Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma kaptam uj gyogyszert a...

Lumia 532 kérdése:

Ma kaptam uj gyogyszert a pszihiatertol es felek hogy ez se lesz jo mar en szegyenlem magam mit tegyek?

Figyelt kérdés
ez a masodik gyogyszerem az elso nem igazan hatott sot semmit se hasznalt most remelem az uj az mar fog kicsit felek meg a mellekhatastol is elsonel az is elmaradt, am volt egy idoszak mikor az elsonel kicsit jobban lettem aztan megint szarul de nagyon es a pszihiater ezert nem ertette miert akarok masikat, de az mikor kicsit jobban lettem lehet bemeseltem magamnak hogy hat a bogyo vagy nem tom de mar en szegyenlem magam ez miatt ha ez se valik be feladom

2016. aug. 26. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden ember más, mindenkinél másképp hatnak a bogyók és a pszichiátria jelenlegi fejlettsége nem teszi lehetővé hogy mindenki elsőre vagy másodikra a neki legmegfelelőbbet, leghatékonyabbat kapja. Ebben nincs mit szégyellni, a dokid dolga hogy megtalálja a neked aktuálisan legjobban segítő gyógyszert/gyógyszereket, a te dolgod pedig az, hogy betartsd az utasításokat (ezzel segítve a munkáját) és visszajelezd, hogy hogy vagy. Ha az új bogyók se válnak be, akkor megint váltotok, vagy annyira csalódsz a pszichiátriában, hogy hagyod az egészet a fenébe. Kb ez a két opció van és egyiket se kell szégyellni, mert van ilyen. Én is már elég sok bogyón végig mentem, pedig fiatal vagyok. De egyébként egyszer sem gyógyszereztek túl (azt leszámítva amikor kórházban voltam de az indokolt volt) és lassan kezdem megszokni hogy néha napján variálódik az orvosi utasítás és néha a bogyó is. Rühellem a gyógyszereket és mondhatnám hogy kapják be, de az a helyzet hogy sokat segítenek abban hogy megközelítőleg normális életem legyen és ne csináljak hülyeségeket hirtelen elkeseredettségből. Meg persze emellett járok terápiára, hogy idővel ne kelljen bogyókat szedni, mert azok csak ideiglenes megoldások.
2016. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt en csak azt nem vagom miert esik nehezere masik gyogyszert irni eleg ha ram nez lathatja hogy nem vagyok jol pedig mar miota odajarok
2016. aug. 26. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát több tippem is van. Az egyik szakmai, azaz ezeknek a szereknek általában idő kell hogy egyensúlyba álljanak és jól működjenek, így logikus hogy próbálja húzni az időt, hátha a pozitívabb hatások is bejönnek. Plusz néha a pozitív része olyan apróságokban is megnyilvánulhat, ami elsőre le se esik. Mármint az antidepresszáns mellett mondjuk jellemző, hogy a beteg továbbra is örömtelenségről fog beszámolni, mert annak az a funkciója, hogy leszűkíti kicsit a hangulatingadozások határait. Tehát se túl boldog nem leszel, de talán a negatívabbak is enyhébbek lesznek. Lényeg a lényeg, ő ismeri az általa felírt bogyó hatásmechanizmusát és lehet hogy eszerint nem olyan egyértelmű a dolog, mint hiszed.

A másik ok ami eszembe jut rendkívül emberi: Senki sem szereti, ha megkérdőjelezik az ő szakmai tudását. És érezheti így, ha te indítványozod a gyógyszer váltást. Persze az nyilván nem túl jó, ha önérzetből nem akar váltani, de tény hogy ő is ember, vannak érzései és van egy személyisége.

Én általában csak őszintén elmondom hogy mi mennyire rossz épp (evés, alvás, hangulat, társasági élet) és mivel nálunk kölcsönös bizalom van így nem mondom neki hogy váltsunk, ha én úgy érzem hogy ez most így nem jó, akkor hamarosan már mondja is hogy mit hogyan variáljunk.

Volt egy barátnőm aki jobban akarta tudni a gyógyszerezését a dokinál, mert hogy ő milyen jól van és csökkentsék az adagot (a doki nem akarta de belement), aztán persze marha szarul volt és főtt a saját levében. Én inkább csak bízom benne (bár azt is ki kellett érdemelnie) és csak akkor kérdőjelezem meg ha számomra nagyon furcsának hat ami mond, de akkor is inkább azt kérdezem hogy miért, és nem azt mondom hogy de ez így nem jó, mert hozzáértés nélkül nehéz érvelni.

2016. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:

A dokit ott kell "megfogni" úgy hogy önérzetében nem bántod meg hogy végigolvasod az adott gyógyszerhez mellékelt tájékoztatót. Az felsorolja tételesen hány embernél milyen mellékhatások lehetnek. Abból egyre hivatkozol hogy rajtad úgy érzed kijött és ezért szeretnél másikat.

Voltam én is úgy hogy a pszichiáter főorvos asszony felírta,én bevettem 1-et és kijött egy hólyag az oldalamon. Visszamentem hát ez ezerből ha egynek kijön. Mondom akkor én vagyok az az egy. Erre írt másikat. Nincs ezen mit szégyellni.

2016. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!