Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszajött a pánikrohamom az...

Visszajött a pánikrohamom az antidepresszánsok mellett? NANE! Valaki segítsen! Mi ez?

Figyelt kérdés

Háromféle gyógyszert szedek. Fevarin, Spitomin, és Rispen. Az Rispen-t csökkentettük, mivel az állandó vérnyomás leesésemet lehetséges, hogy ez okozta. Plusz a kegyetlen fáradékonyságomat. Ez olyan két-három hete azthiszem... Elejével nemvolt probléma, minden ugyanolyan volt mint régen, most viszont újra előjött az iszonyat kínzó gyomorfájásom, rohamom! Miért??? Azért, mert csökkentettük? De szerintem nem evégett van... :S Amúgy tegnap suliban felkellett olvasnom 170 diák előtt egy fogalmazást, nemvoltam felkészülve rá, csak a suliban tudtam meg, hogy felfog kelleni olvasnom. Iszonyatosan elkezdett fájni a gyomrom azthittem meghalok... Megijedtem, hogy visszajött ez az egész, és most totáll levan blokkolva az agyam.Felolvastam valahogy... akkor már nem izgultam, amikor kint álltam, legalábbis utánna már egyáltalán nem... :S Most viszont egésznap agyalok ezen, és enyhén fáj a gyomrom, holott magam vagyok otthon apuékkal. Szocfóbiám, enyhe depresszióm, és pánikrohamom van/volt. Amíg elnem kezdtem szedni a gyógyszereket. Bár a szocfóbia megmaradt.


Tavaly nyártól szedem a gyógyszereket, mellékhatása elég sok van, iszonyat nagy fáradékonyság, egyáltalán nem vagyok aktív, egész nap csak aludnék, a vérnyomásom leesik olykor-olykor (a gyogyszerek szedése előtt soha nem esett le, és nemis voltam fáradékony)... Leakarom küzdeni ezt az egészet, csak még millió bajom van ezeken kívül, és nemtudom megértetni az agyammal, vagy behazudni magamnak, hogy jól vagyok, nyugodt vagyok, és nem fog fájni a gyomrom... Mert ha tudnék magamnak parancsolni szerintem nemlenne ez az egész pánikroham stb :S Kiakarok ebből mászni... Pszichiáterhez járunk kéthavonta helyzetjelentésre, de nem igazán segít.


Na akkor most mivan? :S Mit csináljak?


Másik kérdés.

Ha minnél tovább szedem az antidepresszánsokat, annál nehezebb lesz leszoknom róluk, annál erősebben fog visszajönni? :S Nemtudom meddig akarom szedni, fogalmam sincs.. Nemtudok parancsolni az agyamnak.



15/F <--ha fontos...

Remélem tudtok segíteni.


2010. ápr. 10. 13:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A husszú választ író tökéletesen leírta, mit kell tenned. Orvos ilyen komoly gyógyszereket nem ír indok nélkül. Ezeket Te akaraterővel nem tudod pótolni. Önkényesen semmiképpen ne változtass a gyógyszerezéseden. Bízzál a meglévő orvosodba, és higgyjél a gyógyulásodban.

2010. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én már kigyógyultam a pánikbetegségből, és azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd abba a gyógyszert. Természetesen a fejben dől el, hogy egy roham kiteljesedik-e vagy nem, mert ha nem félsz tőle akkor nem fog "bántani". Ennek a betegségnek kémiája is van, ezért kell a gyógyszer. Én két évig szedtem nem volt semmi mellékhatása, az elhagyás pedig annyiból áll,hogy most az egy szem helyett egy hónapig fél szemet szedek és nem soká teljesen elhagyhatom. Szedd azt a gyógyszert, ha az orvosod kiírta. Nekem a pszichológus nem sokat segített. A pszichiáter kognitív terápiája meg a gyógyszer hozta meg az eredményt. 2 éve a házból nem tudtam kimenni mert azt hittem megőrülök és megfulladok, most meg egyedül voltam Erdélyben, és egy deka bajom nem volt. Ha úgy gondolod, hogy szükséged lehet a tapasztalataimra vagy érdekel valami, hogy mi segített és hogyan gyógyultam, írj! :)
2010. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, a fáradékonyság-témáról nem írtam. Nem lehet, hogy már nincs szükséged a nyugtatóra? Mert én akkor voltam egész nap fáradt, meg a nap minden percében képes lettem volna elaludni, amikor már beállt a vérnyomásom és elmúlt(jelentősen) az állandó szorongás. Szóval akkor elhagytam a nyugtatót (Atarax) és meg is szűnt ez a gond.

A másik meg az, hogy hosszú időn keresztül voltak rohamaid, rengeteget szorongtál, és eléggé kifárasztottad a szervezetedet, mármint nem Te, hanem ez a fránya betegség. Egy ilyen időszak utá sajnos ez természetes. El kéne mondanod a pszichiáternek minden ilyet,ő fogja tudni, hogy a gyógyszerek okozhatnak-e ilyet.

2010. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hosszabb ideig szedve,szervi vagy hormonális változások történnek a szervezetbe,amugy meg csak tüneti kezelés,problémát nem oldja meg!
2010. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válasz.. :) utolsó: hoszabb ideig alatt mit értesz?
2010. ápr. 14. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!