Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségből ki lehet...

Mentális betegségből ki lehet gyógyulni pszichológus segítsége nélkül? (Depresszióból) Van itt olyan, akinek sikerült egyedül?

Figyelt kérdés

2015. szept. 27. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
en ugy gondolom, hogy a depressziohoz szukseges egyfajta atlagnal magasabb intelligencia. nem lesz akarki depresszios, csak olyan ember aki megerti a vilag problemait. szoval szerintem meg lehet tanulni egyutt elni vele.
2015. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok együtt élni vele, így csak szenvedés az élet, akadályoz mindenben.
2015. szept. 27. 21:06
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Megpróbálhatod.

Hetente két éjszaka maradj ébren.

Legyen körülötted sok sárga. A rózsaszín is jó. Cserélj háttérképet!

Szimulálj tavaszt ezen a borongós őszön. Madárcsicsergés, virágok.

Egyél sok gyümölcsöt.

Ha ezek nem segítenek, akkor irány a pszichiáter. Jobbulást!

2015. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 acelsziv ***** válasza:
60%

1: szerezd vissza az önbizalmadat és az önbecsülésedet. Először is fejezd be önmagad leértékelését akárcsak szóban is.

2: kezd el termelni. A termelés emeli a morált és kirángat a gödörből. De ezt úgy értem, hogy valami hasznosat csinálj. Bármit ásd fel a kertet, menj el segíteni valahová stb... Mellesleg erősíti az önbecsülésedet is.

3. Naponta szánj rá min egy órát és sétálj. Közben kifelé nézz a fejedből lehetőleg minél távolabbi dolgokra. Ez leveszi a figyelmedet aproblémáidról és közben jöhetnek remek ötleteid a jövődre nézve.

4. Ügyelj az egészségedre. Sportolj és táplálkozz megfelelően. Kerüld a cukrot és a szénhidrátot. Eszméletlenül le tudják nyomni a kedélyt hosszú távon. Figyelj a vitaminbevitelre is.

5. Hallgass vidám és a sikerre emlékeztető zenéket. Nagyban javítják a hangulatot.


Egyenlőre ennyi. Próbáld ki és segítek még szívesen ha kell.

2015. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt depresszióm. több mint egy évig mindent próbáltam, séta, sport, stb. de ami segített végül, az szerintem az állatok, felneveltem pár cicát, akik velem laktak, és mindig gondoskodtak a felfordulásról. meg lett egy barátom, aki nagyon szeret, és kitartott mellettem akkor is, ha egész nap csak szomorú voltam és feküdtem. Nem minden nap volt ilyen, de voltak ilyenek. Mára elmúlt ez az egész szerencsére.
2015. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Válaszom hatàrozott NEM.Nem lehet egyedul kigyogyulni.Neha ug erezned minden jo,aztan elég egy pici negativ dolog és ujra padlo.Màr most szükséges egy szakember(egyelőre csak pszicholohus,aki fölméri milyen sulyos az àllapotod.Lehet elég lesz ő,de lehet,hogy pszichiaterhez küld. NE HANYAGOLD EL.TAPASZTALAT.HUGOMAT EGYEDÜL NEVELTEM.SZÜLEINK ELHAGYTAK.SULYOS BETEG BOLT.ELŐSZÖR KEDVETLENSÈG,MAJD ENYHE DEPRESSZIO.Majd egyre sulyosabb.Aztan bipolaris zavar,szocfob...Egyre mélyebbre süllyedt.NEM KAPOTT MUNKÀT A BETEGSÈGE MIATT.INNI IS ELKEZDETT.KORHAZBA KÜLDTEM A SZIVEM KETTÈHASAST DE ÈRTE TÖRTÈNT.NAGYON KÈRLEK TÈGED NE VEDD FÈLVÂLLROL.Tudom most azt mondod,oh nem olyan sulyos ez.Igy szokott kezdődni.Menj a szakemberhez.Mély együttérzéssel kivànom a legjobbakat.Hugom mar csak enyhe gyogyszereket szed,de nekem 5 kemény Evem volt vele és meghasadt a lelkem.A TE HOZZÂTARTOZOID NE ÈLJÈK ÂT.
2015. szept. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Előző vagyok.Ne haragudj,sok hibàt irtam.Sulyos beteg bolt helyett sulyos beteg volt-ot akartam.De nagyon almos vagyok de mindenképp ieni akartam.Most még meguszod egy-két beszelgetéssel pszichologissal.De ha pszichiater kell onnantol papíron is beteg vagy.Akadàlyoz a normàlis munkakban.Mert mindenhol orvosi szakvéleményt kérnek.Lehetsz akarmilyen okos.MARPEDIG AZ VAGY,MERT FELISMERTED,HOGY BAJ VAN!!!!!
2015. szept. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
S mikor a pàrom megkérte a kezem,a feltételem az volt,hogy a hugom velünk élhessen.Mert bàrmikor meginoghat egy mentàlisan sérült Ember.Sokszor visszaesett,néha még most is pityereg.De amig én élek,Ő nem lesz egyedül.De ez màs téma.Ő is megkért,hadd probàlja meg a sajàt erejéből megoldani.Nem sikerült.S mikor az orvossal ugy hatàroztunk,hogy kòrhãzba küldjük,olyan pofont kaptam tőle,hogy csillagokat làttam.Nem haragudtam,mert ezt nem ő tette,hanem a betegsége.Most hàlàs érte.A MENTALIS PROBLÈMÂBOL SEGITSÈG NÈLKÜL NINCS KIUT.ENYHE TÜNETTEL KEZDŐDIK.Szerintem a Re fejedben is forog,hogy nem birod egymagad.Màsképp nem tetted volna fel a kérdést.KÈRLEK MENJ EGYELŐRE PSZICHOLOGUSHOZ.MAJD SEGITEK PRIVÂTBAN.Te sem vagy egyedül,ha elfogadod.Meghallgatom a mi nyomja a kis szivedet.Sokmindent éltem àt tesom mellett.
2015. szept. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
Érezd át, hagyd, hogy átjárjon ez a borzasztó érzés, csak hagyd. Mikor megszokod, elmúlik, és az agyad sokkal durvább dolgot csinál, nég mélyebbre zuhansz, mert kiprodukál valami olyat, amire már nem lehetsz immunis...ez így menne, folyamatosan, egyenesen és egyértelműen. A pszichoterapeuta egyetlen segítsége az, hogy mire megszokod, és atérzed a betegséged, ne legyen mutálódása...az agyad ne produkáljon semmi durvábbat. Erre lehet magad is képes lennél, parancsolni magadnak, de ez kockázatos. Stagnálhatsz, ami neked sem jó, vagy lehetne rosszabb is, ugyanakkor jobb is.
2015. szept. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Érezd át, hagyd, hogy átjárjon ez a borzasztó érzés, csak hagyd. Mikor megszokod, elmúlik, és az agyad sokkal durvább dolgot csinál, nég mélyebbre zuhansz, mert kiprodukál valami olyat, amire már nem lehetsz immunis...ez így menne, folyamatosan, egyenesen és egyértelműen. A pszichoterapeuta egyetlen segítsége az, hogy mire megszokod, és atérzed a betegséged, megakadályozza ennek a betegségnek a mutálódását...az agyad ne produkáljon már semmi durvábbat. Erre lehet magad is képes lennél, azaz parancsolni magadnak, de ez kockázatos. Stagnálhatsz, ami neked sem jó, vagy lehetne rosszabb is, ugyanakkor jobb is.
2015. szept. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!