Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez, pszichológusho...

S. Elek kérdése:

Pszichiáterhez, pszichológushoz vagy (beutalóért) háziorvoshoz forduljak először, ha egyre kevésbé tudom kezelni a szorongásaimat, az állandó izzadást és a gyomorgörcsöt?

Figyelt kérdés
A pontos ügymenetre lennék kíváncsi, hogy megy ez mostanában, mert csak régi válaszokat találtam. A hasonló tapasztalatok is érdekelnek. 34 éves egyedülálló férfi vagyok, gyerekkorom óta gátlásos, szorongó, és ahogy idősebb lettem, a félelmeim egyáltalán nem múltak el. Sőt az utóbbi években felerősödtek, pedig régen eljöttem hazulról, a munkámból adódóan sokszor úton vagyok és sok emberrel találkozom. A gyomrom szintén kiskorom óta görcsöl, vagy szorulásom volt, vagy hasmenésem. Folyton izzadok, nemcsak nyári hőségben vagy fizikai megterheléstől, de a legkisebb stresszhelyzetekben is ömlik rólam a víz, pl. ha zavarba hoznak, ha idegenekkel kell ismerkednem, ha lekésem a buszt, ha rájövök, hogy otthon felejtettem valamit, stb. Gyerekkori vagy kamaszkori traumám nem volt, bár úgy hallottam, az is elég, ha az ember véletlenül rányit a szüleire vagy ha csúfolják az iskolában az alfahím osztálytársai. Ilyenek velem is történtek, de kivel nem? És ma is vannak problémáim, pl. adósságaim vannak, stresszes a munkám, nem vagyok elégedett a testemmel, nincs barátnőm. De ezek is előfordulnak bárkivel, a többi ember mintha mégis kiegyensúlyozottabb lenne körülöttem. Tudom, vidékre kell költözni, meditálni, diétázni, jógázni, sportolni (régen fociztam, most nincs rá alkalmam), de szerintem szakemberre is szükségem van. Kérlek, segítsetek, hogy mi a teendő és van-e egyáltalán megoldás?

2015. júl. 3. 22:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szia, ez a jóga,meditáció,sport...stb, elméletben oké, gyakorlatban kell végrehajtani. Szerintem ne aggódj ennyit. Kezdj el tanulni, keress magadnak valami olyan elfoglaltságot, ami érdekel, mondjuk csillagászat,filozófia,biológia, akár irodalom. Rengeteg minden szép vesz minket körül, az emberek csak rohannak munkába meg összevissza, és elfelejtik megfigyelni a körülöttük levo dolgokat. A meditáció,sport,jóga nem elég, ehhez a gondolkodásmódot kell eloallítani. Barátnot akkor vonzol be magadnak, ha az életedben jók lesznek a dolgok, mert egyébként csak állandoán szorongnál, ha melletted lenne. A szakember pedig felírja a gyógyszert, közben ez egyáltalán nem komoly dolog, csak élesíteni kell a látást. Olvasd el a Sofie Világa c. Könyvet Gaardertol. :) minden rendben lesz, én gondolok rád.
2015. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az általad említett pihentető hobbik közül szoktam például olvasni, nyelvet is tanulok, társaságba is járok, tehát nem az a bajom, hogy ne tudnám lekötni magam. Épp ellenkezőleg, sok a munkám, és ha kevesebbet dolgoznék, még kevesebb pénzem lenne és még kevésbé tudnám fizetni az adósságaimat. Ez egy ördögi kör...
2015. júl. 3. 23:28
 3/23 anonim ***** válasza:
Hát elobb olvasd el a konyvet, amit ajánlottam, és csak aztán miután elolvastad menj pszichológushoz...mit szólsz?
2015. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de azok a tanácsok, hogy "ne aggódj ennyit", nem túl hasznosak. Értem és érzem, hogy segíteni akarsz, és mindenki úgy segít, ahogy tud, de egy önbizalomhiányos embernek azt mondani, hogy legyen már több önbizalmad, kb. annyit ér, mint egy kövér embernek azt javasolni, hogy fogyjon le... A céljaimmal én is tisztában vagyok, inkább arra lennék kíváncsi, hogy az átlagnál bonyolultabb problémákat hogyan tudnám megoldani. Egy csomó szokásomon változtattam, próbálom nem feladni, küzdök és nem hagyom el magam, mégsem megy, és a testem bánja, a szerveim mennek tönkre szép lassan. Szerintem ide orvos kell. Kérdés, hogy milyen orvos. Hol keressem, kihez forduljak? Tényleg köszönöm a tippet, lehet, hogy nem rossz könyv, de beleolvastam a neten fellelhető idézetekbe és kritikákba, és nem hinném, hogy egy fiktív tizenöt éves lány történetétől meg a nagy filozófusoktól kiragadott bölcsességektől megvilágosodnék. Ne érts félre, nem feltétlenül akarom gyógyszerekre bízni magam, de mindenképpen szeretnék szakemberrel beszélni, és persze olyan "sorstársak" hozzászólásait olvasni, akik ugyanebben a cipőben jártak vagy járnak.
2015. júl. 4. 01:09
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Nem is gyógyszer hiányzik a szervezetedből, hanem oxigén! A szervezet az oxigénhiányos állapotokat mindaddig tudja kezelni, amíg valami erősebb behatás, stressz nem éri.

