Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért vagyok ilyen elégedetlen...

Mért vagyok ilyen elégedetlen az életemmel?

Figyelt kérdés

Az a baj velem, hogy soha nem elégszem meg azzal, amim van.

Csodás családom van, de ha becsúszik egy kis gigszer (pl. vita), méris arra gondolok, hogy biztos ez másoknál nincs így.

Ha meg szeretnék kapni valamit, és nagy nehezen megszerzem, már annyira nem is kell, mert biztos, hogy másnak sokkal jobb van, és milyen ciki, hogy nekem csak ez jutott...

Nagyon fura, hogy ilyen a felfogásom, de egyszerűen mindig másokra vagyok féltékeny és képtelen vagyok értékelni mindazt, amim nekem van. Persze ha valaki másé lenne mindaz, ami nekem van, ezért is irigykednék...

Jövőre faktot kell választanom, és sejtelmem sincs, hogy mit akarok felvenni, mivel még azt sem tudom, merre menjek tovább, mert ha felvesznek egy egyetemre, biztos vagyok benne, hogy akármilyen neves is, nem fogom értékelni, mert bezzeg az XY máshova jár. Lehet, az lenne a legjobb, ha a világ összes foglalkozását kitanulnám, és akkor nem irigykednék másokra :)

Légyszi segítsetek, mert ez a gondolkodásmódom már engem is nagyon kiakaszt!

Okoskodók lecsesz*sét nem kérem, köszi, de a többieknek hálás köszönet a segítségért! :)


2010. márc. 15. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem veled az a legnagyobb gond, hogy nincs önbizalmad, nem dicsértek meg, hogy milyen sokra vitted, és mivel azt látod, hogy más mit csinál, hova jár, te is olyan szeretnél lenni.

Még fiatal vagy, gondolom van egy pár barátod is, és nézd meg hogy ők mire vitték, (gondolom annyira mint te) és utána nézzél körül a világban, hoyg egyes embereknek mennyi adatott meg, és hogy élnek, és utána igenis lehetsz magdra büszke.

Önbizalom erősítés kéne, aki dicsérne, hogy igenis te is olyan jó vagy mint mások!*_*

2010. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! Én is hasonlóan maximalista vagyok. Igazából nem nagyon tudsz máshogy segíteni magadon, mint megváltoztatod a gondolkodásod lépésről lépésre. (Még nekem sem mindig megy, nyugi. Iszonyú hosszú folyamat...) Elsőként azon érdemes elgondolkodnod, mit szeretnél csinálni igazán? (Én sem tudtam, ebben a családom volt segítségemre.) A családodból nem tudnak segíteni? Terelgetni, vezetni valahova?

Amúgy nyugi, én is rengeteg mindent csinálok. Minél szélesebb körű a tevékenységem, annál izgibb.

2010. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek. természetesen a családom nagyon sokat segít. a barátaimról annyit, hogy mind sokkal menőbb és szebb nálam. sokan mondták már, hogy én is szép vagyok, de persze nem tetszem magamnak. talán ha valaki igy nézne ki mint én, bizti tetszene az arcom :)
2010. márc. 15. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet ki fogod nőni. Tanuljál. Sportoljál. Szórakozzál.
2010. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vok:

Mindenki azt írja, hogy majd idővel kinövöd, kamaszprobléma stb..

am nem csak mindig arra kell gondolni, hogy hát persze hogy gondjai vannak a világgal, hisz kamasz

ha már most rossz később csak rosszabb lesz ha nem tudja magát az illető össze szedni v vhogy kilábolni belőle

17/ L akinek minidg azt mondják, hogy kamaszprobléma pedig másról van szó...

2010. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

remélem, hogy ki fogom nőni.

1. válaszoló: drukkoljunk egymásnak :)

2010. márc. 16. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!