Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ennyire rideg a pszichiá...

Miért ennyire rideg a pszichiáterem?

Figyelt kérdés
19/L vagyok, augusztus elején voltam utoljára a pszichiáteremnél. Megkért, hogy aug. végén hívjam fel időpontért. Nem vette fel, majd 1 héttel később írt, hogy jó-e a héten, de nem érek rá. Szept 2. felére adott időpontot, de meg sem kérdezte, hogy hogy vagyok. Bipoláris zavarral kezel, ill. nyáron kialakulóban volt étkezési zavar is. Ennyire nem érdekli, vagy ennyire rossz ember lennék? Nagyon egyedül érzem magam, legszívesebben mindent itt hagynék. Azt sem tudja, hogy 3-4 hete nem szedem a 3 féle gyógyszeremet, mert mindent kihányok, és rosszul vagyok tőle. Mit tegyek?

2015. szept. 4. 16:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mióta nem szedem a gyógyszert először jobban voltam, múlt héten azonban bepánikoltam, halálfélelmem volt, zsibbadt a bal karom, ujjaim, ill. hajlamos vagyok önbántalmazásra is, tiszta seb a kezem. Soha nem fogok már tudni gyógyszerek nélkül élni?
2015. szept. 4. 17:02
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem, nem érdekel különösebben azon kívül, hogy a betege vagy. Ha rosszul lennél, nyilván szabaddá tetted volna magad a korabbi idopontra, így arra kovetkeztetett, hogy jól vagy. Gyógyszert, pláne ilyeneket nem szabad hirtelen abbahagyni. Akkor kellett volna szólni neki, vagy rakerdezni a gyógyszertárban, amíkor rosszul lettél a gyógyszerekről. Sok eszed van, mit mondjak
2015. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom magam szabaddá tenni, a gyógyszerek abbahagyásakor pedig nem volt az országban, de köszi a jóindulatot, neked is jár a gratuláció!
2015. szept. 4. 17:16
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
19 évesen illő lenne tudni, hogy sem elkezdeni, sem abbahagyni nem lehet magadtól semmi gyógyszert.
2015. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert ő az orvosod, nem a barátod, nem a barátnőd. Neki is van élete, nem lehet orvos a nap 24 órájában. Amikor hívott lehet, hogy nem ért rá csevegni vagy csak nem akart. Sok páciens elköveti azt a hibát, hogy a kelleténél jobban ragaszkodik a pszichiáteréhez, pszichológusához.
2015. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem ragaszkodom hozzá, csak másnak nem beszélek a dolgaimról és talán most jó lett volna végre beszélni valakivel.
2015. szept. 4. 17:32
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hogy mi a helyzet a pszichiáterekkel, mivel még gyerekcipőben járok ilyen téren. Ami biztos, hogy eddig volt 1 pszichiáterem, aki mai napig megkérdezi, hogy hogy vagyok. A mostani (előző ajánlotta) pedig ugyan olyan segítőkész, de az aktuális állapotom nem telefon téma. Végülis ő az orvosom és nem az egyik haverom.

19L

2015. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem azért kérdőjel a dolog, mert az előző orvosom volt, hogy rám írt Facebookon, hogy jobban vagyok-e, ha nehéz hetek voltak mögöttem, a mostaninál pedig úgy érzem, mintha úgy kezelne, hogy elmegyek hozzá, odaadom a pénzt és kész. De lehet, hogy csak én látom így.
2015. szept. 4. 17:35
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
mert egy szar pszichiáter, keress másikat.
2015. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

"nem lehet orvos a nap 24 órájában"

kellenek korlátok a beteg fejlődése érdekében is, de egy orvos a nap 24 órájában orvos, és ha nem tudja megadni azt a kezelést, amire a betegnek szüksége van, akkor csak pénzkidobás.

mi lenne ha a szívműtét közepén váratlan komplikáció lépne fel és azt mondaná a sebész, hogy hoppá, lejárt a munkaidőm, megyek haza.

2015. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!