Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek Feldmár...

Mi a véleményetek Feldmár András alábbi kijelenéséről? Jó pszichiáternek tartjátok?

Figyelt kérdés
Azt írja nem létezik az elmebetegség fogalma. A pszichiátria a modern inkvizíció. Felírnak Neked gyógyszert ránézésre anélkül, hogy elbeszélgetnének Veled, aminek a későbbiekben lesznek mellékhatásai. De. Valaki szenved skizofréniában vagy pszichotikus betegségben, amivel veszélyes lehet saját és környezete számára akkor azt nem kell kezelni? Ilyenkor muszáj gyógyszert szedni, csakúgy mint hipertónia vagy más betegség kialakulása esetén. Nem tudom, hogyan gondolja ezt a kijelentését.
2014. nov. 6. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Azért mond ilyeneket mert az LSD tönkretette az agyát. Ha a kijelentés úgy hangozna hogy a Pszichiátria sok esetben nem képes gyógyítani azzal egyetértenék, de van amikor igen. Az tény az egész Pszichiáter szakmának nagyobb a füstje mint a lángja, de azért sokszor képesek hozzásegíteni a gyógyuláshoz. Még bőven van hova fejlődniük.
2014. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor viszont miért van sok híve? Itt is látom, hogy rengeteg ember elismeri. Egy korábbi kérdés alapján.
2014. nov. 6. 19:03
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Én azt nem mondtam, minden amit mond hülyeség, számomra is intelligens embernek tűnik. Megnéztem a filmjét sok minden nem tetszett. Az viszont biztos aki drogozik számomra hitetlené válik.
2014. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Feldmár András nem pszichiáter, a pszichiáterek testileg próbálnak gyógyitani egy lelkibetegséget. Az, hogy valaki elmebeteg annyit tesz, hogy egy másik tudatállapotban van, ami a nagytöbbség szerint normális. De miért lenne mondjuk probléma, ha egy ember olyan dolgokat látt, amitől jól érzi magát és közben senkinek sem árt. Természetesen azt meg kell oldani, ha valaki magában vagy másokban akar kárt tenni, de ezt semmi képpen nem olyan "gyógyszerekkel", amik rettentő hatású drogok. Az LSD-ről pedig annyit, hogy aki pszichózisban szenvedet és beszedte, a kiürüléséig úgy viselkedet, mint mi normális emberek. Természetesen lehet valakit drogosnak nevezni, de a drogos az nálam a drogfüggőt jelenti, LSD-től pedig senki nem fog úgy függeni, mint a herointól. De nyilván én is is egy kis drogos vagyok, aki legálisan használt LSA-t.
2014. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Alapvetően nem azért tartok félelmetesnek egy drogot mert függőséget okoz. Hanem mert megváltozik tőle az ember. A drogoktól mindig rossz irányba. Az lsd meg aztán különös képen. Aki drogozik azzal én szoba se állok, lehet felőlem aztán bárki.
2014. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Kosztolányit se olvassál, mert narkózott. Egyébként mindenki drogozik. Megissza az italát, a kávéját, elszívja a cigerettáját, beveszi a xanaxát. Szóval sok emberrel nem állhatsz szóba.
2014. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Istenem. Nem állsz szóba azzal aki drogozik?

Tudsz te egyáltalán valamit a drogokról? Mert szerintem semmit, csak a médiából ömlő szennyet.

2015. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves válaszoló de Kosztolányi Dezső életművéhez, művészeti produktumaihoz vonzódunk és nem pedig az életéhez.
2015. febr. 21. 15:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Van igazság abban amit mond Feldmár. Tényleg rengetegszer úgy írják fel a gyógyszert, hogy alig tudnak valamit a betegről. DE: Pszichológus ne nyúljon a Pszichiátriai beteghez, mert annak "agyi rendellenessége" van, a pszichiáter meg ne gyógyszerezze be azt, akinek pszichológus segítségségére van "csak" szüksége! Ez két külön terület, még akkor is, ha tele van átfedésekkel!!!
2015. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az utolsó leírta a tutit.
2017. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!