Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik ismerösöm korábban...

Az egyik ismerösöm korábban alkoholista volt. Volt elvonókúrán is és sikeresen leszokott. Az utóbbi időben elkezdett furcsán viselkedni. Feltünően agresszív lett és ezenkívűl a kedélyállapota is változó. Ezek lehetnek a visszaesés tünetei?

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet. Ismerni kéne az időtényezőt is. Meddig ivott, mikor szokott le, meddig nem ivott....


Lehet, titokban elkezdett inni, de lehet teljesen más dolog is. Az is lehet, hogy nem iszik, mert ez nem annyira arra jellemző, hanem pia helyett drogozik, vagy csak simán lelki problémái vagy pszichés betegsége van.

2015. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Prividre:



Ezt azért kérdezem, mert ha valaki alkesz volt egy dolog, nem határozza meg az életét, lehet más baja is.

Tapasztalatból írom, nekem is volt gondom az alkohollal, de azt megoldottam, de nem oldottam meg minden problémám.

EGy volt alkesznél pedig gyakori dolog, hogy minden egyéb problémát az alkohollal akarnak megmagyarázni, ami nem biztos, hogy a valóságot fedi, de lehet. Mert valóban gyakori a visszaesés. Én 15 éve nem iszom, és még én is belebotlok abba, ha gondom van, akkor ugye nem esek vissza. Ez sértő nekem, de nem véletlen kérdeztem rá az időre, mi mennyi idő volt.Nem mindegy, hogy 20 éve nem iszik, vagy 2 hónapja.

Meg lehet gyógyulni, nekem is sikerült, és maximálisan. Tárasaságban megiszom 1 pohárral, többre nincs igényem. Nem igaz az, hogy soha semmit, mert akkor ő nem gyógyult meg. Nem vaqgyok társasági ivó, de ha megkínálnak és elfogadom, akkor nem esem vissza, mert tudom, honnan jöttem, és tudom mit veszítek vele.

Elértem az életben egy szintet, nem fogom már feláldozni a pia miatt.

2015. aug. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!