Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy autófóbia?

Van olyan, hogy autófóbia?

Figyelt kérdés
Nekem nem az van, hogy félek az autóban, hanem konkrétan az autóktól, járművektől félek. Eddig kétszer majdnem elütöttek, lehet ezért. Az elsőnél az autó épphogy le tudott fékezni(erős fékezéssel) de még így is nekem kellett konkrétan átfutnom a zebrán. Másodszorra pedig kiléptem a zebrára, az autó akkor indult el, amikor meg kiléptem előle, akkor ott száguldott el előttem az autó, épphogy vissza tudtam lépni. Azóta egyfolytában arra gondolok, hogy mi lett volna, ha elüt. Amikor zebrán kell átmennem, előtte mindig attól félek, hogy nem állnak meg az autók és amikor átértem, csak akkor tudok megnyugodni. Amikor autóban ülök,(apa vezet) akkor egy kicsit jobb a helyzet, de ha pl. a főúton megyünk, és egy mellékutcából befordul egy autó és megáll a szélén, akkor is arra gondolok, hogy mi lett volna, ha nem áll meg és belénk jön. Létezik ilyen fóbia, vagy ez mi? Mit tehetek ez ellen?
2017. jan. 25. 15:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!