Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hagyjam abba a zongorát?

Hagyjam abba a zongorát?

Figyelt kérdés
én.... valahogy nem merek többet a zongora billentyűin keresztül beszélni. Tudom, hogy a képességeimmel nem sokra megyek az életben, de az ELTE szabad bölcsészet szakára felvehetnek, elég sok pont van a kezemben, azaz egyetlen út, ami a közelemben van, amire óriás kétséggel és felfedező pislogással, de megpróbálok rajta elindulni, mégha a sebekből csepereg az élénk piros színű fájdalom is, mást nem tudok tenni. Rájöttem, a zongora és a hozzá kötődő dolgok nem nekem való, miután hetekkel vizsga előtt görcsbe volt a gyomrom, majd pénteken éjszaka ötször hánytam a pániktól meg a félelemtől, eljutottam a kiszáradásig, a hétvégét egy kórház intenzív osztályán töltöttem, infúzión keresztül juttattak belém némi táplálékot, majd a vizsga előtti éjszaka kétszer jött ki belőlem minden az életerővel együtt. Amikor életkedv és energia nélkül kerülök egy akadály elé akaratom ellenére, mert nem a küzdés útjáról való letérés okozta a félelmet, úgy érzem nekem itt nincs helyem. Most voltam elsős az egyetemen előadóművészet klasszikus zongora szakon.
2015. jún. 3. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom, ekkora hisztit egy vizsga miatt...
2015. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak a művészi léteben alkotói válságok, mélypontok. Az embert elborítja a kétség, mindent rossznak lát, kutyául szenved. Keresni kell egy kapaszkodót, ami felhúz a gödörből egy kicsit, és csak utána gondolkodni, hogyan tovább. A gödör mélyén ne hozz döntéseket, mert nem látsz ki belőle, és biztos, hogy rossz döntések lesznek!! Merülj el egy darabig a hétköznapi tevékenységekben, valamint jó lenne valamilyen szép természeti környezete vonulni néhány napig és szemlélődni. Csak nézni fákat, virágokat, a madarak énekét hallgatni.
2015. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló kommentjéhez még hozzátenném, hogy egy bölcsész diplomával nem sokra mész manapság, viszont zongoraművészként külföldön is lehet esélyed! Az én egykori zongoratanárom is mesélt az egyetrmről, és nem csak a szépet, jót mondta el. Benne is megvolt egy ilyen érzés, abba akarta hagyni, de inkább összeszorította a fogát, végigcsinálta, de nem bánta meg. Adj esélyt magadnak, ha feladod, akár egy életen át is bánhatod! Fel a fejjel! Sok sikert a továbbiakban!
2015. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyirás vagy, hogy fogod bírni a főiskolát? Ott félévente vannak vizsgák, meg ZH-k, akkor te csontra fogsz kiszáradni? Szerintem meg akkor felejtsd el a fősulit, ha ennyire parázol, vagy találj ki valamit, amivel a feszültséged oldhatod. Szedjél Valerínát olyankor, vagy valami nyugtató hatású teát igyál! Mert nem csak az iskolás évek, amik stresszesek, az egész élet tele van megpróbáltatásokkal, amiket nem lehet kikerülni, vagy ha kiakarod kerülni, akkor sehová nem fogsz jutni az életben, hanem valakinek el kell majd tartania!
2015. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!