Barbara53 kérdése:
Volt már olyan pánikbeteg, hogy végleg elmúltak a pánikrohamjai?
Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta eléggé magamban tartom a családi problémákat es mas dolgaimat is. A stressz miatt mar voltam ekcémás, volt gyomorfekélyem, és utoljára mikor betörtek hozzánk mikor otthon voltam pánikbeteg lettem. Gyógyszerrel elkezeltek az orvosok es gyógyszer függő lettem, majd nagy nehezen leszoktam rola es pszihoterapeutahoz kezdtem járni 4honapon keresztül rendszeresen. Majd abba hagytam mikor mar jol éreztem magam es mikor meghalt a legjobb barátnőm vőlegénye megint visszaestem es sokkal rosszabbodott az esetem. Aztan megint visszamentem a terapeutamhoz es helyre jöttem teljesen, nem is volt panikrohamom vagy 4-5 hónapig. Most elváltak a szüleim és úgy érzem hogy megint vissza akar jönni. A semmiből sokszor elmelegedek, kezdek szedulni es erzem higy ajulok el. Megy a gyomrom es sírógörcsöt kapok, majd hányok es borzasztóan fáj a koponyám hátul. A legtöbbször le tudom kűzdeni, de úgy is nagyon kellemetlen. nem szeretnek vissza esni a régi kerékvágásba, mindent megtennék hogy egészséges legyek. Tudom, hogy az életben meg fognak érni nagyobb gondok, és éppen ezért nem akarok megint pszhioterapeutához járni, mert előbb utóbb meg kell tanuljam a problémákat kezelni, ez az élet.... Van valaki, aki pánik beteg volt és elmúlt végleg? És hogyan? Építő jellegű tanácsokat várok csak! Köszönöm!2016. nov. 2. 09:08
1/11 anonim válasza:
Egy igazán hatékony pszichoterápia évekig tart, nem félbehagyva, nem ki-be mászkálva a terápiából, hanem elkötelezetten végigcsinálva.
Én 3 évig jártam kitartóan és megszűntek teljesen a pánikrohamaim, még kimondottan stresszes helyzetben sem tudott eluralkodni rajtam.
2/11 anonim válasza:
Én évekig voltam pánikbeteg. Nem tudtam buszon utazni,mert rosszul lettem. Aztán ahogy öregebb lettem egyre könnyebben fel tudtam dolgozni a problémákat és ez megszűnt. Van akinek ez nem megy magától. Egyébként sincs semmi abban,ha valaki pszichoterapeuáthoz jár. Amerikában nagy szokás (nem véletlenül!),a legtöbb ember rendszeresen jár,mert sokat segít az irányított beszélgetés feldolgozni a stresszes helyzeteket.
3/11 anonim válasza:
Nálam marihuána hozta elő a pánikbetegséget, az első 5 évben rendszeresek voltak a pánikrohamaim, aztán sok sok önismereti könyv, meditációs gyakorlatok, sport, segített csökkenteni, de az áttörés a kisfiam megszületése volt, azóta (4éve) nem volt pánikrohamom.
4/11 anonim válasza:
Csak ideiglenes - akár több évig tartó - tünetmentesség van. Csak gyógyszer mellett oldható meg, hogy akármeddig tünetmentes legyen valaki.
6/11 anonim válasza:
4. nincs igazad! Az én pánikbetegségem 19-től 23 éves koromig "tartott". Akkor sem gyógyszerrel múltak el és azóta sem szedtem soha gyógyszert. Most 52 éves vagyok és azóta sem volt soha semmi problámám. A pánikbetegség egy,de inkább több olyan tényező miatt alakul ki,amit a gondolatok,érzelmek felülvizsgálatával, a világhoz való hozáállásunk változásával át lehet értékelni és megszűnhet gyógyszerek nélkül is.
7/11 anonim válasza:
Akkor te nem is voltál igazán pánikbeteg.
33 éve még nem is diagnosztizáltak ilyesmit nálunk, akkor mégis ki határozta meg, te magad?
8/11 anonim válasza:
80 as években már javában diagnosztizáltak skizofréniát, pánikbetegséget, de még szociális fóbiát is...
9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ezek szerint ha tényleg mindent megteszek, nekem sem jön vissza!
2016. nov. 3. 10:20
10/11 anonim válasza:
A 7. kérdésre válaszolva: a Honvédkórházba voltam pszichiáternél,aki diagnosztizálta és kezelni akarta mind gyógyszeresen,mind pszichoterápiával. Öszzesen 2x voltam nála. Az első alkalommal vagy 2 órán keresztül beszélgettünk, felírta a gyógyszert és azt mondta,hogy a követekező héten ismét látni akar. Már másnap sokkal jobban érzetem magam,úgyhogy nem is kezdtem el szedni a gyógyszert (ki sem váltottam). Legközelebb 3 hét múlva mentem el hozzá,addigra már minden megszűnt. Tudtam utazni minden nehézség nélkül,megszűnt a szívdobogásérzésem. Ő akkor azt mondta,hogy nagyon ritka az ilyen gyógyulás,és magas érzelmi intelligencia kell hozzá,de létezik. Én azt mondom,hogy a saját karaton kívül fontos az is,hogy az ember a neki megfelelő pszichiátert,pszichológust talája meg,illetve azt aki képes arra,hogy az ő "hullámhosszán" beszéljen vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!