Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen? Valami...

Miért vagyok ilyen? Valami mentális zavar lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Másfél évig depresszióm volt, aminek egy hirtelen jött párkapcsolat vetett véget kb 3 és fél hónap alatt. Előtte vagdostam magam szinte minden nap 2 hónapon keresztül. Még mindig utálom magam, nincs önbizalmam, félek az emberektől, a boltban nem merek segítséget kérni az eladótól, a nem merek a buszon fizetni, kerülöm a korombeli embereket, főleg lányokat.

Viszont még furább dolgaim is vannak. Utálom, ha valaki megdicsér, ha a párom bókol nekem, szinte már undorodom tőle, ellenben ha leszidnak, vagy sértegetnek, majdnem hogy élvezem, és teljesen magamra veszem, persze ettől kicsit összeomlok, ilyenek miatt párszor már sikerült visszaesnem a depresszió szintjére.

Azt már megállapítottam magamon, hogy valamivel szeretném elfedni a bajaimat, valami okot kitalálni nekik, valami mentális betegséget. Legutóbb azt beszéltem be magamnak, hogy Borderline-os vagyok, rengeteget olvastam róla, és sokszor magamra ismertem. Most pedig kényszerbetegségre vagyok rákattanva, szintén megint magamra ismertem, példának pedig: gépezés közben állandóan az egérrel kattintgatok a semmire, ha valamit elmentek, többször elmentem, többször csinálok egymás után képernyőfelvételeket, rengetegszer újra ellenőrzöm, hogy jó embernek küldtem-e az üzenetet.

Egy másik furcsaság, pedig hogy bármilyen tárgynak elhiszem, hogy van élete, konkrétan ha pl gabonapelyhet eszek, csakis kizárólag párosával veszem a számba őket, ha páratlanul marad egy pehely, akkor kiveszek a zacskóból neki egyet, hogy legyen "párja". Elképzelem, hogy egymásba kapaszkodva várják, hogy elrágjam őket.

Bizonyára őrült vagyok, néha hallucinálok is, egyszer már egy kérdésbe írtam, villanásokat látok magam körül, fényes nappal is.

Sosem bírtam sokat enni, és a genetika is besegített, így vagyok 150 centi és 35 kiló, mások szerint maximum 12-nek nézek ki.

Valamilyen mentális zavarom biztos, hogy van, szakemberhez nem mertem menni, családtagjaimnak nem mondtam ezekről semmit.

Olyan válaszokat várok, akik nem küldenek el egyből orvoshoz, hanem valami tippet adnak, szerintük mi ez.



2015. aug. 27. 12:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy rettegek a döntéshozástól.
2015. aug. 27. 12:34
 2/3 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kellene menned, a borderline nem rossz feltételezés egyébként, nekem is annak tűnik, bár ezt személyes találkozó nélkül nem lehet kijelenteni, a kényszerbetegség viszont biztos, de az egyébként is egy gyakori zavar, a leírásod alapján az biztosan van neked. A pszichológus egyébként nem orvos, nem tud gyógyszert felírni, én azt javasolnám, hogy először hozzá menj.
2015. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig orvoshoz kell menni, semmilyen más megoldás nincs, hiszen beteg vagy, akármi is a bajod, például depresszió, szorongás. Bizalmas barátnőd legalább van? El kell menni a háziorvoshoz, elmondani a tüneteket, ő be fog utalni pszichiátriára. Sőt, oda beutaló nélkül is mehetsz, egyszerűen kérsz egy időpontot a szakrendelőbe. Ha van iskolapszichológus, nála is kezdhetsz.
2015. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!