Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek Feldmár...

Mi a véleményetek Feldmár András pszichológusról?

Figyelt kérdés
Szerintem remek szakember, én támogatom a módszereit.

2014. okt. 30. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a könyveit olvastam, de abszolút olyan ember, aki sokat tud, tiszteletet érdemel és jó meglátásai vannak.
2014. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Én is elismerem, támogatom és nagyon intelligens embernek tartom.
2014. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem ismerem, de szakértőtől utánakérdeztem, és ő nem volt nagy véleménnyel róla. Nem akarom elítélni, de nekem cseppet sem tetszik ez a "drogokkal gyógyítás" - elv. Sok drogpártitól lehet hallani, hogy a drogok kapukat nyitnak, meg ihletet lehet meríteni belőlük, meg a tudatunk ismeretlen mélységeibe engednek betekintést, de valahogy mégsem láttam még soha senkit, aki sikeresebb, több lett volna azáltal, hogy drogozik. Ellenben lecsúszott, életképtelenné vált drogosokat annál többet látni. Nem hiszem, hogy jó ötlet játszani ezekkel a szerekkel, nyilván nem viccből tiltották be őket mindenhol.
2014. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valószínüleg komolyan utána nézztél a témának utolsó, utána jutottál erre a következtetésre.
2014. okt. 31. 00:00
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Érvelni is szabad, nem csak duzzogni. Mutasd meg, hogy szerinted miben nem volt igazam! Mutass be nekem 5 olyan sikeres embert, aki a drogok miatt lett sikeres, nem pedig a kemény munka és a szakmai alázat miatt. A drog azoknak való, akik királyi utakat keresnek az igazsághoz.
2014. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsónak abban nincs igaza, hogy nem nézzet utána Feldmár Andrásnak, fogalma sincs milyen módszerről beszél, az LSD hatásmechanizmusát egyáltalán nem ismeri, nincs tudomása róla, hogy pszichózisban szenvedő betegeket sikerült ezzel a "droggal" meggyógyitani, míg szerencsétlen skizofréneket halálra nyugtatóznak. Az LSD pedig senkit nem tett naggyá, csak jobbá, terápiában használva tökéletesen fel lehet fedni régmúlt fájdalmakat félelmeket, az ember általa megértheti, hogy nincsen a világ részekre bontva hanem egy egész, de ettől még nem ér el semmit sem az életben, csak megbékél az élettel. Az LSD-é nem egy olyan dolog, ami elfedi a problémákat, hanem pont rájuk világit. De biztos nincs igazam, mert buta konzervatív emberek betiltották.
2014. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
84%
3-as hozzászólóban Mackey bácsit tisztelhetjük. "A drogok rosszak érteem"... na, kb. ennyire jártas kábítószerek világában (eleve ez a "drogosok" kifejezés is elképsztően korlátolt gondolkodásra vall).
2014. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"3-as hozzászólóban Mackey bácsit tisztelhetjük."



Az ki?


"A drogok rosszak érteem"... na, kb. ennyire jártas kábítószerek világában"



Szerintem nem veszít sokat az, aki ennél nem tud többet róluk. Inkább vagyok ennyire jártas, mint hogy hallucináljak metrót egy állásinterjú közepén a szentséges LSD-tektől.



"(eleve ez a "drogosok" kifejezés is elképsztően korlátolt gondolkodásra vall)."



Jó, ez még talán jogos is. Nyilván nem ugyanaz a kategória az élőhalott heroinista meg az alkalmi füves. De annyiban van létjogosultsága az összemosásnak, hogy a legjobb egyiket se kipróbálni :) Sosem értettem a "büszke drogosokat".

2014. nov. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tényleg remek ötlet nem ismerni a szerek hatásait, így simán beadhatnak róluk bármit. Aki ilyen felületes ismeretekkel rendelkezik, az nem csoda, hogy elitél egy olyan embert, aki kimagaslóan hozzátett a pszichológia tudományához.

De nyilván az alkoholt, meg a koffeint sem próbáltad ki, azon megállapitásod alapján, hogy jobb nem kipróblni semmit, sőt fájdalom csillapítót sem szedtél, vagy bármilyen gyógyteát sem ittál még sohasem. A back flash, egy igen ritka dolog, és senki nem hallucinál LSD-től metrót. Az LSD és egyéb hallucinogének nem szentség, hanem egy eszköz, hogy feltérképezzük a tudatalattinkat, és ráleljünk a belsőbékére, amit nagyon sokan nem találnak meg. Persze, akinak annyira be van szükülve a tudata, hogy fél egy anyagtól, vagy egy mulekula miatt elitél egy szakembert, az ezt nehezen értheti meg.

