Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem? Fontos. Csak...

Mi lehet velem? Fontos. Csak most mertem megkérdezni.

Figyelt kérdés
Nem merek egyedül az utcán menni, mert ha hallom hogy valaki jön a hátam mögött, akkor mindig arra gyanakszom, hogy le akar szúrni vagy valami hasonló. Nagy tömeg előtt sem szeretek elmenni, mert mindig attól félek, hogy engem néznek, és valami rosszat tesznek majd stb. Ha egyedül vagyok akkor is mindig azt hiszem hogy figyelnek. Gondoltam arra is, hogy erős paranoia. És " kitaláltam" magamnak egy "másik" életet...ami mindig csak a fejemben játszódik le. Amikor van egy kis időm akkor mindig ezt az életet "játszom" magamba. Ez így nem olyan fura, de mostanában már felkelni sem szeretek, mert tudom hogy nem olyan az életem, mint amit kitaláltam. Ennek a másik "életemnek" készítettem közösségi oldalakon is felhasználói fiókot, msn címet, mintha igaz lenne. Nem hazudozni akarok! Megszeretném ezeket szüntetni, de amikor oda kerül a sor mindig meggondolom magam. És néha, ha olvasok néhány betegségről( skizofrénia, tudathasadás, Hipohonder ) akkor abban a hitben élek, hogy velem is ez van. De aztán mindig meggyőzöm magam, hogy biztos, hogy semmi bajom. A környezetem (tudtommal) nem sejti. Valaki segítsen. Szimplán hülye vagyok?
2010. máj. 1. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj el azonnal pszichológushoz! Mi is úgysem tudunk tanácsot adni, ez egy betegség
2010. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem is menj pszichológushoz, és hidd el nem ciki. van egy ember akinek bátran elmondhatod mi történik veled és ő segít neked
2010. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

16:51-es vagyok

még annyit megpróbálhatsz hogy próbálj meg az interneten ismerkedni. itt nemismernek téged, nemtudják ki vagy ezért nyugodtan beszélgethetsz olyan dolgokról amit személyes ismerősnek nem mernél elmondani. nekem is vannak olyan ismerőseim msnen akik mo. másik felén laknak és nem is ismernek annyira mégis jókat beszélgetek velük


keress neten legalább barátokat akikkel beszélgetsz a valós életben, ez is egy lépés előre

2010. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, gondoltam már rá, hogy el kéne menni pszichológushoz. Csak kíváncsi voltam, hogy tényleg betegség-e...és, hogy van-e "neve" ... vagy hogy ilyen előfordult-e mással is.

Köszönöm az eddigi válaszokat.:)

2010. máj. 1. 16:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez biztosan nem skizofrénia( ami a másik élet kitalálására vonatkozik), a köztudattal ellentétben az mást jelent.

Menekülsz, mert nem bírod elviselni a saját életed. Gondolom ez a kitaláció segít elviselni a hétköznapokat. Tényleg nem ártana egy orvos, mert így valószínűleg egyre rosszabbul leszel.

2010. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

esetleg szociális fóbia?

amúgy sztem azért találsz ki magadnak egy másik életet, mert most amilyenbe élsz elégedettlen avgy, nincs elég önbizalmad, és úgy érzed h mindenki más izgalmasbb/érdekesebb mint amilyen te vagy, és pórbálsz egy képzeletbeli világba menekülni, amilyennek te szerted és te szeretnéd látni, és amik érdekelnek

2010. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen lehet benne valami...gondolkodtam, hogy orvoshoz kéne mennem,(mint említettem) de így jobban belegondolva nehezemre esne beszélni erről... vagy nm is tudom. Elég selejtes vagyok, mi? :(:/
2010. máj. 1. 21:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam olyan 14 éves korom körül. Sosem beszéltem róla senkinek. Pszohodokinak se, pedig jártam.
2010. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És mitörtént? elmúlt?
2010. máj. 1. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást: " Semmi nem vész el, csak átalakul"

Nálam valami ilyesmi játszódott le.

2010. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!