Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a szorongásom?

Hogyan győzzem le a szorongásom?

Figyelt kérdés

Pánikbetegséggel küzdök, 3 éve.. Néha vissza jön a szorongás. Így elalvás előtt sóhajtozom, egyszerűen nem tudom magam nyugtatni. Hipochonder is vagyok, mindent bebeszélek magamnak, van egy kisebb bajom és túlgondolom. Mindent negatívnak látok, barátaim nincsennek.. Vagyis van, de nem lehet rájuk számítani, szóval olyan mintha nem lennének. Bulizni havonta 1x,bár még sokat is mondtam, ritkán, ennyi a lényeg. Barátom nincs, nem is volt még, pedig már szeretnék valakit magam mellé. Hogyan éljek jobb életet? Nem akarok stresszelni, úgy érzem hogy befogok csavarodni. Változni szeretnék. Harmonikus életet szeretnék élni, nem aggódni mindenen. Kicsi koromban sokat bántottak az alkatom miatt, ugyanis duci vagyok. Nem érzem jól magam. Nem mindig merek kimenni az utcára. Ha valaki tudna nekem tanácsot adni hálás lennék.

19l



2015. máj. 15. 01:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. :)

16 éves lány vagyok, lassan 1 éve pánikbeteg, generalizált szorongásos... Nekem annyi szerencsém van, hogy van barátom, aki mellett semmi bajom. :)) Illetve hamarosan biztosra vehetem a gyógyulást, na de most nem rólam van szó. Amit saját tapasztalataim alapján tanácsolhatok:

A gondolkodásodon változtass Ez az alapja mindennek. Negatív gondolatokat próbáld meg eltüntetni. Pozitív gondolkodás önmagában nagyon sokat tud segíteni. Had ajánljak egy filmet, ami engem megtanított a pozitív gondolkodásra és javul az életem és sok mindent megértettem, miért történt. Youtubeon megtalálod Louise L Hay - Éld az életed oktató. Több filmje is van, nézd meg őket, segíteni fognak, biztos vagyok benne! Mellesleg én is duci voltam és sokat csúfoltak. Te próbáld meg szeretni magadat és a testedet is úgy, ahogy van. Sok duci lány van, akik úgy szépek és vonzók, ahogy vannak. Sok telt nőt ismerek, akiknek van párjuk és boldogok.

Hipochonder. Ismerős... én nagymamám halála óta vagyok így. Én ebből úgy jöttem ki, hogy ezerszer elmondtam magamnak, hogy semmi bajom sincs!! Te is egy fiatal, egészséges szervezet vagy, minden rendben, hidd el! Mielőtt pánikbetegséget diagnosztizáltak, gondolom te is átestél mindenféle vizsgálaton. Esetleg menj el újra, kérj vérvételre beutalót, vagy amit szeretnének, ha csinálnának. Így ha látod, hogy minden rendben, megnyugszol talán. :) Barátaim nekem sincsenek nagyon... 1 barátnőm van, akire lehet számítani.

Táplálkozz minél egészségesebben, kiegyensúlyozottabban. Én néhány hete írok magamnak minden napra étrendet, figyelem, hogy heti 2-3-szor egyek csak húst, minden napomban legyen sok zöldség, gyümölcs, rozskenyér, és persze napi 3 liter víz!

Utcára kimenetel - ismerős. :) Én sem nagyon merek... tudatalattis dolgok ezek nálam. Képzeld el, hogy az emberek mind szeretnek téged és segítenének bármi baj is lenne, illetve próbáld ki, hogy mosolyogsz idegenekre is. :) Én sokszor szoktam és mikor visszamosolyognak, az nagyon jól esik!

Sport. Mindenképpen sportolj!! A legjobb szorongásoldó, ami létezik, tapasztalatomból mondom. Minden este elmegyek futni, csak ide az utcába, főleg sötétben, mikor nincsenek emberek, nem látnak, nyugis minden. Vagy odabent aerobicozz, tornázz, eddz! Közben hallgass motivációs zenéket! Vidám, derűs zenék is tudnak segíteni.

Gyógynövényes készítményeket is kipróbálhatnál. Ha ideges, nyugtalan vagy, egy bögre citromfű tea tud segíteni. Én minden este iszom. Illetve 1 hete szedek egy nagyon jó bogyót, Nervenpflege a neve. Nézz utána. Csak gyógynövények vannak benne, szorongás, feszültségoldó, könnyíti az elalvást, nyugtat. 2-3 hétig kell kúraszerűen szedni, utána kihagyni ugyanennyi időt és esetleg még egy kúrát megcsinálni. Mellékhatásai nincsenek. :) 1300 ft, 60 db van benne. Napi 3x-1-3 a javasolt adag. Én napi 3x3-at szedek és segít.

Most így ennyi jutott eszembe... :)

Louise segíteni fog, ebben biztos vagyok.

Evvel kezdd:

https://www.youtube.com/watch?v=nr6B7OyLDsk


Aztán megnézheted ezt is:

https://www.youtube.com/watch?v=COMjwxONsm8


Edzéshez, futáshoz ami nekem nagyon beválik zenék:

https://www.youtube.com/watch?v=Cgovv8jWETM&list=PLCDFC14453..


Ha nem tudsz aludni, ez a Nervenpflege tuti segíteni fog, vagy a citromfű tea. Illetve hallgass relaxáló zenéket, én már régóta minden nap erre alszom el:

https://www.youtube.com/watch?v=_1dVtidhTFo


Próbáld ki, amiket javasoltam, nézd meg a filmeket. :) Garantálom, hogy segíteni fognak és jobban érzed magad.

Ha gondolod, írhatsz privát üzit is. Remélem segítettem.

Puszi. :)

2015. máj. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit még tudok javasolni, próbáld ki a jógát. :)

Otthon, youtubeon találsz sok egyszerű jógás videót, nekem ez is sokat segít szorongásoldásban.

Vagy ha van időd, vegyél egy hosszú, forró fürdőt. Gyújts gyertyákat, párologtass kellemes illatokat. Nagyon nyugtató, szorongásoldó tud lenni.

Még eszembe jutott néhány pozitív videó:

101 pozitív állítás Dr.Domján Lászlótól

https://www.youtube.com/watch?v=b10mvWtQ758


Balogh Béla: A tudatalatti tíz parancsolata:

https://www.youtube.com/watch?v=piFTD7jVrYE

2015. máj. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sportolj.
2015. máj. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sóhaj, az jó dolog. Némi plusz oxigén kerül a vérbe, ezáltal az agyba is. De az agyba jutó oxigén mennyiségét a vér csomósodása, koszosodása nagymértékben korlátozza.

A sóhaj, még hatásosabb, ha lassan nagyon lassan ereszted ki tüdődből a levegőt. A problémád az annyira összetett, hogy ezt itt nem lehet részletesen elmondani kifejteni.

De azt elmondom, hogy az agy oxigénellátásán kell javítani, és problémáid is fokozatosan meg fognak oldódni!

2015. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!