Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy modndjam meg a pszichológ...

Hogy modndjam meg a pszichológusomnak, hogy írtam egy online-pszichiáternek és szerinte jó lenne ha a Thalassa Házba elmennék, akár bennfekvőre?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen kommunikálok, jóformán csak írásban megy, szóban kész katasztrófa vagyok. szenvedek, úgy érzem meghaltam belülről, megakadtam, sosem leszek jobban. Nem merem megmondani a pszichológusnak ezt, amit fentebb említettem, mert félek, hogy hülyének néz
2013. jún. 9. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó a pszichológusod, ha ilyen félelmeid vannak
2013. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vele van a baj, hanem velem. Extrém módon félek bármiről is megmondani a véleményemet, inkább azt mondom, hogy nincs, csak nehogy el kelljen mondanom, és esetleg "rosszat mondjak". Sajnos itt én vagyok a hibás szerintem :(
2013. jún. 10. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az régen rossz, ha félsz a pszichológusodtól:/ Szavakba tudnád önteni a konkrét félelmedet? Mi történhet legrosszabb esetben, ha elmondod neki?
2013. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ma voltam, bnenyugtatóztam, hogy elmerjem mondani neki, de még így sem ment :( Viszont ajánlott egy csoportterápiát párhuzamosan (Nem ő csinálja, de az fizetős)

Az a baj, hogy kiskoromban bármiről ha megmondtam a véleményemet le lettem oltva, még meg se szólaltam, már leostobáztak, lekreténeztek, fogyatékosoztak a saját testvéreim, még az általános iskolai tanárom is fejbecsapott, mert rosszul oldottam meg egy feladatot. Azóta extrém módon félek felvállalni magamat

2013. jún. 11. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy simán mondd meg. Azt hiszem, amúgy is kell, hogy írjon neked beutalót, aztán mehetsz a thalassába első interjúra ha szeretnél. Amúgy nem rossz hely, én voltam már.
2013. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha ennyire nem megy, írd le egy lapra és mutasd meg neki? oO Ha ennyire rossz a helyzeted, nem értem, miért nem javasolta magától, nekem minden pszichiáterem mondta vagy ezt, vagy tündérhegyet, pedig én nem voltam ennyire rosszul, mint te, vagy máshogy... Ha meg az első interjútól paráznál majd nagyon (a thalassában), oda biztos elkísér valaki. Csak ne halogasd, én legalábbis ott szoktam elbukni.
2013. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

DE ki kísérjen el? A rokonaim nem tudhatnak erről, mert csak jönnek a gúnyos beszólások, mint pl nővéremtől "Na mi van, bedepiztél?" és a többi...

2013. jún. 13. 14:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Eh. :(

A pszichológusodnak már el tudtad mondani? Mert először beutaló kellene, aztán mehetsz oda.

Szüleid? Vagy bárki családtagod, aki megértőbb? Esetleg egy barát, tényleg bárki jó, akiben megbízol, csak hogy ne egyedül kelljen odamenned, úgy nekem is félelmetes lett volna. Engem párom kísért, de rokonaim is tudták, hogy megyek, szóval... úgy nehezebb, ha nem megértő emberek közt élsz, de gondolom csak tudják, hogy problémáid vannak, nem? Pl azt, hogy pszichológushoz jársz, biztosan, és végülis ott is csak pszichológusok vannak, nem kórházszerű, csak beszélgetések.

2013. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

azt se tudják, hogy pszichológushoz járok... mindig azt mondom hogy munkát intézni megyek....

de lehet hogy sejtik mert már párszor túőladagoltam magam, de azt nem tudják hogy "súlyos depresszió" a diagnózis.

Egyik rokonommal sem kísértetném el magam, nagyon szégyellem magamat. A dilidoknak meg nem merem megemlíteni :(

2013. jún. 13. 16:17
 10/10 anonim ***** válasza:

ha ilyenektől félsz, elég rosszul müködő családod lehet :(


kitartás!

2013. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!