Ez kortól függetlenül lehet az általad említett okokból.

Hogy miből adódik, mi okozza az oxigénhiányt, ez egy komplett folyamat a szervezetben, ezt hosszabb levélben tudom elmagyarázni, megértetni. priviben

2015. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

Oxigénhiányos állapotban sejtjeink nem képesek maradéktalanul ellátni feladatukat, és ha azok a maradékok halmozódva vannak akkor beszélünk betegségről. Ezért mennek tönkre szerveid szépen sorban.

Az agyon szakosodott orvoslás nem látja, nem is láthatja a legfőbb problémát az oxigénhiányt!

2015. júl. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd meg a kerületi családsegítőt, ott adnak időpontot és ingyen járhatsz kezelésre.

Azt nem tudom, hogy a tünetek,reakciók, hogyan változnak majd, de hogy jobban érzed magad utána az biztos.(én is jártam)

2015. júl. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Üdv a klubban. Dettó ez a helyzet, csak én most 21 éves vagyok, és az állapot 16 éves korom óta áll fenn. Ugyanez, emberekhez köthető szorongás, nehezen kezelek bármiféle stresszhelyzetet, és ha jelenleg elmegyek itthonról, mindig, kivétel nélkül leizzadok, és természetesen nem a hőség miatt. De én nagyon kényelmetlenül érzem magam ebben az állapotban, ezért én elég elvetemülten állok hozzá: Rengeteg gyógyszert kipróbáltam/-tattam már, többek között nyugtatók, amelyek hosszútávon nem segítenek, antidepresszánsok, nem váltak be, tekintve hogy semmi közöm a depresszióhoz, nem hatottak, és antipszichotikumok, mely már más tészta. Én jelenleg nem szedek gyógyszert, de pár héttel ezelőtt hagytam abba az egyik antipszichotikumot, most pedig felirattam egy új típusút. Egyedül, az össze gyógyszercsoport közül az antipszcichotikumok segítettek nekem, abból sem mindegyik. Az egyiktől például teljesen megváltoztam, nem tudom hogy és mire hat(állítólag az ún. "boldogsághormonra", a dopaminra), de a javából faltam az életet és a lányokat.

Pedig ezeket eredetileg skizofréniára kreálták meg, de mint kiderült, alkalmasak kóros szorongásra,depresszióra és sok másra is.Pedig az orvosi papíromra diagnózisként ennyi van csak írva: Nem meghatározott személyiségzavar és szorongás.


Nagyon nehéz a küzdelem saját magaddal. Pedig ha nem vagyok emberek között, kutya bajom.

Természetesen pszichiáter a megoldás. Legyél markáns és határozott, mert rosszabb lesz, ne hagyd, hogy ördögi kör alakuljon ki.

2015. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:

Vagy magánorvoshoz mész és fizetsz, vagy kérsz beutalót a háziorvostól a pszichiáterhez. Utóbbi esetben hosszú várakozási időre és kevés odafigyelésre számíthatsz. Ezen kívül valószínűleg telenyomnak gyógyszerekkel.

2015. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálok sorban válaszolni és visszakérdezni:


- Oxigénhiány: tényleg ez lehet a probléma, ha lelki bajokról, szorongásról, gátlásokról van szó? Nekem ez kicsit furcsa. De írhatsz róla ide is, vagy akár privátban, ahogy jelezted, szívesen elolvasnám.


- Családsegítő: tényleg fogadnak egyedülálló harmincas férfiakat is?


- Pszichiáter: többen is írtátok, de nem vezet gyógyszerfüggéshez? Nem jobb pszichológus, aki csak beszélget és beszéltet? Ami a 8. hozzászólásban olvasható, hogy "az antipszcichotikumok segítettek" és hogy "javából faltam az életet és a lányokat", nekem az alkohol hatására történt, aztán persze rájöttem, hogy többet ártanak, mint amennyit használnak. A lányokat is csak mérsékelten faltam, ahogy az eredeti kérdésemből is látszik, nem vagyok egy macsó, de azért 25 és 30 éves korom között sokat buliztam, ittam és csajoztam, többet, mint a középsuliban és a fősulin, de 30 körül jelzett a szervezetem, hogy ez így nem jó. Viszont ha van olyan pszichiáter által felírható gyógyszer, ami nem vágja tönkre a szervezetemet és nem okoz függőséget, az jöhet!

2015. júl. 4. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!