Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem? Fontos. Csak...

Mi lehet velem? Fontos. Csak most mertem megkérdezni.

Figyelt kérdés
Nem merek egyedül az utcán menni, mert ha hallom hogy valaki jön a hátam mögött, akkor mindig arra gyanakszom, hogy le akar szúrni vagy valami hasonló. Nagy tömeg előtt sem szeretek elmenni, mert mindig attól félek, hogy engem néznek, és valami rosszat tesznek majd stb. Ha egyedül vagyok akkor is mindig azt hiszem hogy figyelnek. Gondoltam arra is, hogy erős paranoia. És " kitaláltam" magamnak egy "másik" életet...ami mindig csak a fejemben játszódik le. Amikor van egy kis időm akkor mindig ezt az életet "játszom" magamba. Ez így nem olyan fura, de mostanában már felkelni sem szeretek, mert tudom hogy nem olyan az életem, mint amit kitaláltam. Ennek a másik "életemnek" készítettem közösségi oldalakon is felhasználói fiókot, msn címet, mintha igaz lenne. Nem hazudozni akarok! Megszeretném ezeket szüntetni, de amikor oda kerül a sor mindig meggondolom magam. És néha, ha olvasok néhány betegségről( skizofrénia, tudathasadás, Hipohonder ) akkor abban a hitben élek, hogy velem is ez van. De aztán mindig meggyőzöm magam, hogy biztos, hogy semmi bajom. A környezetem (tudtommal) nem sejti. Valaki segítsen. Szimplán hülye vagyok?
2010. máj. 1. 16:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám hogy menny el pszichiáterhez (ő az orvos) mert ez nem feltétlenül pszichologusra tartozik. A neten való ismerkedés magában rejti azt a veszéjt hogy ott felelősség nélkül chat-elhetsz és esetleg a "másik életedet" meséled el valakinek mint igazit. Ezzel csak elmélyíted a problémát. A pszichodoki meg azért van hogy elmondd neki, és ha attol félsz, hogy megleped vagy kinevet, ez a veszély nem fenyeget. Láttak ők már cifrábbat is. Egyébként lehet paranoid zavar vagy schisofrenia (de az valóban nem a kettős személyiség)
2010. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100% megértelek téged!!Én is ezt csináltam éveken keresztül,kb. 4 évig!Ki sem mozdultam a szobámból kitaláltam magamnak barátokat,szerelmet sőt még gyermeket is magamnak.Képzelheted milyen borzalmas volt kimenni a valóságba rengeteget kínlódtam az a szerencse hogy idejébe elkapta az orvosom és hatalmas akaraterővel és gyötrelemmel kimásztam belőle.Én végül is önvédelemből menekültem oda a sok csalódás miatt de tudnod kell hogy ez hosszú távon nem működik mert beleőrülsz egy idő után,már nem tudod végül megkülönböztetni a valóságot és az illúziót.Diliháznál jobb a szabad élet!Próbálj meg ahhoz hasonló életet kialakítani mint ami a fejedben pörög.Szorongásom nekem is volt meg van is bár már sokat csökkent.Mitől nincs önbizalmad?Mitől éreznéd magad erősebbnek?Milyen szeretnél lenni valójában?Ezeket írd le papírra és próbálj meg olyan lenni.Az orvosom is ezt tanácsolta.Relaxálj de ha nem sikerül lehet hogy gyógyszerre van szükséged,akkor fordulj szakemberhez.Remélem segítettem valamennyit szegény sorstársam!
2010. máj. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen :) Jól esik h ennyien próbáltok segíteni. Köszönöm! :)

Remélem tényleg meglehet majd oldani...

2010. máj. 2. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!