Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljem túl a depressziós...

Hogyan éljem túl a depressziós anyámat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Anyám kb. 10 éve depressziós ősztől tavaszig, néha nyáron is. Régebben sajnáltam emiatt, próbáltam segíteni, elvittem utazni, hívtam tornázni, ajánlottam neki programokat; de úgy érzem, egyre inkább ellene fordulok. Naponta elősorolja a Híradóban látott, vagy újságban olvasott szörnyűségeket. A terhességem alatt felvilágosított, hogy a gyógyszertől, amit szednem kellett, miféle fejlődési rendellenességek várhatók. Minden barátnőjével vagy összeveszett már, vagy csendesen neheztel rájuk valamiért. A két pici gyerekemmel ímmel-ámmal foglalkozik, múltkor, mikor megkértem, hogy vállalja el egy napra a kétévest, mert 4 éve először lett volna egy egész napos programunk a férjemmel, csak azt mondta: "Na, f.sza". A kicsik nem is kötődnek hozzá, nem szeretnek hozzá menni. Mindig savanyú, rosszkedvű, mindenkit kritizál, nekünk is beszólogat. A férjem, akinek egyébként angyali türelme van, már látni sem bírja. A férjével nincsenek jól, egész nap a tévét nézik... Én már nem akarom megmenteni sem; neki így jó, úgy néz ki. Biztos iszonyú a depresszió, de arról senki sem beszél, hogy a környezetnek mit kell kiállni.
2010. márc. 2. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Legjobb tanácsom, csak annyit törődjél anyukáddal, amennyit látod, hogy elbír az ő habitusa. Ne is erőltesd a gyereket, hogy vele maradjon, mert egy depis embernek ezer millió hangulata lehet egy nap és nem biztos hogy azokat a gyermeked is tolerálná. Nemkell összeveszni, csak a három lépést megtartani. Úgyis ha nagyobb bajban lesz, kéri a segítségedet, vagy a tanácsodat. Mint írod nincs egyedül, tehát valaki figyel rá.
2010. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El kell kísérni egy pszichiáterhez. Gondolom nincs betegségtudata, és tiltakozik az orvos ellen, de akkor is rá kell venni a dologra egy beszélgetés során. Lehetőleg elkerülve a veszekedést, mert akkor még jobban fog dacolni. Együttérzésem.
2010. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolso mondatodban mindent elmondtal. Szerintem hagyd egy idore es ne foglalkozz vele. A ferjevel felugyelet alatt van. Mond meg neki, ha szuksege van rad akkor tudja hogyan talaljon meg. Tars egy kis szunetet vele es meglatod, hogy mire valtozik a helyzet. Te addig ne is keresd. Max a ferjevel tartsd a kapcsolatot, ha tudni akarsz rola hogy van. A te hianyod kivalthat belole erdeklodest es csak akkor kozeledj, ha O is valtozni akar. Lehet, hogy a tulzott odafigyelesed teszi erdektelenne. Nincs szuksege, hogy tegyen valamit is magaert, mert tudja te mindig keznel vagy. Addig forditsd az idod a te csaladod fejlodesere. A kicsit meg baratnod, bebysitter vagy a masik nagymamaval megoldjatok. Talan hamarabb kibillen a jelenlegi depis allapotabol. Maskulonben pszihologus segitseget kerd!
2010. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!