Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszajött a pánikrohamom az...

Visszajött a pánikrohamom az antidepresszánsok mellett? NANE! Valaki segítsen! Mi ez?

Figyelt kérdés

Háromféle gyógyszert szedek. Fevarin, Spitomin, és Rispen. Az Rispen-t csökkentettük, mivel az állandó vérnyomás leesésemet lehetséges, hogy ez okozta. Plusz a kegyetlen fáradékonyságomat. Ez olyan két-három hete azthiszem... Elejével nemvolt probléma, minden ugyanolyan volt mint régen, most viszont újra előjött az iszonyat kínzó gyomorfájásom, rohamom! Miért??? Azért, mert csökkentettük? De szerintem nem evégett van... :S Amúgy tegnap suliban felkellett olvasnom 170 diák előtt egy fogalmazást, nemvoltam felkészülve rá, csak a suliban tudtam meg, hogy felfog kelleni olvasnom. Iszonyatosan elkezdett fájni a gyomrom azthittem meghalok... Megijedtem, hogy visszajött ez az egész, és most totáll levan blokkolva az agyam.Felolvastam valahogy... akkor már nem izgultam, amikor kint álltam, legalábbis utánna már egyáltalán nem... :S Most viszont egésznap agyalok ezen, és enyhén fáj a gyomrom, holott magam vagyok otthon apuékkal. Szocfóbiám, enyhe depresszióm, és pánikrohamom van/volt. Amíg elnem kezdtem szedni a gyógyszereket. Bár a szocfóbia megmaradt.


Tavaly nyártól szedem a gyógyszereket, mellékhatása elég sok van, iszonyat nagy fáradékonyság, egyáltalán nem vagyok aktív, egész nap csak aludnék, a vérnyomásom leesik olykor-olykor (a gyogyszerek szedése előtt soha nem esett le, és nemis voltam fáradékony)... Leakarom küzdeni ezt az egészet, csak még millió bajom van ezeken kívül, és nemtudom megértetni az agyammal, vagy behazudni magamnak, hogy jól vagyok, nyugodt vagyok, és nem fog fájni a gyomrom... Mert ha tudnék magamnak parancsolni szerintem nemlenne ez az egész pánikroham stb :S Kiakarok ebből mászni... Pszichiáterhez járunk kéthavonta helyzetjelentésre, de nem igazán segít.


Na akkor most mivan? :S Mit csináljak?


Másik kérdés.

Ha minnél tovább szedem az antidepresszánsokat, annál nehezebb lesz leszoknom róluk, annál erősebben fog visszajönni? :S Nemtudom meddig akarom szedni, fogalmam sincs.. Nemtudok parancsolni az agyamnak.



15/F <--ha fontos...

Remélem tudtok segíteni.


2010. ápr. 10. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ajjj....

Nem vagyok idegorvos, de miért nem próbálod meg inkább magad legyőzni ezeket a dolgokat? A gyógyszerek csak tönkretesznek, és különben is, biztosan vagy olyan erős, hogy kimássz ebből egyedül is! Próbáld ki az agykontrollt, keress rá neten.

2010. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez egy kemény kérdés. Sokszor az ilyen pszihiátria problémáknak testi okai vannak (valamiből sok vagy kevés van a szervezetedben) és akkor kénytelen leszel életed végéig szedni a gyógyszereket. De ha alapból nem ez a helyzet, lehet hogy új pszihiáter kellene, vagy mellette egy pszichológus esetleg valami alternatív terápia is. Elég fiatal vagy szóval nehéz ügy, de én kérdezősködnék esetleg a szakintézménybe ahova jársz vagy a háziorvosnál mit tudnak ajánlani. Ha ilyen korban gyógyszert írnak fel akkor biztosan szükséges, de csak a gyógyszer önmagában legtöbbször kevés. (Nem vagyok szakember)
2010. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!Én is kamasz vagyok, 12 éves lány .

Nekem is szoktak ilyen pánikrohamaim lenni meg gyomorfájásom,gyomorgörcsöm.És én egyfolytába probálom leküzdeni és pozitivan hozzá állni.Néha-Néha sikerül.Jól tudom kezelni.És probálj te is igy hozzá állni!Én nem járok pszichiáterhez se pszichologushoz.Nem szedek gyógy szereket se!

