Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a gondom, ha nem...

Mi lehet a gondom, ha nem értem meg a célzásokat, csak az egyenes beszédet? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sajnos mindig szorongok az idegenek közt, mert nem tudom kiszámítani, hogy mit fognak reagálni a következő pillanatban. Egyszerűen barátkoznom kell, hogy lenyugodjak, de az újabb találkzáskor elölről kezdődik. A ravaszabb emberek simán rászednek, gyakorlatilag elhiszek mindenkinek mindent.
2017. jún. 8. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyhe autistákra jellemző lehet ez a tulajdonság.
2017. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Nekem is ez jutott eszembe, de bizonyára azért mert magamból indultam ki. Aspergeres vagyok és én is sokáig szenvedtem ezzel, gyerekkorormtól kezdve. Nehezen tettem különbséget a hazugság és az udvariasság között, valamint a célzások a mai napig nem jönnek át mindig. Jellemzően a szexuális célzások azok, amiket akkor fogok fel, amikor már a többiek röhögnek. De mint sok minden más, ez is fejleszthető. Én azt csináltam, hogy megjegyeztem, milyen arckifejezéssel és hangsúllyal mondja az illető és ha az adott mondat célzás vagy átvitt értelmű, legtöbbször egyezik a hangsúly. Indulj neki eleve úgy, hogy lehet hogy amit az illető mond, az nem biztos hogy úgy is van. Ha sokáig figyeled és elemzed őket beszéd közben, akkor egy idő után ki lehet ezt szűrni.
2017. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyéb ötletek? Sajnos nagyon nehezen bízom meg amiatt az emberekben, ezért barátaim sincsenek. A matekos dolgok mindig is kiemelkedően mentek, de már nem nagyon megy akoncentráció, mert szükségem lenne az emberekre, de úgy érzem, hogy elveszek köztük, ha kimegyek valahova.
2017. júl. 2. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, amiről és ami ellen nem tehetsz, az nem a te hibád, ilyen vagy, te másban vagy kiemelkedő. Bizonyára vannak hozzád hasonló emberek, velük kellene barátkozni. Az a baj, az ilyen elvontabb személyiségek mindig szétszórva vannak egymástól, a sok átlagos, normálisnak titulált emberek között.


Nekem ugyan nem tudom mi bajom van, de valakivel egyszer beszélgettem a témáról, és akkor jöttem rá, hogy mi van akkor, ha én is aspergeres vagyok, csak eddig nem is tudtam róla. Pici koromtól kezdve a következő problémáim vannak: Nem tudok köszönni azoknak, akik nem állnak közel hozzám, tehát már ha szomszéd, akkor is kínos a szituáció. Érzékeny vagyok az érintésekre, emiatt vastagon, rétegesen öltözök, sokszor még melegben is. A hajvágás is évekig nekem kész kín volt, mondhatni fájdalmasan éltem meg. A viccnek van egy kategóriája, amit soha nem fogok megérteni, emellett sokáig az iróniával és a szarkazmussal is 100%-os problémáim voltak. Vagy ott van az a humor kategória, amit 100%-ban értek, de nem tudok rajta nevetni, mert számomra nem tud úgy átjönni, hogy húúú de vicces, hanem rögtön az értelmet látom benne, meg az összefüggéseket, és racionálisan eldöntöm, hogy miért nevetnek rajta mások, de nekem ez picit sem vicces. Ilyen a showder klub, a családom minden tagja előszeretettel nézi, néha már könyörögnek nekem, hogy nézzek már valamit, hátha jobb kedvem lesz tőle, de engem az picit sem vigasztal.


Az egészben csak az az érdekes, hogy én viszont pont hogy nem értek a matekos dolgokhoz, inkább erősen emocionális személyiség vagyok, hátrányaim csak azokon a területeken vannak, amiket leírtam, de azonkívül hálistennek jól meg tudom érteni a lányokat, legtöbbször pont azokba a problémákba látok bele, amit a legtöbb férfi észre sem vesz, vagy olyan dolgokat fejtegetek, amikre szinte éheznek lelkileg. Én inkább ilyen artist, művészlélek vagyok, nem matekzseni, de ettől még valami bajom van, csak nem tudom pontosan mi.

2017. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem teljesen értem a kérdést, de ebből ne csinálj gondot! A célzásokat mások se mindig értik. Ha valami nem világos, amit mondanak, legfeljebb kérdezz vissza, hogy értették, nincs abban semmi szégyellnivaló. Én is régen sokszor voltam úgy, hogy nem értettem a mögöttes tartalmát dolgoknak.
2017. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!