Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns tényleg olyan...

Antidepresszáns tényleg olyan káros? Tényleg nincs más választás a gyógyulás irányába? Valóban gyógyszeres zombi leszek?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit! Szóval sajnos 2008 óta van depresszióm. Volt pár gyógyszeres kezelésem de mindig leállított nővérem hogy ne szedjem mert káros meg ilyenek szóval egyik se ment végbe hála neki. Sajnos a depresszió megmaradt, minden létező természetes dolgot kipróbáltam, orbáncfű,citromfű,omega 3 stb. Picit segített de egyik se annyit hogy boldognak érezzem magam.


Kérdésem a következő! Szóval ha most én elmegyek egy ilyen

pszichiáterhez, és teljesen betartom a gyógyszer szedését akkor az tényleg helyrehoz? Mert attól tartok legjobban hogy a mellékhatásoktól rosszabbul leszel meg ilyesmi. Olyan emberektől kérnél leginkább választ akit szedtek ilyesmi gyógyszert és mi a vélemény róluk? azt olvastam hogy idő megtalálni a megfelelőt, mert mindenkinek más válik be. 24 éves vagyok és úgy érzem vállalom a kockázatot, mert egyedül nem tudok kimászni belőle. A természetes gyógymódok meg nem váltak be. pszichológus meg hát drága, és amúgy se tudnák megnyilni előtte.



2017. febr. 20. 17:37
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Utolsó részben egyetértünk. Az én véleményem viszont az, hogy akinek a gyógyszerek elnyomják a tüneteit érdektelenné vállik a terápiával szemben. Meg el vannak nyomva azok az érzések amiket kezelni lehetne a terápiával. Nem láttam a sok év alatt olyan embert akit a gyógyszer meggyógyított volna. Nem láttam pszichiátrián olyan embert akit hosszabb időre meggyógyítottak volna. Mindig ugyanazok az emberek kerültek be újra és újra. A gyógyszer csak tüneti kezelés. Ha nincs tünet mit kezeljen egy pszichológus?
2017. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%

# 11: Ez részben igaz, én azt szoktam mondani, hogy antidepresszánssal olyan terápiázni, mint epidurállal szülni... Márpedig a terápiában a fájdalomnak is megvan a maga szerepe, jelentősége. (Végigcsináltam, nagyon fájdalmas volt, de megérte - pont mint gyereket szülni. Csak ezúttal önmagam "szültem meg".)

Ugyanakkor én ismerek olyan embert, aki gyógyszerrel vágott bele a terápiába és így is hatékony volt számára. Idővel fokozatosan le tudott jönni a gyógyszerekről teljesen. Amikor a pszichológusa úgy látta, hogy már boldogul nélküle is, akkor bevontak egy pszichiátert, aki apránként csökkentette a gyógyszeradagot, míg végül teljesen leállt vele az illető. Szóval ez is egy járható út, én nem ítélem el.

Én a magam részéről terápiáztam gyógyszerrel és nélküle is, összehasonlíthatatlanul hatékonyabb volt nélküle, de ez azért függött a terapeuta személyétől és az alkalmazott módszertől is, úgyhogy nem kizárólag a gyógyszermentességnek tudom be.

2017. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyi eset. Sokan nem jutnak el terápiára gyógyszer nélkül, mert annyira sem sikerül összekaparni magukat. És ez nem az ő hibájuk. A depresszió egy betegség, aminek vannak testi-biokémiai összetevői (ezen tud segíteni egy jól beállított gyógyszer) és lelki, szellemi, életvezetési, szociális összetevői (ezek terén meg a terápiával tudsz segíteni magadon).


A gyógyszer elnyomja a tüneteket, hogy átvészeld a mélypontot és tudj beszélni az egészről vagy megoldást tudj találni a problémákra. Ha az sikerül, elhagyható az orvos utasítása szerint(!!!).


De a kettő egymás nélkül nem nagyon megy. Amíg az agyadban pörög ugyanaz a pár hormon (és hiányzik másik néhány), addig nem tudod rávenni magad, hogy rendberakd az életed.

2017. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
10.vagyok.Amit előző írt pont azt akartam én is.Ez nagyban egyéni.Ha nektek ment a terápia gyógyszer nélkül akkor nektek felesleges,de nálam meg pont fordítva a terápia sehova nem haladt gyszer nélkül,majd el lehet hagyni azt ahogy javul a helyzet.Nekem azért messze nem nyomta el a tüneteket csak enyhítette azokat.Majd ha sikerül természetes úton is beszerezni azokat a kémiai anyagokat amit a gyógyszer ad el lehet hagyni.A baj hogy boldog boldogtalannak gyógyszert írnak fel aztán cső(oké psziciátere válogatja,de az ellenkezője is megvolt nálam ,első pszichológus úgy írta le a gyógyszert mint a sátán műve,az is hülyeség volt(nálam)
2017. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
53%

Ó, jaj, mennyi hülyeséget olvastam...


Kedves kérdező!

Az antidepresszáns szedése nem káros. Hosszú távon sem. Akár egész életedben lehet szedni (pl. ha valaki visszaeső depressziós, akkor ezt szokták javasolni). Lehetnek persze mellékhatásai, de akkor ha olyan, ami zavar, le kell cserélni egy másik típusra, ahogy írták is, meg kell találni a megfelelőt.

Zombi sem leszel tőle, azok a nyugtatók, teljesen más, mint az antidepresszáns.


Depresszióra súlyosságától függ, hogy mi az ajánlott, enyhére elég lehet a pszichoterápia, de közepesen súlyos, vagy erős depresszióra mindenképpen ajánlott antidepresszánst is szedni, emellett persze ajánlatos terápiára is járni.


Szedd végig a gyógyszert, amit fölírnak, hidd el, jót fog tenni, jobban leszel tőle.


Remélem megfogadod a tanácsaimat.

(Az információkat, amiket leírtam, nagyrészt a Pszichiátria nevű kurzusról szereztem, pszichológus hallgatóként volt egy ilyen óránk.)

2017. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
60%
Pszichológushallgató:Bármelyik SSRI,SNRI től elfelejtheted a szexet,ennyit arról hogy "lehet mellékhetása",a többiről nem is beszélve.Nagyon okosnak érzed magad egy kurzus meghallgatása után,csak egy szokásos pszihiáter előadást hallgattál meg ahol nyomják az optimista szöveget,a valóságtól teljesen elszakadva.Szedjél életed végéig gyógyszert és legyél impotens,akkor majd szerzel egy kis gyakorlati tapasztalatot is.
2017. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
39%
A pszichológushallgató vagyok, képzeld, én is szedtem már SSRI-t, két fajtát is, és egyik sem okozott sem impotenciát sem vágytalanságot. :)
2017. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Pedig a legtöbb sajnos azt okoz.

pl.a Paroxát mellékhatásaiból szemezgettem.Amit meg is tapasztaltam anno.

"A szexuális vágy vagy funkció változása, pl. az orgazmus hiánya és férfiaknál a merevedés, illetve az ondókilövellés zavara."

F40+

2017. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
51%
Igen, előfordulhat, de olyankor kell lecserélni egy másik fajtára.
2017. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
És? 80%-ra teszik kb akinek okozott szexuális diszfunkciót,ennyit erről
2017. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!