Tudom, könnyü irni,mondani és annál nehezebb csinálni!

De probáld meg ezt leküzdeni!Borzalmasan szar érzés!

Velem is ez volt.

Egy verset kellet megtanulnom és otthon magamba 5-ösre turtam a verset.De amikor ki kellett állnom az osztály ellé...Pedig csak 30 gyerekről van szó.Folyt rólam a víz,hőhullámot érzetem és remegtem.Épp hogy megadta a 3mast.És utána megkérdezte hogy nehezen tutsz olvasni vagy miért nem tudod ezt az egyszerü verset folyákonyan elmondani?

Nem tudtam erre mit mondani csak annyit hogy de,de jól tudok olvasni,értem is a verset.


Remélem ezzel segíthettem!Ha még ugyérzed hogy akarsz velem beszélgetni irj privit!


Szia!

2010. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ok. Ne keverjük össze a dolgokat, ha valakinek gyógyszert írnak fel akkor vegyen igénybe segítséget, egyáltalán nem szégyen.

Megint más kérdés, hogy kamaszkorban mindenki kicsit megbolondul, vagy kicsit jobban szorong, izgulósabb mint mások, nyilván ez még nem igényel komoly kezelést, ez felnőtt korban is meg meg esik. De nem ugyanaz, ha valaki szomorú vagy ha depressziós, ha egy szereplés előtt izgul és érzi a hasában, vagy ha pánikrohamot kap, elfelejt levegőt venni és elájul.

2010. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elvileg gyógyszer csökkentésnél és letevésnél a tünetek visszatérhetnek - egy ideig -> ez rémisztő, és az emberek gyorsan vissza is állnak a gyógyszerekre. Tudom, hogy rémisztő, végigcsináltam.

A tünetek visszatérése tehát átmenetileg lehetséges, pláne, hogy 3 féle gyógyszert szedsz -> az áterek általában kétfélét szoktak írni amúgy.


Másfelől stresszhelyzetben erősödhetnek a tünetek. Olyannyira, hogy nálam pl. egyetemen, vizsgaidőszakban jöttek elő a pániktüneteim. Előtte már volt más bajom is, mind1, az most nem lényeg.


Különben az átered marhára felelőtlen, mert ha 3 féle (!) gyógyszert szedsz, az a minimum, hogy legalább havonta egyszer (de inkább többször) rádnézzen, minden rendben van-e. Szerintem is sürgősen orvost kéne váltanod. Ráadásul a betegtájékoztató is írja: 18 év alatt a gyógyszerek (antidepek) hatásossága nem bizonyított. Mondjuk nekem is korán írták fel (16), csak én viszonylag gyorsan letettem, mert éreztem, hogy nem ér semmit.


A mellékhatások is ismerősek - én is órákon mindig aludtam, otthon is, mindenhol.


Szóval, a kérdéseidre a válaszok:


1. Mit csináljak? - keress sürgősen másik orvost!!

2. Ha minnél tovább szedem az antidepresszánsokat, annál nehezebb lesz leszoknom róluk - igen

3. annál erősebben fog visszajönni - ha találsz egy normális pszichológust (mellette tarthatsz átert, aki felírja a gyógyszert), az remélhetőleg érdemben tudja majd kezelni a pánikbetegséged.

4. Nemtudom meddig akarom szedni, fogalmam sincs.. Nemtudok parancsolni az agyamnak. - ne akard sokáig szedni. Szerintem.


Remélem tudtam kicsit segíteni - és még valami: ha le akarod győzni, menni fog! Idő kell hozzá, türelem és az, hogy gyakorold azokat a helyzeteket, amiktől szorongsz (pl. szocfóbia - többször járj el társaságba, előbb-utóbb jó lesz az).

2010. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Akiknek fogalmuk sincs a depressziós betegségekről, azok olyan tanácsokat fognak adni : "vegyél erőt magadon"... "légy erős"... "próbáld leküzdeni a szorongásaidat"... "tanuld meg az agykontrollt"... stb...


