Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szerintetek probléma, vagy...

Ez szerintetek probléma, vagy csak anya túlreagálja?

Figyelt kérdés

Azt előre bocsájtanám,hogy depresszióval kezelnek,és gyógyszereket szedek.

Tehát már nagyon rég óta csinálok olyan dolgokat,amiért anya nagyon erősen be szokott szólni,és megijedek,hogy valamit helytelenül csinálok.A szobámban egész nap le van húzva a redőny (nem szeretem a napfényt),és úgy járkálok,miközben beszélek magamhoz (ez már évek óta így megy).Pontosabban nem magamhoz beszélek,hanem kitalált személyekhez.Elképzelek szituációkat,és beszélgetek velük.Közben nevetek,sírok,vagy csalódottá válok,mindig attól függ,hogy milyen fordulatot vesz a beszélgetés.Mindig magától jön a dolog,és egyszer csak azon kapom magamat,hogy már megint csinálom.Néha az utcán is,sőt,régebben rendszeresen csináltam az utcán is.Akkor is előjön,ha társaságban vagyok,és olyankor is elvonulok beszélgetni magammal,mert az jobban érdekel.Tehát élő emberekkel is tudok beszélgetni,de ez nem helyettesíti az én kitalációimat,úgymond nem elégít ki.Én személy szerint ezt nem találom rossznak,mert fejleszti a szociális készségeimet,és nem érzem,hogy rossz hatással van rám,vagy másokra,bár ha napokig csinálom 0-24-ben,kissé befordulok.Viszont ahogyan anya kiabál velem,hogy hagyjam már abba,bűntudatot kelt bennem a dolog.Ugye ezzel nincsen semmi baj? Szeretném az őszinte véleményeteket kérni.Előre is köszönöm!



2016. aug. 29. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez valóban probléma.

Szinte mindenki szokott álmodozni, elképzelni dolgokat, helyzeteket.

De amit te csinálsz, az más. Társaságban, utcán beszélgetni hangosan a nem létező akármikkel, ahelyett, hogy a társasággal beszélgetnél, nem igazán normális.

Gondolom, nem véletlenül jársz orvoshoz és szedsz gyógyszereket.

2016. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyet értek az elsővel. Azzal hogy bűntudatod van azzal nincs semmi baj mindenkinek szokott bűntudata lenni. Erről a betegségről különben sem tehetsz.
2016. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A saját kis képzelt világoda menekülsz, gondolom a depressziód sem organikus eredetű, hanem volt valami kiváltó oka... valószínűleg ugyanide köthető ez a fantáziabeszélgetés is.
2016. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy anyukád kiabál veled emiatt, az egyáltalán NEM normális.


Ha beszélsz magadban, de tudod, hogy az nem a valóság, akkor az még normális.

Ha túl sokszor csinálod ezt, és már a "valós életed is rámegy", az már baj!

De nem pszichiátriai szerintem, hanem pszichológus tudna segíteni. Persze csak ha te is akarod. Ha nem, akkor meg ez van, ha neked EZ esik jól, akkor csináld EZT, nem szólhat bele senki!

Bár én a helyedben arra nyomatékosan odafigyelnék, hogy csak olyankor csináljam, amikor mások nem látják.

2016. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Persze,tök normális,hogy beszélsz kitalált emberekkel,kitalált szitukban akár az utcán is és közben nevetsz,sírsz...Anyád a hülye,aki túlreagálja.Na,iróniát félre,nem normális dolog,amit csinálsz,nem vetlenül kezelnek,bár gyanítom eredménytelenül.Erre nem a gyógyszerszedés életed végéig a megoldás.Persze,hogy kiabál,látja,hogy nem javulsz,fél,hogy a végén totál megbolondulsz,legyilkolod a családot,ha épp olyan szitut képzelsz el.Segíts neki és magadon is,komolyabb szakemberekhez forduljatok!
2016. aug. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!