Mentális betegség produkálhat fizikai tüneteket?
Helyes. Az a lényeg, hogy ha a probléma már visszatérő és zavaró, akkor orvoshoz kell menni. És orvos a belgyógyász, a fogorvos, a neurológus és a pszichiáter is, csak kiragadva példákat. A pszichiátert azért kell bevenni a sorba, mert sokszor van olyan, hogy például valakinek állandóan megy a hasa, és legyint rá, hogy á, csak nincs elég időm ebédelni, beveszek valami reklámozott bogyót, közben lehet, hogy csak idegesíti, hogy a munkahelyén állandóan kénytelen a kollégája rádióját hallgatni, és nem akar szólni neki. Ilyenkor az ember próbál igazodni, de a szervezet ezt néha megsokallja. Vagy gyakran veri ki a víz, és a klimaxra fogja, pedig maga számára is észrevétlenül (itt a gond!) állandóan az jár az eszében, hogy a munkahely által kötelezővé tett szoknya alól nem látszik-e ki túl sok, amikor az ajtón belép egy ügyfél. A többi embernek nevetséges látszó apróságok is képesek gyilkolni, sajnos, mert ennek a kornak az emberei hihetetlen mennyiségű stresszes helyzetbe kényszerülnek, kezdve például a folyamatosan hallgatott városi zajjal. Már évtizedekkel ezelőtt is olvastam olyan cikket még az Élet és Tudományban, hogy kimutatták a nagyvárosi háttérzaj és a szívbetegségek közötti kis mértékű kapcsolatot.
Szóval az emberi test egy zűrös szerkezet, és a hosszú idejű üzemeltetése rengeteg törődést kíván, így aztán meg kell próbálni időt szakítani a szervizelésére is, kerülve a rálegyintéseket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!