Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan pszichológus szeretnék...

Olyan pszichológus szeretnék lenni aki elmebetegekkel foglalkozik, beszélget velük, van ilyen? //bővebben lent//

Figyelt kérdés

Felvetettem ezt a témát a baráti körömben, és ők váltig állítják, hogy ilyen nincs. Szerintük csak a pszichiáter foglalkozik mentális zavarral küzdő emberekkel. De én nem gyógyszert szeretnék felírni nekik, nem diagnózist felállítani (persze az úgyis kiderülne a beszélgetések előtt gondolom), hanem olyan aki a már felállított diagnózis után segít nekik túllépni a helyzeten, meghallgatni a gondolataikat, "belelátni"a fejükbe, hogy ők hogyan látják a világot.

Ugye, hogy van ilyen pszichológus?



2015. júl. 8. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, van.

A barátaid szerint mivel foglalkozik egy pszichológus? Lakberendezési tanácsokat ad? :)

Na meg ki, mit ért elmebetegség alatt?

2015. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na köszönöm szépen! Megmentetted a becsületemet! :D

Én gondolok itt mindenféle bipoláris/pszichés zavaroktól kezdve, a skizofrénián és a depresszión át, mindenre.

2015. júl. 8. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Skizofrénia, bipolár és súlyos depresszió esetén pszichiáterre van szükség.

A pszichológus enyhébb esetekkel tud foglalkozni.

2015. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Foglalkoznak pszichológusok súlyosabb esetekkel is, pl. terápiákat adnak nekik, meg ilyenek. De gondolom, nem csak beszélgetnek velük, hanem kezelik őket, nekik gyógyszert muszáj szedniük mellette, legalább is én ezt olvastam. Pszichológusnak meg azt hiszem bölcsészetin vagy hol lehet tanulni, főiskolán, ők nem orvosok, a pszichiáterek akik orvok.
2015. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha súlyos esetekkel szeretnél foglalkozni, akkor menj orvosira, és légy pszichiáter. Ha mentális betegeken akarsz terápiás módszerekkel foglalkozni, akkor jó a pszichológia, de azt tudnod kell, hogy a terápia mellett is a súlyos eseteknek gyógyszeres kezelésre is szükségük van.

Attól, hogy te pszichiáternek tanulsz, meg lehetsz terapeuta, nem kell mindjárt gyogyszerezni a beteget, csak mint orvos több lehetőség áll a rendelkezésedre.

2015. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, sokat segítettetek! :))
2015. júl. 14. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válasz a klinikai szakpszichológus. Ez viszont szakvizsga, tehát az egyetem pszichológia szakának elvégzése még nem jogosít fel az említett hivatás gyakorlására. Való igaz, hogy a gyógykezelésben való döntéshozás a pszichiáter feladata, viszont a döntés lehet pszichoterápia is, amit végezhet klin. szakpszich. is. Tehát a pszichiáter és a pszichológus munkája ebből a szemszögből úgy viszonyul egymáshoz, mint az orvosé és a gyógyszerészé: az orvos dönt, a gyógyszerész ad.
2015. aug. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!