Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek saját magam...

Hogy legyek saját magam támpontja?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamtól is boldog lenni. Az a baj, hogy nagyon rosszul érnek a csalódások, és erősen hajlamos vagyok mások véleménye és beszólása után megítélni magam. És az emberek többnyire csak a rosszat veszik észre..

Ha valami nem megy jól az első pár próbálkozás után megunom, mérges leszek, nem foglalkozom vele többet és próbálom elkerülni.

Rengeteg dolgot csak azért nem teszek mert senki sem bíztat, vagy mert attól félek hogy elcseszem, lenéznek, hülyének néznek miatta.

Nagyon nehéz motivációt szereznem.


Egy nyáron mindennap elismételgettem magamnak hogy vicces vagyok, jófej vagyok, népszerű vagyok.. Valahogy sikerült is elhitetni magammal, és az utáni félévben lett sok haverom, kinyíltam és boldog voltam.

Aztán el kellett költöznünk messzire és 1-2 hónap után a szeretett "barátaim" teljesen sz-rtak rám, annak ellenére hogy mennyiszer mondták hogy hiányozni fogok és majd levelezzünk...

Túlértékeltem ezeket a kapcsolatokat és csalódtam bennük, és a magam hulyeségében is. Azóta nem próbáltam ezt a módszert, mert saját magam csapom csak be vele és egy ideig hiába jó, előbb-utóbb veszteség ér.

Amikor még éltem a saját magam által kreált hazugságban azt hittem az emberek viccesnek tartanak, de utólag inkább szánalmas idiótának...


Nem tudom mihez kezdjek, nincs senkim és szinte képtelen vagyok magamból kiindulni...



2015. nov. 15. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:
A soraidból ítélve kevés pozitív visszajelzést kaptál egészen kicsi korodtól a szüleidtől, ami az egészséges, stabil önértékeléshez, önszeretethez kell. Ezt évek alatt lehet szépen felépítgetni, ami kimaradt, nem azonnal. Először merülj el abban, ami érdekel, ami a hobbid, biztosan van ilyen. Az emberek észreveszik, ha szomorú, levert vagy, mert kiül az arcodra, és mindenki a nyitott, pozitív emberekhez vonzódik. Próbálj beszélgetést kezdeményezni, akár a másik nemmel is.
2015. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!