Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizotípia valaki beszélne...

Skizotípia valaki beszélne velem erről? Hogy léphetek a gyógyulás útjára?

Figyelt kérdés

26F

Még nem kaptam időpontot a pszichológustól rendszertelen alaklmaink vannak mert idő kell ahhoz hogy felfogjam a dolgokat. Racionálisan próbálja elmagyarázni nekem a dolgokat s evvel segít. Tudni kell rólam hogy értek a pszichológiához.

___________

Már rég óta van de lettem figyelmes rá hogy: ellenkező érzéseim vannak az ért ingerületekhez képes. Egy drámai pillanatnál nevetnem kell és ahol boldognak kellene lennem ottbánatos vagyok. A szeretet agressziót gyűlöletet vált ki belőlem és akkor érzem boldognak magam ha agresszívan lépnek fel ellenem. Amikor dühbe kellene gurulnom akire mérges vagyok átölelem és boldognak érzem magam. És a többi, egy szóval ellenkezően hatnak rám a kívülről ért ingerületek. Számomra az szórakozás ami mások számára még ha fizetnek sem csinálnának, a munka.

Kedden állapította meg a rehabilitációs központ hogy 65%-os egészség károsodott vagyok. Természetesen a tudomány jelen állása szerint gyógyíthatatlan a skizotípiás személyiségzavar. Próbáltak gyógyszert de vélt és valós mellékhatások miatt elhagytam. Rosszabb voltam kezelés alatt mint nélküle. A pszichiáterem szerint nem tudok vonalat húzni az irrealitás és realitás között. 1 hétig nem volt hajlandó megvizsgálni amikor befeküdtem. Papírokra írtam az állapotom amiről nem tudom hogy el e olvasta. Vissza olvasva romlott miután leálltam a gyógyszerrel átélve rossz volt.

Szeretnék meggyógyulni mert sajnos egy olyan személyiségem van amivel elkergettem magam körül az embereket. Nem jövök ki kollégákkal hosszú távon 2-3 hónapban már eltávolodnak tőlem nem kötöm le és néha ők sem. És kb így van minden emberrel. Legfőbb kérdés amire nem találtam meg még a választ ki vagyok én?

Ez azért okoz problémát mert emberileg megmagyarázhatatlan jelenségeket teszek. Pl olyan intellektualitási szinten állok amit minden ember aki huzamosabb ideig velem van úgy tart hogy a 26 életévem kevés ahhoz hogy ekkora tudásra tegyek szert. Sőt úgy fogalmaznak: Mit csináltál te az elmúlt 100 évben?

Hogy léphetek a gyógyulás útjára?



2015. szept. 18. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
A személyiségzavar terápiával jól kezelhető, de ez egy nagyon hosszú folyamat. Ehhez viszont nem rendszertelen alkalmak és nem racionális magyarázat kell, mert az NEM pszichoterápia, hanem csak valami tanácsadás-féleség. Lehet, hogy nem a megfelelő szakemberhez jársz.
2015. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!