Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napok múltán esik le neki a...

Napok múltán esik le neki a dolog, minden egyes alkalommal - miért? Ez valamilyen mentális zavar, vagy esetleg más?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akit nagyon szeretek, de nagyon fura. Két síkon reagál a dolgokra. Van egy felszínesebb, vehemensebb válaszreakciója, ami gyakran nem tükrözi a valódi érzéseit... És van egy másik reakciója, ami napokkal KÉSŐBB történik meg. Igen, napokkal később, és sosem értem, hogy miért?

Ez valamilyen betegség, vagy van erre valami szakmai jellemzés? Nagyon fura.


2015. aug. 6. 11:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom, le lehetne rendezni annyival, hogy lassú felfogás, de pár nap késés szerintem nem ez a kategória.
2015. aug. 6. 11:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk így. Elsőre nagyon örülünk valaminek, aztán pár nap után bánjuk. Nincs ebben semmi sík.
2015. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, félreérted. Mintha napok múltán értené meg igazán, és akkor hirtelen azt mondja, hogy "igen, jó ötlet", és nagyon gondolkodnom kell, hogy mi zajlik a fejében. Az ő esetében pont fordított a dolog, egyébként, általában elutasító, agresszív, aztán kedves.
2015. aug. 6. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam az van, hogy ha mondanak valamit akkor néha idegesen reagálok rá. Már megbeszéltem a párommal, hogy ha hisztizek akkor kezdjen el kérdezgetni (anyu volt hisztis, eléggé átvettem tőle), hogy mi a valódi bajom. Ilyenkor kiderül, hogy ésszel még nem fogtam föl, csak az agyam mégis összerakta, de nem hozta tudatos szintre, hogy pl. valaki hazudott, vagy bármi "nem stimmel" a történetben. Amikor lereagálom akkor még nem tudom, hogy mi zavar, csak annyit érzek hogy a dolog "rossz". Általában utólag rájövök mi a baj, de addigra mások már rég túl vannak rajta. Mondjuk nálam meg is szoktak maradni az érzések, ritka, hogy megcsalna az első reakcióm.


Lehet, hogy a barátnőd is először az érzelmeivel reagál, aztán átgondolja. Az is lehet, hogy belátja: túlreagálta. Talán másnak is van igaza, vagy hogy valójában jót akartak neki, csak ő akkor nem látta.


Próbáljátok meg ti is bevezetni (ne te egyedül, mert arra szintén nem fogsz jó reakciót kapni), hogy ha felkapja a vizet akkor leültök és elkezded kérdezni, hogy mi bántja, mi a baja. Ne csodálkozz, ha először azt mondja, hogy nem tudja. Ha gondolkodásra kényszeríted -és persze ő is magát- akkor a sokadik ilyen alkalommal már előbb "esik le" neki. Mondjuk nem 4-5, hanem 1-2 nap múlva. Az is lehet, hogy a Te viselkedésedben van valami ami gyerekkori rossz dologra emlékezteti. Vagy nem úgy mondod ahogy ő azt el tudja fogadni. Kényszernek érzi azt, amit Te kérésnek szánsz. Ezt közösen kellene kiderítenetek. Pl a legtöbb embernek az addmáridelécci egy tök normális dolog, mást meg idegesít, mert mi az hogy add MÁR ide? Akár lehet egy szó is, ami felzaklatja és elutasítóvá válik tőle.


Olvassatok erőszakmentes kommunikációról, szeretetnyelvről, játszmákról, egyáltalán pszichológiáról (persze ne a történetéről :D) és figyeljetek egymásra, a reakciókra. Mi bántja, hogy lehet ugyanazt a dolgot úgy mondani neki, hogy ne legyen benne ellenállás. Tegyetek a kapcsolatotokért és akkor tökmindegy, hogy ez betegség-e vagy sem.

2015. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A megkésett reakció az autizmusra jellemző. Nagyon sok ember él enyhe autizmussal, anélkül, hogy tudna róla.

De más oka is lehet.

2015. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!