Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megbuktam egy vizsgán hogy...

Megbuktam egy vizsgán hogy éljem túl? Sírok, zokogok butának és tehetetlennek érzem magam!

Figyelt kérdés

Főiskolára járok és most voltam vizsgázni. Megbuktattak amire nem szolgáltam rá teszem hozzá szerintem mert volt egy masszív alap tudásom ha jószívű tanár átenged. Na de ez a lényegen nem változtat megbuktatott és elkezdte magyarázni hogy majd következő biztos sikerül. Elsírtam magam előtte és köszönés nélkül kimentem a teremből. Ezek után haverommal akinek sikerült berúgtam alig tudtam hazajönni holt sápadt arccal, szédülve és gyengén értem haza. Öt órát aludtam most félkómásan ide írok segítségért hogy MIT TEGYEK?


Butának érzem magam nagy szégyen van bennem és úgy érzem ostoba vagyok. Nem is tudom hogy a tanár úr miért nem látja hogy buta vagyok és azért nem megy a tárgy. Szóval a kérdésem az lenne hogy mit tegyek ilyen helyzetben? Tehetetlennek érzem magam.



#vizsgabukás
2015. jún. 16. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

most volt tudásod vagy csak a tanár jószívére apelláltál?

ez csak egy vizsga, fel kell állni és tovább kell harcolni, ha az összes többi sikertelen vizsgán is így fogsz kibukni, hamar ki fogsz esni a főiskoláról

2015. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

ennél nagyobb "tragédiák" is fognak érni az életben.. akkor ott mi lesz veled?

két hete én is megbuktam egy vizsgán, de ma sikeresen vedtem az akadályt.. főleg hogy úgy buktatott meg hogy szinte mindent tudtam.. a maira meg már egy mukkot sem tanultam, csak reggel átolvastam, és mégis meglett..

fel a fejjel, sikerülni fog legközelebb :)

2015. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eddig volt hat vizsgám mindegyik sikerült. Okosnak hittem magam aztán jött a mai napi vizsga bukás és vele együtt a hidegzuhany. Rájöttem hogy nem ér semmit ha jól teljesítettem eddig ha megbukok akárcsak egyszer is! Roppant csalódott vagyok nem tudom hogy mit tegyek


Első válaszoló: Köszi a "biztatást" hogy hamar kibukok a főiskoláról -.- Te már csak tudod hogy milyen tárgyaim vannak és hogy sikerülnek stb.. A végén kiderül hogy én vagyok a hibás


Második válaszoló: Neked köszönöm a válaszod. Hát elmegyek másodszor is bár nem szívesen. Lett volna jobb dolgom is mintsem tanuljak megállás nélkül javítóvizsgára :/

2015. jún. 16. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

már csak 3 tárgyam van hátra a vizsgaidőszakból és befejezem a főiskolát, de nyilván halvány lila gőzöm sem lehet arról, milyen tárgyaid lehetnek... :)

lehet most itt pátyolgatni a lelkecskédet, hogy jaj te szegény, hát bocsi, de nem foglak édes álmokba ringatni

gondolom az első félév könnyű volt, és most kaptad az első pofont, hogy milyen egy szemét tanárral összefutni, aki sunyi módon megbuktat, mondván "szeretnék önnel legközelebb is találkozni", vagy "úgy sem tudja mivel bizonyítani", ahh, még hány ilyennel fogsz találkozni, szép lassan jönnek az egyre nehezebb tárgyak, a még több vizsga

és ha már első pofára esésnél így kiakadsz, mi lesz később? mi lesz az államvizsgán? ezt másképp nem lehet csinálni, mint felállsz és tovább sétálsz

gondolom államis vagy a kezdetektől, ha így állsz a javítóvizsgához, hogy "hát majd elmegyek..."

2015. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudnád, hogy én egyetem alatt hány vizsgán buktam meg.... Egyszer nem fakadtam sírva, mert nálunk ez volt a természetes. 2-3 éves csúszások is általánosnak mondhatóak voltak, pont ez miatt.
2015. jún. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan tárgyak, ahol kevesebb is elég, és van ahol nagyon sokat szőröznek. Emlékszem, volt olyan harmadéves tárgy, amit már másodéven emlegettek azok, akik még nem buktak semmiből egyszer se, hogy na majd abból ők is meg fognak bukni.


Ha 6 tárgyból átmentél, Neked való az iskola és el fogod végezni. El kell menned még egyszer vizsgázni, alaposabban megtanulva. Ennyi. A teljes felnőtt életed ilyen lesz, nem fog mindig minden sikerülni, és túlteszed Magad rajta.

2015. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!