Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűntudat és állandó stressz...

Bűntudat és állandó stressz kezelése?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, de a lényeg, hogy most vagyok végzős, és bűntudatom van, ha nem tanulok, és folyamatos stresszben élek. Naponta kapkodom be a panadolt, és beteg is gyakran vagyok. Ha olvasok, akkor csak arra tudok gondolni, hogy miért nem tanulok inkább.

Most azt hihetnétek, hogy jó tanuló vagyok, pedig nem. Kémiából talán még gyenge is, pedig nagyon sokat készülök rá, de ezt a tanárom nem hiszi el.

Az az életfilozófiája, hogy azért élünk, hogy tanuljunk. A tavaszi szünetben terveztünk egy 2 napos kikapcsolódást a hobbimál kapcsolatban, nagyon szeretnék menni, de szerinte nem lenne szabad, mert a végzős diákok inkább tanuljanak, mert ez helyrehozhatatlan károkat fog okozni. Pedig soha vissza nem térő alkalmat hagynék ki, ha nem mennék, mert jönnek külföldről híres előadók stb

A tanáraim néha úgy érzem, hogy azt hiszik, nem csinálok semmit. Volt, amikor este 10-re értem haza, utána még tanulni is kellett persze. Általában 4-5 óra tájban érek haza, eszem és megyek tanulni.

Önbizalmam 0. És eszerint a tanárom szerint ez a 12.-es sors ne panaszkodjak, mert mindenki így van ezzel.

Hétvégém nincs, reggel ugyan úgy utazom 1,5 órát magánórákra, utána meg tanulni kell.

Most is itt a hosszúhétvége, de csak 1 nap "pihenhetek", de tanulnom kell, mert egy nehéz dolgozatom lesz közvetlenül utána. A legjobb barátnőmnek a múlt héten volt a születésnapja, és még mindig nem végeztem az ajándékával, mert mire eljutok odáig, már csak vegetálok, bűntudatodan ülök a sarokban, és azon gondolkodom, hogy meddig bírom még.

A tanárom szerint egyetemen is kéthetente ha lesz egy szabadnapom, de a barátnőm nővére szerint ez nem igaz, mert csak a vizsgaidőszak kemény.

A tanárom azt mondja sportolni is csak azért kéne, hogy utána jobban tudjunk tanulni.

Hosszú ideje nem néztem sorozatot, még az olvasást sem tudom élvezni.

A kutyámat is ritkábban sétáltatom (Heti 4x a húgom viszi, tehát elhanyagolva nincs).

A barátnőmmel beszéltük, hogy péntek délutánonként elmennénk edzeni a közeli felnőttjátszótérre és futnánk is a földutakon.

Ez szerinte önbizalmat adna mindkettőnknek.

Ti mit tanácsoltok a bűntudat kezelésére? És esetleg stresszkezelésre? Nagyon nem jó ez így, ahogy most van.

18/L


2016. márc. 12. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Fúú, azért elég fura tanáraid vannak. Nos, a lényeg, hogy önmagadért tanulj, ne másokért. Ha úgy érzed, hogy ez a kirándulás neked a jövőben a javadra válik, akkor ne hagyd ki. Szüleid mit mondanak?
2016. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem hinnem, hogy a javamra válna, de a múltkori ehhez hasonló is feledhetetlen élmény. A mai napig izgalomba jövök, ha visszagondolok :)

Apa szerint mennem kéne, mert túlzás, amit csinálok, és igenis kapcsolódjak ki egy kicsit.

2016. márc. 15. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaza van apudnak. Ki kell kapcsolódni. Különben bekattansz..
2016. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!