Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ahhoz hogy bármilyen szervet...

Ahhoz hogy bármilyen szervet odaadjak valakinek kell szülői beleegyezés ha még nem vagyok 18 éves?

Figyelt kérdés
Mondjuk a szívemet odaadnám bárkinek akinek szüksége van rá, csak nemtudom hogy kell-e az anyám/apám beleegyezése...16F
2010. ápr. 7. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem most a kérdést. Csak akkor tudod oda adni a szívedet, ha már meghaltál ÚGY, hogy nem amiatt. Tehát az nem káros. De olyankor ha jól tudom a hozzá tartozók döntenek afelől, hogy bármelyik egészséges szervedet oda adják-e másnak. Persze kérheted, hogy ha netán meghalnál akkor majd adják oda másnak. Ha meg pl az egyik vesédet akarod oda adni másnak akkor kell a szülői beleegyezés még most.

16/l

2010. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell beleegyezés. A szerveidet (ha lehet) automatikusan felhasználják, kivéve, ha még életedben tiltakozol ellene.


Az élődonoros transzplantációkhoz pedig 18 éves kor alatt szülői beleegyezés kell.

2010. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én megmondtam anyuéknak és a férjemnek is- igen idősebb vagyok, hogy ha meghalok, de jók a szerveim, ajánlják fel másnak, nekem már úgy sem kell..


Egyébként én sem értem teljesen a kérdésedet.. a szív nem volt talán jó példa.. anélkül ugye nem lehet élni, és ahhoz a te felajánlásod nem elég.. szüleidnek is kell engedniük.

2010. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Te,ugye nem öngyilkos akarszlenni?
2010. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de igen, azt szeretném.talán valaki tudna valamit kezdeni vele.és úgy akarom odaadni, hogy még élek.és köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. ápr. 7. 22:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk add oda egy fiúnak,aki szerelmes lesz beléd,és te is belé:)Ne akarj meghalni:)))
2010. ápr. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megértelek.

Én beleírtam a Végrendeletembe és Búcsúlevelembe, hogy kifejezetten szeretném, ha felhasználnák a szerveimet, sajnos a májam és a vesém használhatatlan lesz, de a szívemet remélem sikerül időben kikapniuk.

2010. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

No és ezt hogy gondoltad, letisztázod a dokikkal, hogy kinek lenne jó a szíved, és majd akkor szépen élve betolnak a műtőbe, és átteszik a másik emberbe, téged meg otthagynak szív nélkül? Ooh, anyám..


Tényleg inkább keress egy lányt gyorsan, és neki add oda a szíved! többre mentek vele mind a ketten!

2010. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
amúgy 19 évesen sem fogják élve odaadni a szívedet senkinek! hiába nem kell szülői addigra már..
2010. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az eutanázia betiltása az egyik legnagyobb hülyeség..
2010. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!