Nekem sajnos már 2 éve szenved a lányom depresszióba (mániás depresszió), sajnos kénytelen voltam megtanulni, hogy ez a betegség nem győzhető le egyszerűen "meggyőzéssel", itt csak a gyógyszer és a szakember tud segíteni!!!


1./ Arra tippelek, hogy az általad szedett RISPEN tabletta riszperidon hatóanyagú... A lányom is ilyet kap (más névvel)... Mi is azt tapasztaltuk, hogyha ezt csökkenteni próbáljuk, akkor visszajönnek a szorongásos, depressziós tünetei!

Ha ezt tapasztalod, akkor álljatok vissza az eredeti adagra és menj soronkívül a pszichiáterhez konzultációra!!!

Sajnos, a riszperodon a lányomnál is fokozott fáradságot okozott, de inkább ez legyen, mint a rémképek, szorongás, félelmek, depresszió!

MENJ EL AZ ORVOSODHOZ!!!


2./ Nekem azt mondta a pszichiáter a lányommal kapcsolatban, hogy a kamaszkor elmúltával várható ennek a betegségnek a csökkenése is (a fokozott hormontermelés miatt lesz beteg a legtöbb kamasz)...

A gyógyszert muszáj pontosan és rendszeresen szedni, enélkül visszaeshet a depressziós beteg és akár öngyilkos is lehet! Ezeket a gyógyszereket már úgy készítik, hogy ne szokjon hozzá a szervezet, bár hiába nem szokik a szervezeted hozzá, akkor is muszáj szedned.

Akkor lesz rosszabb az állapotod, ha nem szeded be az előírt gyógyszert!!! Vagy ha nem az orvos által előírt módon csökkented az adagot (a riszperidont csak 0,5mg-ként szabad csökkenteni, kb. hetenkénti lépésekben, és csak akkor, ha nem tapasztalsz visszaesést!)...


Szóval, kérlek vedd nagyon komolyan :

- menj soronkívül a kezelő orvosodhoz

- és addig is állj vissza az eredeti gyógyszeradagra! (Az orvosod is ezt tanácsolja majd)


Amúgy telefonon is felhívhatod és gyors segítséget kérhetsz tőle, a mi orvosunk legalábbis ebben is nagyon készséges.


Nyugodj meg : megfelelő gyógyszerekkel nem lesz semmi problémád, újra ugyanúgy fogsz tudni tanulni, mint régen!

(A lányom már újra suliba jár, jobban tanul mint azelőtt, nagyon jól érzi magát.)


==========================


Ha úgy érzed, hogy a jelenlegi orvosod nem lát el megfelelően, akkor keresd meg a VADASKERT ALAPÍTVÁNYI KÓRHÁZ-at (Budapest), ahol kifejezetten gyerekekkel foglalkoznak!

Az én lányomat is itt kezelték, fantasztikus lelkiismeretes orvosok vannak itt, a kezelés teljesen ingyenes, akár bennfekvős terápiát is kérhetsz...

Keress rá a weboldalukra, hívd fel őket telefonon (vagy a szüleid).


[link]


Szurkolok neked, kívánom, hogy te is hamarosan jól érezd magad a bőrödben! :D

2010. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

12/l aki már irt ide!

Na hogy az elöttem léve leirta az elején igen.Télleg nem lehet ilyen dolgokkal kigyogyítani hogy probáld legyözni mert nem megy.

És amiket az utolsó leirt az iszonyatosan nagy segítség!

Csak ennyit akartam!

2010. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves 14:38-as! Első vagyok, azért írtam, amit írtam, mert nekem is ez volt a bajom, kb ennyi idős voltam, és nekem így sikerült legyőzni. A gyógyszerektől csak rosszabbul voltam, ráadásul hozzá is szoktam. Ennyi. Nekem ez a tapasztalatom.
2010. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én értek a dologhoz, mivel nagyon érdekel a téma, és ezen a vonalon szeretnék tovább menni, valamint nekem is vannak szorongásos bajaim (meg sok más). Szóval így (hogy több szempontból is benne vagyok a dologban) mondom azt, hogy NE szedd a gyógyszereket, mert tönkretesznek. Inkább keress egy klinikai szakpszichológust, mert ő tud segíteni!
2010. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Továbbmenni = továbbtanulni
2010. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!