Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham lehet egy álomban?

Pánikroham lehet egy álomban?

Figyelt kérdés
Kb 10 perce ébredtem fel. Azt álmodtam hogy üldöznek és megakarnak ölni én meg menekülök és teljesen bepánikoltam. Tudtam hogy csak álmodom de nem bírtam megnyugodni. Ennél valóságosabb álmom meg soha nem volt. Az álmomban mindent megpróbáltam hogy felébredjek valahogy még sem sikerült. Menekültem tovább aztán teljesen valósághűen éreztem ahogy megfojt.aztán valami zuhanást éreztem de nagyon sokáig.Tényleg éreztem ahogy leáll minden szervem és azt hittem tényleg meghalok.borzasztó volt.Ha számít régebben depresszió-szorongás-pánikrohamaim voltak de megszűntek.mostanáig.valakinek van ötlete ha előfordulna még egyszer hogy hogyan ébredhetnék fel az ilyen rémálmokból?

2015. jún. 10. 00:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném ha valaki tudna gyors választ írni mert nem merek elaludni..
2015. jún. 10. 00:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, nekem is volt. Napokig nem mertem aludni.


Nézz vígjátékot, igyál egy nyugtató teát, ha nagykorú vagy, egy pohár finom bort.


Ha ez sem használ, akkor ügyeket, az orvos majd ad nyugtató injekciót.


Bár a panaszaid túl mennek a normális szinten, menj be az ügyeletre!

2015. jún. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem meg is válaszoltad. Rémálom. Ennyi.

függetlenül attól, hogy voltak régen pánikrohamaid.

Nekem is volt már olyan, hogy azt álmodtam, hogy valaki lelőtt. Éreztem, ahogy mindhárom golyó belém hatol, az óriási fájdalmat, aztán amikor elfogadtam, hogy meghalok, sikerült elmenekülnöm, és már jól éreztem magam, de nem ébredtem föl, hanem tovább folytatódott az álom átalakulva valami nyugtatóbb eseményekkel. Asszem ezután ébredtem föl. Van, aki tudja irányítani az álmait, tudatosan álmodik. Ehhez hosszú évek meditációja kell. Az ilyen embereknek elég pár óra alvás, miközben ráadásul végig ébren álmodnak, és mégis kipihenten kelnek föl. Ők gondolom csak akkor álmodnak rosszat, ha akarnak:)

Ha a rémálmot pánikrohamnak nevezed, akkor már mindenkinek volt. Igen, a rémálom bizony igazán valósághűnek tűnik, ahogy az összes többi is. Ahogy az életben is, a negatív emlékek jobban bevésődnek, nehogy elfelejtsd a velük kapcsolatos fontos tapasztalataidat.

Nem kell mindent túlkombinálni, elveszel a részletekben, pedig a lényeg egyszerű. Túl egyszerű, hogy az ember ne unja meg, amíg fiatal. Majd öreg korra már leegyszerűsödnek a dolgok. Akkor már csak a lényeg lesz fontos, mert közeleg a halál:)

Ja meg gyakran álmodtam olyat, hogy kígyókkal teli helységen vezetett át az út, és nem volt más út, minthogy átmenjek rajtuk. Amikor elfogadtam, hogy ha maradok biztos meghalok, de ha átmegyek rajtuk, talán megmenekülök, sikerült.

Szerintem akkor álmodik rémeket az ember, ha valami olyan élethelyzet adodik, amikor le kell mondania valamiről, és ez kicsit olyan, mintha meghalna. Persze vannak bonyolultabb rémálmok is, de ha elgondolkozol, hogy milyen mostanában történt élethelyzet vagy valami történés okozhatja, megfejthető, hogy mi volt az üzenete.

Talán egy hiba, egy kényszer, egy valami...amit máshogy kéne csinálni. sok mindenre utalhatnak.

2015. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2015. jún. 10. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!