Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mielőtt írok a pszichiáternek...

Mielőtt írok a pszichiáternek megkérdezlek titeket is, hogy szerintetek jól gondolom-e?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy maszek pszichiáternél, akivel durván 1 órát beszélgettünk és felírt egy gyógyszert, aminek Olwexya (hatóanyag: venlafaxin; SNRI gyógyszer) a neve.


Ma reggel bevettem és olyan rosszul voltam tőle körülbelül délig, délután egyig (nagyjából pont a felezési ideig), hogy alig bírtam ki.


Szédültem, izzadtam, alig bírtam nyelni és melegem, hasmenésem és olyan hányingerem volt, mint még soha. Valószínűnek tartom, hogy nagyon felnyomta az amúgy is magas vérnyomásomat (140/80-90 körül szokott lenni), mert a tünetek arra emlékeztettek.


Szerintetek jól gondolom, hogy én ezt nem akarom szedni? Nem szeretnék infarktust kapni, vagy agyvérzést... Ráadásul mivel dolgozom, nem engedhetem meg magamnak, hogy ott bent rosszul legyek. Alig bírtam ma is dolgozni, nem is haladtam a munkámmal. Mit csináljak? Attól félek, hogy elbagatellizálja az egészet és nem fog segíteni, mert jellemzően 7-14 nap kell, hogy beálljon a dolog.


Csak én még egyszer nem bírnám azt végigcsinálni, ami ma történt.


2015. júl. 28. 17:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10: Retard kemény kapszula. Viszont sajnos ezt nem tudom felezni és ennél kisebb hatóanyagú nincs a piacon tudtommal (legalábbis ebből a márkából).


Egyébként az éjszakám is borzasztó volt, alig tudtam aludni (eddig nem volt gond az alvással), ráadásul úgy érzem magam, mintha durván másnapos lennék.

2015. júl. 29. 06:59
 12/16 anonim ***** válasza:
75mg-os? Tabl-ból van 50-es is, amit lehet felezni. Kb 10 gyártó készít ezzel a hatóanyaggal. Sokan kénytelenek kisebb adaggal kezdeni. De az orvost kérdezd, vele beszéld meg, mi legyen!
2015. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12: Na az orvos konkrétan nem is emlékezett már arra, hogy melyik gyógyszert írta fel...


Aztán azt mondta, hogy felír egy másikat, mert ezt értelemszerűen nem lehet felezni, patikamérlegem meg nincs itthon.


Én viszont miután még ma sem vagyok teljesen jól, úgy döntöttem, hogy hagyom a gyógyszereket a fenébe. Ezt meg is írtam neki ma délután, kíváncsi vagyok a válaszára. Elvileg tud segíteni a pszichoterápiában is.

2015. júl. 30. 19:28
 14/16 anonim ***** válasza:

Én TB-s pszichiáterhez járok, aki minden nap vagy délelőtt vagy délután rendel csak, de a rendelője többnyire tömve van, hetekre előre alig van hely, csak ügyeskedve passzírozzák be max az embereket, amikkel még nagyobb feltorlódásokat okoznak. Én nem is tudnám számszerűsíteni, hogy kb hány betege lehet, de emberfeletti erő kéne ahhoz hogy mindenkinél mindenre emlékezzen, és ha a gyógyszer új akkor nem lepődök meg ha a nevében se biztos. Azért van kartonod, azért jegyzi fel a dolgokat, hogy emlékezni tudjon. Magánrendelésen nyilván kicsit több figyelmet kap a beteg, de azért ott is jó pár emberről beszélhetünk, mert pszichiáterhez nem ritka ha valaki mondjuk csak havonta jár, esetleg még ritkábban. Szóval bármilyen fajta rendelésre jársz is én egy kicsit erősnek érzem fennakadni azon, hogy nem emlékszik az új gyógyszered nevére. Szerintem ez emberi dolog. Az már kínosabb ha rád se emlékszik...

De amúgy ha azt mondta ír fel másikat, akkor ezt most miért szeded? Vagy nem szeded csak még mindig pocsékul vagy attól az egytől? Nagyon mellétrafálhatott nálad azzal a szerrel, részvétem :/ Remélem a pszichoterápia jobban beválik majd!

2015. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
10&12-es vagyok. Figyelj, a gyógyszerektől tényleg nem fogsz meggyógyulni, de akkor is muszáj akkor (nyilván átmenetileg), ha a betegséged gátol a mindennapi életvezetésedben, munkában, stb. A pszichoterápia meghozza majd a megoldást, de az nem 2 hét lesz. Ha addig nem bírja valaki, akkor kell valami fránya tabletta, hogy stabilizálódj, és persze majd le kell csökkenteni/elhagyni, amint csak lehet.
2015. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

14: Nem szedem már. Egy szemet vettem be kedden reggel és körülbelül ma reggelre sikerült megszabadulnom minden mellékhatástól. Már csak a hasam nem az igazi.


Egyébként azért akadtam csak fenn rajta, mert leírta a gépére, hogy mit írt fel és nem hiszem el, hogy nem volt képes utánanézni... Szerintem fizettem neki eleget azért, hogy vegye a fáradtságot.


15: Gátol, de nem annyira nagyon. Ő is azt mondta, hogy súlyos depresszióm van, de ami a legdurvább, hogy már megtanultam vele élni és ezért annyira nagyon nem is befolyásol. Persze vannak problémáim és nehéz a munka, de inkább maradjon ez, mint az, hogy annyira rosszul legyek, mint most a héten.


Ja egyébként válaszolt. Tudomásul vette és kijelentette, hogy amit tegnap és ma éreztem, az már biztosan nem a gyógyszer mellékhatása... A pszichoterápiában pedig nem segített. Ennyit a hivatástudatról.


Úgyhogy most vakarózhatok, mert nem nagyon találtam pszichoterapeutát a városban, ahol perpillanat tartózkodom.

2015. júl. 31. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!