek. Majd a pszihiáter eldönti.
2010. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már volt annál is és semmi gyogyszer nem jo neki.... ö utalta be a korházba is=(
2010. jún. 6. 01:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyi...www.orvostudakozo.hu

Itt rengeteg, nagyon jól képzett szakember van, a belgyógyásztól a gasztroenterológusig, a pszichiáterig minden. Itt van egy olyan opció, hogy "az orvos válaszol". Katt oda, és tapasztalt szakember fog Neked segíteni.

Én csak úgy tudok Neked tanácsot adni, mint egy kigyógyult pánikbeteg. 50%-ban a gyógyszer segített, 50%-ban én magamon. Rendeztem magamban a dolgot, és azon voltam mindenhogy, hogy jobban legyek. Én pszichiáterhez jártam, a pszichológusok nem sokat segítettek, bár a tanács is jó, de a felborult szerotonin-háztartásomat a szavak nem tudták helyreállítani, erre kell a gyógyszer. Szerintem a mamának is azt kellene szednie. Mindenesetre ez jó, hogy a család így mellette áll.

Külső segítséget is lehet kérni, biztosan eredményes is, de neki is változtatnia kell magában, el kell határoznia, hogy igenis jobban lesz.

Arról próbáltál már esetleg beszélgetni vele, hogy mitől jön elő a rosszullét, és milyen félelmei/rossz gondolatai vannak? Az lenne megoldás, hogy mikor elmondja, meg kell nyugtatni, hogy a félelmei nem valósak (ennél a betegségnél nem).

2010. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a pszichoterápia (ami egyáltalán nem csak beszélgetésből, hanem bizonyos tréningekből áll)is hatással van a neurotranszmitterekre. A pánikra a leghatékonyabb a viselkedésterápia plusz gyógyszer kombináció.


Egyébként sajnos a pszichoterápiára nem mindenki alkalmas, a gyógyszer meg nem mindenkinek használ. Vannak olyan problémák, melyek rezisztensek a terápiára. Próbálkozni kell.

2010. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

mindig kérdezem h miben nyilvánul meg neki és mondjá hát zsibog a fejem és kérdezem hol..hát mindenhol:S

olvastam itt h ez gyakori azidösebb nöknél és ugy érzik feleslegessé váltak és azért produkálják ezeket a tüneteket h felhivják magukra a figyelmet és ezzel h mindeki sajnálja ugy érzi ez jobb neki, ráadásul már nagyapám olyan sznten kiborulth elsirta magát és láttátok volna a mamámat mintha örült volna és egyböl jobb kedve lett..... és nagyapám mondta h mama nem is akar meggyogyulni:S hiába mondja h most menjenek ide oda..nem sehova ráadásul nagyapám most lesz 70éves és meglepi buliz akartunk csinálni h elhivjuk a testéverit akik közül 1ik tatabányán másik cegléden lakik(mi szegeden)mivel nem nagyon tudnak igy találkozni és mamám egyböl bepánikolt és elkezdte produkálni magát mignem azt érte el h nem csinálunk bulit=(és nagyapámnak nem enged semmit nem mehet el a "haverokkal "1sörre mert mamám egyböl elkezd hisztizni és neki kell tatámnak csinálni mindent mosni vasalni kaját fözni mert mama nem hajlnado..

köszi a tanácsokat!

2010. jún. 6. 18:36
 8/8 A kérdező kommentje:
beirtam az orvostudakozoba, köszönöma tippet!!
2010. jún. 6. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!