Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autóbaleseten hogyan lehet...

Autóbaleseten hogyan lehet túljutni? Mindennap azzal álmodom. Utas voltam. Könnyebb sérülésekkel, mégis odáig jutottam hogy már félek egyedül maradni mindenhol. A házban is.4 napja volt. Könnyebb lesz?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
pszichológus
2016. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Hát azért nem kell túljátszani, ennyire beleélni magad a szerencsétlen áldozat szerepébe. Ha így állsz hozzá, ennyire élvezettel lubickolsz a szenvedésben, akkor nem lesz jobb soha. Mielőtt felháborodsz, egész komoly autóbalesetet éltem túl, szintén utasként, ami után még én nyújtottam támaszt a sofőrnek, a férjemnek, hogy ne törjön össze a bűntudattól. Az kellett volna, hogy még én is elkezdjek nyígni neki, hogy akkor mostantól én már a lakásban sem merek egyedül maradni a baleset miatt... higgadj le, magadnak kreálod a problémát.
2016. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, te az a tipikus ítélkező vagy, aki azt hiszi, hogy mindent jobban tud, mert már átélt ilyesmit. Ez személyiségfüggő. Vannak erős személyiségek, és gyengék is, te az előbbihez, a kérdező pedig az utóbbihoz tartozik. Emberek vagyunk. Máskülönben ez még friss, és a negatív élményeket az érzékenyebb beállítottságúak nehezebben dolgozzák fel. Akár poszttraumatikus stressz is kialakulhat, de erre csak a legrosszabb esetben kell gondolni. Lehet szükséged lesz 1-2 hónapra míg kihevered, ám ha elhúzódik, akkor a te érdekedben (hogy megszabadulj ettől a szorongástól) a legésszerűbb felkeresni egy szakembert, aki segít. Ne aggódj, a balesetek már csak ilyenek, mindenkivel megtörténhetnek, megviselnek, valakire erősebb hatást gyakorolnak, valaki pedig alszik rá egyet, azt jó is. Viszont már elmúlt, és nagyon kicsi az eśelye, hogy újra megtörténjen! Minden jót!
2016. máj. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A busz oldalról szaladt belénk. Pont felőlem. 60-al. Nem. Nem vagyok jól és örülök 2.hogy te ilyen erős egyéniség vagy! Én nem. Kérlek ne kommentelj ha ennyire negatív ember vagy!
2016. máj. 18. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

Buhuhu, sajnálkozás kell az áldozatnak. Okés.

ISTENEM! Ez borzasztó! Én ki sem bírnám ép ésszel, meg is értem, ha a buszbaleset miatt félsz a szobádban, otthon, egyedül maradni 😢 Megborzongtam, ahogy olvastam a történetedet, még most is a libabőr futkos, ahogy elképzelem, mit élhettél át! 😰 Ó szegénykém, ha megadod a címedet, nem kell a lakásodét, csak az utcát és a házszámot, küldetek oda egy hatalmas csokor rózsát és 100 darab erős nyugtatót, hogy kibírd a következő napokat!


Na csillagom, ez elég pozitív volt? Ezt akartad? Most könnyebb? Az nagyon fontos, hogy nehogy összeszedd magad, jó mélyen tapicskolj bele az önsajnálatba.

2016. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne is figyelj rá :D én bírom a humorod, de ne ártatlan emberekkel. Kösz.
2016. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!