2014. nov. 8. 11:49
 10/14 anonim ***** válasza:

"Tényleg remek ötlet nem ismerni a szerek hatásait, így simán beadhatnak róluk bármit."


Nem próbáltam ki =/= nem ismerem. Az addiktológusok se próbálják ki a heroint, mégis jobban ismerik a hatásmechanizmusát bárki másnál. A rákkutatók se rákosok, mégis többet tudnak a rákról bárkinél. Ismerem a szerek hatásait. Több könyvet is olvastam róluk, több elismert szakember előadását is megnéztem már a témában.



"Aki ilyen felületes ismeretekkel rendelkezik, az nem csoda, hogy elitél egy olyan embert, aki kimagaslóan hozzátett a pszichológia tudományához."



Szerinted "kimagaslóan hozzátett", szakmabeliek szerint pedig nem.



"De nyilván az alkoholt, meg a koffeint sem próbáltad ki, azon megállapitásod alapján, hogy jobb nem kipróbálni semmit, sőt fájdalom csillapítót sem szedtél, vagy bármilyen gyógyteát sem ittál még sohasem."


Mert ezek a mindenhol szabadon fogyasztható szerek ugye pont abba a kategóriába esnek, mint a mindenhol betiltott LSD. Értem.


#nagyokosdrogpártiak 1. számú tipikus ismertetőjele: összehasonlítgatni a betiltott drogokat a mindennap használt szerekkel (alkohol, cigaretta stb.)



"A back flash, egy igen ritka dolog, és senki nem hallucinál LSD-től metrót."


Nem? Hát képzeld, én meg már találkoztam olyannal, aki igen. Mondta, hogy halálra rémült, mert jött ki a falból a metró és azt hitte, el fogja ütni. Mindezt már jóval azután, hogy utoljára LSD-zett volna.



"Az LSD és egyéb hallucinogének nem szentség, hanem egy eszköz, hogy feltérképezzük a tudatalattinkat, és ráleljünk a belsőbékére, amit nagyon sokan nem találnak meg."



VÁHÁHÁHÁÁÁÁÁ, ezen újra és újra szakadok :DDD

#idegesítődrogpártiak 2. tipikus ismertetőjele: (ezt vedd úgy, mintha halk, bölcselkedő orrhnagon olvasnám fel) "A drogok nem az ördögtől való szerek, hanem segítenek a tudatunk kitágításában, a belső világainkban való utazásban, a hétköznapi világunkon túli világunkhoz vezető kapuk kinyitásában, a kreativitás fejlesztésében". LÓsz*rt. Tipikus hülye, daath.hu-s drogos duma. Imádom, amikor elkezdenek nekem itt papolni a drogosok, hogy ők micsoda világokba nyernek betekintést, amikor "utaznak". Nagyon szép eufemizmusa ez annak, hogy van egy szer, ami összezavarja az érzékelésedet, megzavarja az agyműködésedet, és miközben azt hiszed, hogy Buddhává válsz, egy agyatlan, nyálcsorgató zombi vagy a valóságban. A drogok nem adják meg a belső békét. Illúziókat adnak, amikből semmit nem hozol magaddal, mire kitisztulsz. Minden drogos feje tele van ezzel a ködevő baromsággal, és a valóság mégis azt mutatja, hogy csökken a koncentrációképességük és egyre rosszabb állapotba kerülnek és semmiféle titkos tudást nem hoznak magukkal. Aki fel akarja térképezni a tudatalattiját, az iratkozzon be pszichológia szakra meg tanuljon filozófiát. Érdekes módon azok az emberek, akik a világ szemében elismerten térképezik fel az emberi tudatalattit, azok nem a drogosok. Ismerek én is ilyen embert, aki a legkeményebb dolgokon kívül minden szart kipróbált már, és állandóan azzal jön, hogy ő be akar pillantani a tudatalattijába meg az igazságra kíváncsi. Azt nem tudom, hogy ebből mit ért el, de az biztos, hogy amúgy maga az ember egy idegroncs.



"Persze, akinak annyira be van szükülve a tudata, hogy fél egy anyagtól, vagy egy mulekula miatt elitél egy szakembert, az ezt nehezen értheti meg."



Nem egy molekula miatt ítélem el, hanem hallgatok a szakmai körök véleményére. Szakmai körben se Feldmár András, se Csernus Imre megítélése nem túl jó.

2014. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!