Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok? És ha...

Klaudiaaa91 kérdése:

Hipochonder vagyok? És ha igen, hogy tudom kezelni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azon agyalok, hogy mi van ha lebetegszem? Hogy vajon mikor leszek megint beteg?

Amikor beteg vagyok (láz, vírus, influenza.....), akkor iszonyat mód legyengülök. A legjobban a vírusos betegségektől rettegek.....A hányástól, hasmenéstől és a legyengüléstől.

Nem vagyok egy beteges fajta. 1 évben kb. 1x nagyon max 2x vagyok beteg, de akkor azt emlegetem mindenkinek, hogy milyen rossz volt. És egyszerűen nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy nem akarok beteg lenni. Az egész napomat kitölti sajnos ez a gondolat :/

Ha kicsit begörcsöl a hasam, vagy a hasam elkezd csikarni egyből arra gondolok, hogy vírus. Ha egyszer hasmenésem van valamilyen kajától egyből arra gondolok, hogy remélem csak valami ételtől van és nem vírus és nem is ételmérgezés, csak egyszeri alkalom legyen. Egyből széntablettát akarok bevenni. Szinte folyamatosan hányingerem van...ilyenkor is arra gondolok (amikor erősebbé válik), hogy remélem nem kaptam el semmi betegséget. Bárhova megyek csak úgy indulok el, hogy van nálam fájdalom csillapító, széntabletta, hányinger csillapító, és ízületi fájdalmakra gyógyszer.

Ha érzek valami szokatlant magamon (általában mindig), akkor egyből rákeresek neten, hogy mitől lehet az.

Meg olyanokra szoktam rá kereni, hogy mivel tudom erősíteni az immunrendszeremet, mivel akadályozhatom meg a vírust stb...

Szeretnék ettől a stressztől, állandó gondolkodástól, hogy vajon mi bajom lehet? - megszabadulni.


Saját magamnak szeretnék segíteni. Nem szeretnék szakemberhez fordulni.

Hallgassak vidám zenét? Nézzek vicces filmeket? Keressek valami hobbit?


Csak az a baj, hogy bármit csinálok, és egyedül vagyok vagy nem, de éppen nem beszélgetek folyamatosan ezeken agyalok, hogy nem akarok beteg lenni....



2015. szept. 3. 18:19
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja és ha megyünk a párommal egy hosszabb kirándulásra vagy családlátogatásra, mindig attól rettegek, hogy valami bajom lesz, hogy rosszul leszek. És nem egyszer be is igazolódott. (De tudom, hogy ez a stressz miatt és mert beképzelem, de akkor is jelen van....). Lesápadtam, vert a víz, szédültem, remegtem minden bajom volt.

És mindig várom, a hideget, az őszt és a télt, mert általában jó nekem és megkönnyebbülök vagy enyhíti a kellemetlenségeket a hideg, a friss levegő. (Hányinger, fejfájás, menstruációs görcs, teltség érzet..... A meleg viszont még rákontráz ezekre a tünetekre :(

2015. szept. 3. 18:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az alábbi sorozatokat, megtalálod köztük a megoldást.

-Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

-Lelki bajok, megoldások

-Mire jó a hipnózis

2015. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!