Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek borderlineos vagyok?

Szerintetek borderlineos vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon félek az egyedülléttől és attól, hogy a barátaim elhagynak. Kevés igazi barátom van, de azokért mindent megtennék és gyakran segítek nekik és ők is nekem. Nem akarok rájuk telepedni, és félek is attól, hogy soknak fognak érezni, de gyakran érzem, hogy néha rátapadok valakire, de ezt még sosem mondták, pedig több hibámra is kaptam építőjellegű tanácsot tőlük.

Ha egyedül vagyok rendszeresen szorongok, mert félek, hogy elhagynak a jövőben.

Ha lemondanak egy találkozót vagy hasonlót, személyes sértésnek veszem és sírni tudnék.

A találkozóink pedig szinte mindig jók és sokat nevetünk.



2015. jún. 12. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenféle téren kapcsolatfüggő vagy.Gondolom a szüleid nem adták meg azt a szeretet amit kellett volna,ezért próbálod ezt az érzést begyűjteni mindenhonnan.Szeretetéhes vagy,nem beteg.
2015. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez inkább dependens személyiségzavarnak tűnik, mert a borderline személyiségzavarosok ambivalensek a kapcsolataikban, egyszerre gyűlölik és szeretik a hozzájuk közel állókat (kb. 3 napos váltásokban).


De amúgy tökmindegy, hogy mi a "címkéd", ha változtatni szeretnél, fordulj szakemberhez. Egy jó pszichológus nem a címkét kezeli, hanem az embert.

2015. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!