Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek depressziós? Egyáltalán ez már az?

Figyelt kérdés
6 éve dolgozom call centerben értékesítőként, az utóbbi időben nagyon belefáradtam, és eljutottam arra a szintre, hogy utálom, teljesen kiégtem. Az első 3 év jó volt tetszett, de azóta... Egy ideje (kábé januártól) minden nap úgy kelek fel, hogy nem akarok bemenni. Van, hogy némelyik ügyfél beszólása miatt elsírom magam. Éjszakánként sírva alszom el, mert tudom holnap megint be kell menni, megint csinálni kell. 3 hónapja aktívan keresek munkát, de semmi. Voltam 3 interjú ezen időszak alatt, de elutasítottak. Az elutasítás után még rosszabbul éreztem magam. Közgazdasági diplomám van 3 éve, de nyelvvizsga híján nem kaptam még meg. Többször voltam már nyelvvizsgázni, de sikertelenül. Úgy érzem feleslegesen tanultam, felesleges vagyok, és csak ilyen szar munkát végzek már évet óta, pedig többre vagyok képes. Már az öngyilkosságon gondolkodom néha. Nem tudom mit tegyek, mivel lehetne jobb kedvem. A munkát a semmire nem tudom otthagyni a semmire, mert rezsit, lakáshitelt kell fizetni, ha tetszik, ha nem. Amúgy a munkahelyemen vagyok kedvetlen. Délután ha végzek jó kedvem van, de ha jön az este, éjszaka elszomorodom és jön a sírás, melóban egy mosolyt nem ejtek, és így megy minden nap. Próbálom túl élni a napokat. 29/N
2016. ápr. 21. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Keress valakit magad mellé. :) Aki feldob, felvidít, boldogságot hoz akkor is ha minden rossznak tűnik :)
2016. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez kezd egy depressziós lelki zsákutcának a kialakulása lenni.

Nem a munkahely, környezet az ami ezt okozza, hanem a benső otthontalanság, és céltalanság.

Ebből semmi sem tud kivezetni, sem a gyógyszerek, sem a környezetváltozások, mivel ez belül benned a lelkedben van.

Az Istenhiány, egy szóval ezzel lehetne kifejezni az okot, ami ezt előidézi, és egyre rosszabb lesz.


Keres a környéken valamilyen gyülekezetet (ne szektát), néha menj el misére, vagy Istentiszteletre. Több helyre is, keresgélj, próbálgassad, és ahol jól érezted magad, oda menj vissza. Keresd a személyes kapcsolatot Jézussal, mert őnélküle a diliházban fogsz kikötni.

2016. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

istenhiány mi?jesszus...


szerintem is keresned kéne valakit.én pl. èppen szabad vagyok:D

2016. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van párkapcsolatom. Ő próbál lelket önteni belém, felvidítani. Mondja, hogy tartsak ki, mert hamarosan biztos lesz egy jó munkám... de nem megy, nem bírom.
2016. ápr. 21. 16:58
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
Társasági élet (nem vallásra gondolok) nulla? A kikapcsolódás tudna dobni az hangulatodon. És ne add fel a munkakeresést.
2016. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát általában kéthetente találkozunk barátokkal, de ott se érzem jól magam. Mert általában feljön a munka téma, és szarul érzem magam. A barátaimnak elég jó munkahelyeik vannak, kisebbségi érzésem lett emiatt néhány hónapja, hogy nekem meg csicska munkám van.
2016. ápr. 21. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozz egy nagy elhatározást, hogy rendesen felkészülsz a nyelvvizsgára Ez már maga egy cél, ami kitöltheti a napjaidat. Vond bele a párod is, segítsen. Tkp magad vagy az oka ennek a helyzetnek. Neked is kell kilábalni belőle..
2016. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor be kell iktatni egy kis szabadságot, egy hét enyhít ezen az állapoton, és teljesen másképp látod majd a lehetőségeidet! Utazz el, nem kell drága helyre, csak távol mindentől, ami zavar, új ingerek, új környezet, sok pihenés... Lesz ez még így se! :)
2016. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!