Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, de ki tud...

Pánikbeteg vagyok, de ki tud igazán segíteni?

Figyelt kérdés

10éves korom óta szenvedek pánikbetegségben.Most 26 vagyok.Vannak jobb idők amikor boldog vagyok,nincs semmi problémám,de időről időre előjön megint hírtelen.Most is ez van.Halál félelmem van és iszonyúan félek,tüneteket produkálok pl. szorít a mellkasom,fulladok és állandóan szédülök.3 éve elköltöztünk a párommal másik városba,még mindig nem ismerek itt senkit,nem is vagyok itthon sokat,mert a párom vidéken dolgozik hétfőtől péntekig,ilyenkor én haza megyek anyukámhoz,mert itt iszonyúan félek este.Ahogy sötétedik én menekülnék ki a lakásból.Ez alapból is probléma,de nekem már van egy 1,5 éves kisfiam akivel nem csinállhatom ezt,lassan megy bölcsibe is muszály lenne megszoknom.Ki tud rajtam igazán segíteni?Kineziológus,természetgyógyás?Gyógyszert nem akarok szedni,mert már szedtem életemben rengeteget és mindig ugyanott kötök ki!

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!!


2011. márc. 29. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjeddel tudsz erről beszélni? Orvost már próbáltad? Írhatsz privit, ha gondolok, elmondom, hogy én hogy csináltam!:)
2011. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pszichoterápia segíthet, a pszichológus nem ír gyógyszert, hanem a probléma gyökerét keresi - illetve keresed Te a segítségével. Ha 10 évesen jött elő, akkor jó eséllyel találtok majd olyan momentumokat a gyerekkorodban, ami segít nyomára jutni az okoknak.


Kineziológus is működhet, egy barátnőmön az segített.

2011. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az a fontos hogy beszélgess erről akár szakemberrel. de elsősorban magadnak kell legyőznöd. tudom nagyon nehéz, nekem pont tegnap volt majdnem egy rohamom. csináltam egy kamillateát és elkezdtem egy vígjátékot nézni hogy eltereljem a figyelmem.
2011. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a baj én már nem tudom elterelni a figyelmem semmivel,főleg nem este..már nagyon elhatalmasodott rajtam.Mindneképp keresek szerintem egy kineziológust,mert pszichológussal már próbálkoztam régebben is,sikertelenül!

2011. márc. 29. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt én is szenvedtem ettől a pánikbetegségnek nevezett állapottól.Valódi és teljes gyógyulást számomra relaxációs technikák hoztak. Megtanultam,természetesen terapeuta segítségével, a tüneteimet felerősíteni,majd lecsendesíteni relaxált állapotban. Fontos egy megbízható szakember segítsége a tanulási folyamatban.Emellett egyéb elengedési technikákat alkalmaztam.Nem tudom ki mennyire nyitott ebbe az irányba,de alapvetően azt gondolom, hogy ha tudjuk,mi egy adott tünet lelki háttere, az a gyógyulásban szinte teljes sikert hoz.Gyógyszer nélkül sikerült kilábalnom ebből az állapotból.

"A betegség, mint esély" című könyvet érdemes lenne kézbe venni.

Amit üzennék mindössze annyi, hogy merd élni az életedet és ne tartogass magadban elfojtott érzéseket.Testi szinten így jelenhet meg.

Hópihe15

2011. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!