Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ennyire rideg a pszichiá...

Miért ennyire rideg a pszichiáterem?

Figyelt kérdés
19/L vagyok, augusztus elején voltam utoljára a pszichiáteremnél. Megkért, hogy aug. végén hívjam fel időpontért. Nem vette fel, majd 1 héttel később írt, hogy jó-e a héten, de nem érek rá. Szept 2. felére adott időpontot, de meg sem kérdezte, hogy hogy vagyok. Bipoláris zavarral kezel, ill. nyáron kialakulóban volt étkezési zavar is. Ennyire nem érdekli, vagy ennyire rossz ember lennék? Nagyon egyedül érzem magam, legszívesebben mindent itt hagynék. Azt sem tudja, hogy 3-4 hete nem szedem a 3 féle gyógyszeremet, mert mindent kihányok, és rosszul vagyok tőle. Mit tegyek?

2015. szept. 4. 16:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is keress másikat.


Az enyémnek bármikor írhatok emailben, és egy napon belül visszaír, telefonálni nem szeret, mert elég elfoglalt. Persze nem az életem mesélem neki, de gyógyszerekkel, időponttal, ilyesmikkel kapcsolatban nagyon segítőkész. Sőt, amikor úgy volt, nem fogok hozzá többet járni, megkért, hogy kb fél év múlva írjak, hogy vagyok.


Ha TB-s lenne, megérteném, neki csak egy vagy a sok betegből akiket futószalagon lát el, de ha magánba jársz, van választásod.

2015. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 homo ludensz ***** válasza:
69%

A pszichiátered talán túlvállalta magát mert gondolom én főállásban is dolgozik valahol,no meg jól jön a fizetős páciensek pénze is.

Tb.s pszichiáter írja fel a gyógyszeremet és tb.s pszichológussal beszélgetek két hetente egy-egy órát terápiás céllal. Mind kettőnél már volt hogy objektív okok miatt nem tudtam menni a megadott időpontra de sosem problémáztak rajta.Olyan is volt hogy ők hívtak telefonon hogy továbbképzésre kell menniük és adtak másik időpontot meg még ők mentegetőztek.

Ismétlem TB.-s pszichiáter és TB.-s pszichológusok. Tőlem csak egy köszönöm öt kapnak de ezek szerint pénzért sem kapnák "kiemelt" figyelmet.

Az viszont már egy más fajta igény lenne amit te hiányolsz hogy telefonon "forródrót" kapcsolatban legyetek. Az már egy intenzív terapeuta és beteg kapcsolatot feltételez. Van ilyen is,hallottam róla ha keresel bizonyára találsz is főleg úgy hogy fizetsz érte.

Pánikrohamos betegeknél ez nagyon megnyugtató tud lenni.

A gyógyszerrel meg ne játszadozzál mert az neked a te pszichés állapotodhoz lett megszabva és úgy tervezve hogy te beszeded az előírt dózist.

2015. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!