Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségből ki lehet...

Mentális betegségből ki lehet gyógyulni pszichológus segítsége nélkül? (Depresszióból) Van itt olyan, akinek sikerült egyedül?

Figyelt kérdés

2015. szept. 27. 20:57
1 2
 11/18 homo ludensz ***** válasza:
52%
Valamennyire örökletes a labilisabb idegrendszer még testvéreknél is. Ez persze nem jelenti hogy törvényszerűen depressziós leszel mert sok negatív hatást be kell gyűjtened addig míg jelzi a idegrendszered hogy neki ez már sok. Másoknak ez meg sem kottyan és nem is értik hogy mitől betegedtél meg mert a depresszió betegség az tudni kell.Az megint csak egyénfüggő hogy valaki eléldegél vele mint mások egy lábon kihordott megfázással mivel változó az intenzitása. Néha letaglózó míg máskor enyhébb. Azt tudni kell róla hogy az adott agyi területek közötti kommunikáció elégtelensége az kiváltó ok. Önerőből való megszüntetése az szerintem kétséges eredménnyel kecsegtet. Önmagunk átprogramozása lehetséges de ez az agyban lejátszódó biokémiai folyamatokat nem fogja kijavítani. Ez téveszt meg sokakat és esnek vissza talán még mélyebbre.
2015. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Van itt olyan, aki egyedül kivette a vakbelét?


A depresszió egy betegség, ami kezelés nélkül akár súlyosbodhat is. Lehet próbálkozni ilyen-olyan házi praktikákkal, de az mindig csak átmeneti megoldást jelent, tüneti kezelést. Amíg a depresszió OKÁT nem tárják fel és orvosolják a gyökerénél, addig mindig ott marad a hajlam, és a legkisebb nehézség esetén is újra előtör. Ez tapasztalat!

Az ok pedig nagyon mélyen, a tudattalanban van. A saját tudatalattijához SENKI nem fér hozzá, még a képzett szakemberek sem, hiszen gondosan rejtegetjük magunk elől a kellemetlen, kínos érzéseinket. Ha nem lenne kellemetlen, akkor tudatos lenne, és nem okozna depressziót. Szóval a depressziót pont úgy kell kezelni, mint egy vakbélgyulladást: nem lehet tüneti kezelést alkalmazni, nem lehet várni, hogy majd elmúlik, mert kezeletlenül komoly problémákat okoz.

Ráadásul a depresszió nem csak az egyénre van káros hatással, hanem a környezetre is. Ha másért nem, a szeretteink miatt érdemes foglalkozni vele.


A kérdésre válaszolva: amikor egyedül próbáltam kijönni a depressziómból, akkor csak egyre mélyebbre kerültem. Szakember segítségével viszont nagyon hamar sikerült, és ez arra motivált, hogy tovább dolgozzak magamon, hogy soha többé ne is kerüljek vissza ebbe az állapotba.

2015. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már depis.De szerintem szinte mindenki átesik rajta.

A béna megoldhatatlan élethelyzetektől kikészül az ember.

Miért az én pasim ilyen,miért pont nekem ilyen rossza munkám,miért pont az én gyerekem ilyen hisztis,sírós?

Nem tartottam magam soha mentális betegnek,azért mert szomorú vagyok.

Orvos sem látott ezzel kapcsolatban.Amikor kellő számú átalvatlan éjszaka és ideg tépő nap eltelt,egyszer csak elmúlt,mert változtattam azon amitől depis lettem.

Kidobtam a pasit,munkát váltottam,többet játszottam a gyerekkel.

Nekem gyógyszerek és orvos nélkül is elmúlt "magától".

2015. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Mióta tart? De ha rövid ideje is lehetsz bipoláris.
2015. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 acelsziv ***** válasza:
62%

12: "Van itt olyan, aki egyedül kivette a vakbelét? "

Rossz a hasonlat. A vakbélgyulladás szervi baj ahol tényleg kell orvosi segítség.

A depresszió viszont egy állapot ahová magad viszed be magadat de ugyanúgy ki is tudsz mászni ha tudod hogyan kell. Abban igazad van, hogy az elhúzódó depresszió káros a környezetre is, de sok esetben a környezet is okozhat depressziót. Tehát érdemes az egyén környezetét illetve kapcsolatait is megvizsgálni.

Mondom: Ki lehet mászni a depiből. Nekem is sikerült mégpedig úgy, ahogy korábban írtam.

2015. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!

Gyerekkorom óta tart, jártam pszichológushoz, de ott kellett hagynom, mert elköltöztem. Most nem állok úgy anyagilag, hogy fizetni tudjam, tb-shez sem mehetek, mert nincs itteni lakcímkártyám. Majd ha összegyűlt egy kisebb összeg, megyek újra.

2015. szept. 28. 16:10
 17/18 acelsziv ***** válasza:
100%
16. addig talán próbáld ki amit írtam.
2015. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 homo ludensz ***** válasza:
Nem feltétlenül fontos hogy anyagilag is kikészülj mert elég ha mentálisan padlón vagy. A tb.-kártyádat és a lakcímkártyádat intézd úgy el hogy ott fogadjanak tb.-re ahol most laksz. Várni akkor is tudsz,meg a pénzed is gyűlik de ne gondold hogy pénzért jobb pszichológust (terapeutát) kapsz mint tb.-re. Várni a TB.-s re is biztos kell de ha elvállal akkor ugyan azt kapod mint a fizetősnél.
2015. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!