Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a hobort, amit itt a...

Mi ez a hobort, amit itt a gyakorin olvasok, hogy ennyi mindenki "vagdossa magat"?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a kerdesem alapjan ugy tünhet, nagyon le vagyok maradva, de komolyan nem ertem, mifele baromsag ez es miota kezdödött? 35 eves nö vagyok egyebkent, es a környezetemben egyelöre csak kisgyerekek vannak, kamaszok nem, igy itt a gyakorin talalkoztam elöször ezzel a problemaval. Itt ugy tünik, mintha ez sok tini fejeben megoldas lenne a problemakra. Az emoval kezdödött ez? Amikor en voltam tizeneves, akkor is voltak a barataim, ismeröseim köreben depresszios fiatalok, öngyilkossagi kiserlet is elöfordult, de ezzel a vagdosassal nem talalkoztam. Aki vagdossa magat, az elmeselne nekem, miert jo ez neki?

2016. febr. 1. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is kiakadtam,hogy milyen gyakori.

És nem értem mire jó.Azon kívül,hogy egy életre elcsúfítják magukat.

F40+

2016. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pár hónapja én is csináltam,jó volt ahogy vérzzet,meg szeretem ahogy csöpög a kezemről. 20/f
2016. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és idegkimerültségem volt depresszióval,majdnem pszichiátrián kötöttem ki.2. válaszóló voltam.
2016. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát hallod, kedves 2. Válaszoló, engem még a hideg is kirázott a soraidat olvasva... :( Remélem, már nem csinálod!
2016. febr. 1. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy része hóbort, mint a tetoválásmánia. Ezzel akarnak a gyerekek figyelmet, törődést kicsikarni a környezetükből. Ezek a gyerekek előszerettel beszélnek róla, mutogatják a sebeiket.


A másik része viszont nagyon is komoly. Kőkemény pszichés zavarok állnak mögötte (legtöbbször bántalmazás, brutális verések, nemi erőszak, zaklatás, csecsemőkori vagy kisgyerekkori bántalmazás miatti személyiségzavarok stb.). Ők azok a gyerekek, fiatalok, akiknek a sebeit még a tesitanár is alig tudja észrevenni, mert olyan ügyesen takargatják. Velük kell komolyabban foglalkozni, csak éppen ők leszek azok, akiket a legnehezebb "elkapni".

2016. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennek is ugymond két fajtája van akinek feltűnési viszketeksége van es mutogatja hogy megsajnaljak. Es van aki komoly depresszió melett csinalja o takargatja es szégyenli is . Veluk kelene foglalkozni mert ők igazabol bqjban vannak. En mikor csinaltam az azert volt hogy erezzek valamit es hogy magamat buntessem ,ez volt szamomra a megoldas minden rosszra.
2016. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azért csinálom mert egyrészt szeretem a fájdalmat, szeretem látni ahogy vérzek, másrészt picit megnyugtat
2016. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Eleinte azért csináltam, mert megnyugtatott és boldoggá tett...de egy idő után olyan lett, mint a drog:ha nem csinálom folyamatosan szinte beleőrülök, agresszív és támadó leszek...mostmár nemcsak azért csinálom, hogy kieresszem a stresszt és a lelki fájdalmakat, hanem azért is, mert úgy érzem muszáj....
2016. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mindenki másért csinálja..

Én is csináltam. Nagyon depis voltam/vagyok. Úgy éreztem, amíg kívül fáj, addig nem fáj belül. Elterelte a figyelmem. „Jó" volt látni, hogy van nyoma annak, hogy mennyire fáj ott belül.. Nagyjából ennyi lenne. Remélem segíthettem egy keveset

2016. márc. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!