Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lehetett? Vajon...

Ez pánikroham lehetett? Vajon hajlamom van rá?

Figyelt kérdés

kb két éve volt egy olyan, hogy elég sok rossz dolog történt velem, nagyon ki voltam borulva és mikor sírtam, akkor egyszer az egész átcsapott ilyen száraz, könnyek nélküli kapkodó, ziháló légzésbe. egyre gyorsabban vettem a levegőt és nem bírtam kontrollálni a légzésemet, úgy éreztem, meg fogok fulladni, elkezdtem szédülni, zsibbadtak a végtagjaim és teljesen elvesztettem az uralmat a testem felett. olyan érzésem volt, hogy megőrülök vagy meghalok, nem vagyok ura a saját testemnek, annyira abszurdnak tűnt az egész helyzet. aztán valahogy sikerült lenyugodni, hideg vizet engedtem az arcomra és próbáltam lelassítani a légzésem. elvileg ezek a pánikroham tünetei, nem? szörnyű volt az egész, életem legrosszabb élménye.


azóta ilyen durva nem történt, de nagyon sokszor van olyan, hogy ha ki vagyok borulva és elkezdek sírni, akkor kezd az egész megint átmenni ebbe a kontrollálhatatlan, kapkodó légzésbe, amivel akkor 2 éve kezdődött. eddig mindig úrrá tudtam rajta lenni, kényszerítettem magam, hogy nyugodjak le. de félek, hogy egyszer nem fog sikerülni és megint pánikrohamom lesz. mit csinálhatnék?



2015. máj. 18. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha mielőbb keresnél egy pszichoterapeutát, nehogy a rohamok után kialakuljon a pánikbetegség.
2015. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugi! Kapkodtad a levegőt, ezért nem tudott teljesen végbemenni a gázcsere a szervezetben - kevés volt az oxigén. Ez egy természetes folyamat, akár el is ájulhattál volna, valószínűleg a határán voltál. Ilyenkor koncentrálj a légzésedre, próbáld lelassítani, a hideg víz is jó ötlet. Teljesen jól csináltad.
2015. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!