Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió örökölhető betegség?

A depresszió örökölhető betegség?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Finoman úgy szoktak fogalmazni, hogy az arra való hajlam. Vagyis igazából: sajnos igen!
2010. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán igen, talán nem. Attól függ, milyen a környezeted. Ha állandó és folyamatos stressznek vagy kitéve, akkor a depi elég hosszadalmas tud lenni mindaddig, míg az ok meg nem szűnik. Ha megoldható, és már nagykorú vagy, akkor sürgősen kerüld a negatív kisugárzású embereket mind otthon, mind pedig az ismeretségi körödben.
2010. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. Apukámnál nem rég állapították meg hogy depressziós (egy hónapja öngyilkos lett) ami engem nagyon megviselt és ez mellett még vannak problémák az életemben -még ha ezt nehéz is elképzelni a 14 életévemmel - és arra lennék kíváncsi hogy örökölhettem-e apukámtól(?).
2010. márc. 31. 18:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is depressziós volt és én is az voltam. Szerintem ha valakinek a szülei depressziósok akkor nagyon sok dolgot ennek megfelelően tanul meg a depressziós szülőtől. Itt én inkább a problémákra adott nem megfelelő válaszok "megtanulására" gondolok. Aggódó szülő "megtanítja" aggódni gyerekét is. És a környezet is számít. Meg a másik szülő.

Ugyanakkor szerintem 10 éves gyógyszeres kezelés után állíthatom, hogy gyógyszerrel nem lehet meggyógyulni. Nekem a szervezetem nagyon jól reagált egy természetes anyagra és három éve nem szedek gyógyszert. Az viszont elképzelhető, hogy erre anyámnak is nagyobb igénye lett volna. Ilyen értelemben a hajlamot örökölhettem. Az újabb kutatások kiderítették, hogy nagyon sok esetben, különösen, ha nincs ok a depresszióra akkor valamilyen anyagnak a hiánya váltja ki. Ilyen például az omega3 vagy bizonyos vitaminok, ásványi anyagok.

Én úgy tudnám leírni, hogy van olyan motor ami több olajat nyal be, különösen ha keményen dolgozik mint mi stresszes környezetben. Ha megadod a szervezetednek mindent amire szüksége van akkor egészséges leszel bármi történik veled. Olvass utána az interneten és segíts apukádnak. Minden jót.

2010. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ / válaszokat.


Azt hogy egy hónapja öngyilkos lett apa nem úgy értem hogy öngyilkossági kísérlet.. Sikerült neki. Megölte magát.

2010. márc. 31. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. :((

Nekem 2 hete lett öngyilkos anyum :'(

15/F

2010. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi lány! Küldök neked egy Hemingway idézetet, amit ha megfogadsz, soha nem törhetsz össze:


"Emberi törvény: elbírni mindent és bátran menni tovább még akkor is, ha nincsenek már benned remények és csodák"

/Ernest Hemingway/


Csak ez a fajta akarat és céltudatosság vihet előre minden kétkedőt és kétségbe esettet.

Mindezt a saját bőrömön is megtapasztaltam.

2010. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Őszinte együttérzésem. Ezt bizony nem egyhamar lehet kiheverni. De próbáld elengedni apukádat, hogy odaát tovább tudjon haladni. Gondolom apukád felelősségteljes ember volt, s problémáját talán nem osztotta meg anyukáddal. Emésztette magát, és nem talált kiutat. Bizony egy férfinél hatalmas trauma, ha családjának nem tudja biztosítani azt, ami egy családfő feladata, nem bírta tovább a terhet.

De próbálj megnyugodni, és figyelj a tanulásra. Majd ha felnőtt leszel, meglátod sokszor milyen nehéz.

2010. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
Őszinte részvétem Neked és a [04-01 07:47]írójának, és azoknak, akik így veszítették el szerettüket. :(
2010. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
igaz
2010. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!