Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy jó barátom rákos. Hogy...

Egy jó barátom rákos. Hogy tudnék neki segíteni? Tehetetlennek érzem magam

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy nagyon jó barátomról kiderült, hogy áttétes rákja van, és nagyon szeretnék neki valahogy segíteni, tudom, hogy nem lehet, de mivel tudnám felvidítani, vigasztalni, meglepni, bármi - amit tehetek érte megtenném!

Annyira tehetetlennek érzem magam! :-( Ötletek?



2013. máj. 10. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már több családtagommal végigcsináltam ezt. :'(

Mint barát sokat tudsz segíteni. A rákos betegek a családtagok előtt igyekeznek erősek maradni.

Legyél te az, aki előtt elgyengülhet. Akivel beszélhet a félelmeiről, aki előtt sírhat, akinek elmondhatja a valódi gondolatait. Sokszor ezt a családtagokkal nem beszélik meg a betegek.

De lehet, hogy pont azt kéri majd tőled, hogy ne kelljen a betegségre gondolnia, és lehessen veled felhőtlenül vidám, mintha semmi baja nem lenne.

Amikor befekszik kemóra, aznap ha tudod kicsit látogasd meg, jól fog neki esni.


Ennél többet egy jó barát sem tehet ilyenkor.

2013. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél sztem neki deutériummentes vizet, hátha még segíthet rajta, bár gondolom ezt próbáltátok.
2013. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Ma az a divat, hogy állandóan feltoljuk a vércukor és inzulinszintünket. Rossz szokás, mert nem csak a cukorbetegségnek, elhízásnak kedvez ez, hanem a daganatok kifejlődésének is.


Azon túl hogy napi minimum 10g C-vitamin, sok-sok napozás és D-vitamin, kemo, az említett deutériumos víz..


FOGADJA MEG AZ ISMERŐSÖD MÉG AZT AZ EGYET, hogy nem táplálja a rákját cukorral. Mert fölösleges, mert csak tovább ront az állapotán. Akkor meg minek.


Tehát zsírt egyen, fehérjét is csak mértékkel, naponta 2-nél több étkezést ne nagyon folytasson mert minden étkezés után megemelkedik a vércukorszintünk.

Gyümölcsöket felejtse el egy időre, zöldségekből csak alacsony szénhidrát tartalmúakat, és azokkal is csak mértékkel. A tej is fellövi az inzulinszintet, a sejtburjánzásnak kedvez, nyilvánvaló hogy nem issza.


Ha ezeket megfogadtatod vele, azzal nem lelki támaszt nyújtasz hanem kimondottan fizikai alapot adsz neki a gyógyuláshoz.


Eztán kicsit átmegyek 'ezotéria' kategóriába, bár a deutériumos víz és a kemoterápia is ezotéria témakörbe tartozik, úgyhogy nem lesz nagy váltás. Vannak a gyógyulást segítő vizualizációs és lelki gyakorlatok. Használják, Magyarországon is mert úgy tűnik működik. Tök mindegy miért működik, ha működik. Éljen vele. Nem ismerem a módszer nevét, nem én vagyok beteg, ti majd rákerestek.


Nagyon sok sikert és kitartást kívánok.

2013. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem mindent megtenni a gyógyulása érdekében!!

Én azt hallottam, hogy sok cékla levet kell inni. Erről tudtok valamit esetleg?

2013. máj. 10. 13:22
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Antioxidáns hatású.

Kár hogy a sok antioxidáns fogyasztás még nem megoldása a rákbetegségnek. De lehet ezzel is próbálkozni, belefér a cékla(lé) abba a táplálkozás módszerbe amit én írtam.

2013. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tessék? Egy rákbetegnek olyan tanácsot adni, hogy 2-nél több étkezést ne nagyon folytasson???? Dehogynem! Étkezzen napi 5x.

A rákbetegekre jellemző, hogy gyorsan sokat fogynak. Minél táplálóbb, roborálóbb ételeket kell fogyasztaniuk, mert a szervezetnek nem maradnak tartalékai, amiből energiát nyerne. A zsírban oldódó vitaminok felszívódásáról nem is beszélve.

Javasolt a nagy dózisú vitaminbevitel, Nutridrink, ill. gránátalma, acai bogyó, egyéb erős antioxidánsok fogyasztása.

2013. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

A nutridrink egy kamu f.os.


Mit nevezel tápláló ételeknek?


Minél gyakrabban van inzulincsúcs, minél gyakrabban emelkedik meg a vércukorszint, annál több cukor jut a ráknak is. Hajrá.


A napi 5 étkezés lehetetlenné teszi a megfelelő emésztést, nincs idő az étkezések között kellő mennyiségű epe termeléséhez. Nekem mindegy.. de hát pont a jó emésztést kellene preferálni, nem azt hogy nagy mennyiségű cuccot átküldjünk a tápcsatornán aztán abból alig szívódjon fel valami..

2013. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Te talán tapasztalatból tudod hogy kamu fos?

A 2 étkezés nagyon kevés egy napra!

2013. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki ír itt még tapasztalatból, én sajnos abból írok.


Étkezés fontos. Úgysem fog tudni enni, így annyit és annyiszor egyen, amennyit csak tud. Úgyis fogyni fog. :(

Orvosi és gyógyszer tanácsokat ne itt kérj. Táplálék kiegészítők után majd érdeklődj a kemoterápia várójában. Ott fogod megkapni a fontos, hasznos és jó tanácsokat.


Te egy barátja vagy. Nem neked kell meggyógyítanod. Te barátként maradj mellette. Lesznek orvosok, akik tudni fogják, melyik a megfelelő kezelés a számára. Ott lesz a családja, akik megveszik majd neki a táplálékkiegészítőket.

Te akkor teheted a legtöbbet, ha barátként állsz mellette. Hidd el, ezt teheted a legtöbbet.


És minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyen jó barátja vagy.


1. válaszoló voltam.

2013. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Napsugar11 ***** válasza:

Daganatos betegeknek szóló meditációm és vizualizációs technikám szívesen elküldöm INGYEN, az arra érdeklődőknek emailben. Nagyon fontos, hogy gyógyultnak érezze és lássa magát.


Fontos a gyógyulásába vetett hit, amit tudsz nála erősíteni, hogy amikor kibillen valaki az egyensúlyából, akkor legyen, akibe kapaszkodhat. Amikor a beteg fizikailag rosszabbul van, képtelen átmenetileg hinni. Ebből nagyon jól ki tudod segíteni őt.


Étkezési szempontból a "nagy zabálások" helyett, ami felvinné a vércukrot, sokkal inkább a nagyon gyakori, kis mennyiségű étkezés vezet eredményre. Fehérjére szükség van, mert az az enzimek építőeleme is. Ha nincs elég fehérje, akkor a szervezet elkezdi lebontani a saját izomfehérjéket.


Még rengeteg minden lenne, amit hosszú így elmondani, életviteli tanácsok, lelki oldal a daganat kialakulási helyének ismeretében, stb. Rengeteg ismerősöm van, aki alternatív módszerekben a segítségedre lehet, ezeket ezen a címen érheted el. alternativgyogyitok@gmail.com


Biztosan lesz a lakóhelyeteken is valaki, aki segíteni tud.

2013. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!