Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez függőség? Mi ez a fura érzés?

Ez függőség? Mi ez a fura érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Óriási problémával nézek szembe már kiskorom óta (16/F). Ezt most elég nehéz lesz úgy leírni, hogy Ti is megértsétek, de azért megpróbálom.


Rengeteg dologgal kapcsolatban kialakul ilyen érzésem, amely szerintem hasonlít a függőséghez, de mégis más, olyan mint valami érzelmi kötődés. Kicsit olyan mintha szerelmessé válnék egy ilyen dologba. (Tudom, ez most így nagyon bizarrul hangzik...)


Például elkezdek nézni egy sorozatot(/könyvet olvasok/filmet nézek/játékot játszok). Nagyon megszeretem -mondhatni beleszeretek-, és amíg nem végzek vele, nem létezik más fontos dolog az életembe, csak a sorozat(/könyv/film stb..). Nem számít olyankor se család, se barátnő, se barátok, se más hobbik. Nem érdekel semmi, nem motivál más, és ölni tudnék azért, hogy ne kelljen mást csinálnom csak néznem/benne élnem. Körülbelül mintha valami kemény drog lenne. Ha pedig vége, akkor jön egy-két hétig egy totál depressziós állapot, mert ugye vége, már nem nézhetem többet, újra meg nem akarom sohasem kezdeni. Ez a legdurvább. Olyan mintha elveszítenéd egy szerettedet.

Ugyan ez a helyzet egy jó (video)játék esetében is. Elkezdem, beleszeretek és nem tudom letenni. Rosszul vagyok ha nem játszhatom, ha pedig kijátszottam, depi. Filmekkel, színházi darabokkal, könyvekkel dettó, még ha mindezek különböző témájúak is. Nagyon nem értem ezt az egészet.



Igen, tudom. Szerintem sem normális dolog, de nem tudom kontrollálni. Lehet hogy gyerekes badarságnak, idiótaságnak tűnik, de nem, nem vagyok elmebajos, és ez egy nagyon komoly probléma. Minden alkalommal amikor ezt az érzést érzem, elgondolkodom: Eszednél vagy? Fejezd már be...


Ez lenne az óriási problémám, kérjek vegyétek komolyan! Kérlek szépen normális válaszokat adjatok!



Előre is nagyon köszönöm: Bence



2016. márc. 25. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szia Bence:)

Hát...ahogy olvastam a történeted két dolog fogalmazódott meg bennem, egyrészt az, hogy egy kicsit én is ilyen vagyok, azzal a különbséggel, hogy én több dolgot egyszerre csinálok:) A lányok már csak ilyenek...

A másik az, hogy tényleg el kéne gondolkoznod azon, hogy hogy tudnál ezen változtatni, mert később nagyon rossz lehet, például, ha komoly barátnőt akarsz majd, akkor ha egyszer beleszeretsz, annyir depis leszel utána, ha esetleg szakítotok, hogy öngyilkos is lehetsz...

Szóval a legjobb, ha sokat gondolkodsz ezen, esetleg pszihológus sem árthat!:)

Kérlek, nézd el, ha valami hülyeséget írtam, lévén én sem vagyok még olyan tapasztalt:)

16/L

2016. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, nem amiatt, mert elmebajos lennél, hanem amiatt, mert ahogyan te is írod, nem tudod ezt kontrollálni. Ebben kaphatsz segítséget a pszichológustól. Ha van a középiskoládban iskolapszichológus, akkor először őt keresd fel, ha nincs, akkor a háziorvosodnál tudsz érdeklődni a lehetőségeidről. :)
2016. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cartilago ***** válasza:
100%
Sajnos ismerős a dolog:( Ez azt jelenti, hogy Te mindig is ilyen tűzzel fogsz égni. Ha szerelmes leszel akkor is.Ha sportolni kezdesz, nem lesz aki lebeszéljen a heti 5-6 edzésről. Ez azt jelenti, hogy neked kell felismerned, ahogy már most is tetted, hogy Te ilyen vagy. El kell szomorítsalak,sokban nem tudod változtatni, de valamennyire meg kell tanulnod uralkodni magadon.Ez korral jobb lesz, de ez a végletekig való elmenetel mindig is megmarad. Ne fogd fel úgy, hogy ez rossz dolog. Csak ki kell alakítanod egy határt, egy rendszert, amit soha nem lépsz át! És tartsd magad hozzá. Készülj fel az életben, ha bármibe belekezdesz, és tetszeni fog, nehéz lesz abba hagyni, bármi is az ára. Óvakodj az összes szerencsejátéktól, drogtól, piától, mert neked ezerszeresen nehezebb lesz leszokni! fogadd meg, bármilyen rosszul érzed is magad, holnapra halasztod a világmegváltó dolgokat. Az is egy taktika, ha érzed hogy valami nagyon kezd elhúzni, kezdj bele egy másikba, ami érzed, hogy ugyanilyen hatással lesz rád. Szóval kontroll,kitartás, és lehet, hogy irtó mélyen leszel néha, de te leszel az is, aki személyiségével mindenkit el tud varázsolni. Válaszd azt, hogy mostantól optimista leszel, ezzel az erővel ami benned van. Tudod mekkora energiát fordítasz az épp kiválasztott filmre, könyvre, akármire? Ez csoportosítsd át magadra, hallgass zenét, legyél vidám, értékeld magad!!!
2016. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Adamka1119 válasza:
100%
semmi baj nincs ez normális
2016. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok! Ment mindenkinek a zöld!


Kedves első:

Igen, erre sajnos én is gondoltam, és volt is példa rá. Próbálok változtatni, de nehéz, hiszen részben ezek a dolgok adják a boldogságot. Köszönöm a választ :)


Kedves második:

Sajnos nincs iskolapszichológusunk, és sajnos nincs pénzem megfizetni egy pszichológust. :/ De azért köszönöm a választ :)


Kedves harmadik:

Ez nagyon nagyon jól esett, köszönöm szépen, megindító volt. Valóban másképp kéne tekintenem a dolgokra, csak egyedül ez nem mindig sikerül. Igazad van, nem tudom elfogadni magam. Nem tudok uralkodni magamon és nem is tudom hogy tanuljak meg. Nem tudok megálljt parancsolni ha valami kezd elhúzni, mert abban a pillanatban mindig úgy érzem hogy az a jó, és attól leszek boldog. Nehéz optimistának lenni.

A válaszod még így is sokat segített, nagyon hálás vagyok!


Kedves negyedik:

Hát szerintem ez már picit túllépte azt a határt... Köszönöm a választ :)

2016. márc. 26. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!