Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbiám van már 6 éve,...

Emetofóbiám van már 6 éve, hogy lábaljak ki ebből? Nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

6 éve szenvedek emetofóbiától, mióta elválltak a szüleim. Apám szentül hiszi, hogy hülye vagyok, ahogy ő mondja, skizo vagyok. Kedves tőle.. Viszont ez így nem élet.. Nézem az időt, hogy mi után mit eszek és mikor, keveset eszek, van, hogy megtagadom a kaját magamtól, és rettegek attól, hogy kihányok valamit. Hogy lábaljak ki ebből, úgy, hogy apám NE tudjon róla..? Nem kell nekem az ő idióta szövege, csak egy lapát lenne erre az állapotra...

iu.: Hülye kommentettek hagyjatok, hogy újabb finnyás tini, stb... meg, hogy tudom-e ez mit jelent. ha nem tudnám, nem írnám le! Segítséget kérek, nem azt, hogy oltsatok be...

Vlaszaitokat előre köszönöm!!!

17/L


2010. febr. 21. 08:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jól teszed, ha bizalmatlan vagy...
2010. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
vígasz: [link]
2010. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van. Én 16 vagyok és nekem olyan 11-12 éves koromban kezdődött. Mondjuk én azért eszek, azzal nincs probléma, csak folyamatosan fertőtlenítem a kezemet és a kilincseket, naponta kb 30x mosok kezet és mindenhova viszem magammal a kézfertőtlenítőt. Ez valamilyen szinten megnyugtat, de akkor is szinte egész nap ez jár a fejemben, hogy mikor kapok el egy hányással járó betegséget. És ha valaki a közelemben hány, akkor legszívesebben elrohannék!! Nagyon rossz! (aludni se nagyon tudok)
2010. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

16 és fél évesen,egy vírus után alakult ki nálam.Valójában egész kis koromtól mindig féltem a hányástól,de azóta rettegtem,inkább egész nap nem ettem,csak nehogy hányjak.Amint megettem valamit,már a víz alig ment le a torkomon,annyira féltem.Két hónap alatt húsz kilót fogytam,de az egész összesen vagy három hónapig tartott(agorfóbiával,meg minden ilyen sz*rral összekötve persze)Az emetofóbiából engem a hipochondria gyógyított ki;mindenre kémiai választ kerestem,egy idő után úgy voltam vele;mindig sorra vettem,voltam-e olyan helyen,ahol vírust szedhettem össze?Esetleg van-e járványszerű hányós vírus,vagy épp nyoma sincs?Végülis,két oka lehet a hányásnak-egy vírusos,bakteriális fertőzés vagy egy gyomorrontás.Arra mindig különösen figyelek,nehogy romlott vagy aznap lejáró tejet,tejterméket,stb.egyek.Ha pedig a gyomorrontást el tudom kerülni(mert odafigyeléssel el lehet!)vírus pedig nincs a közelben,idővel megértettem:mitől hánynék??Tudom,milyen pokoli érzés halálfélelemben élni a mindennapokat-én hálát adhatok az égnek,hogy ilyen gyorsan kigyógyultam belőle.Mindig erre gondolj;tiszta vagy,kezet mosol,vírust nem szedhettél be.A kajára pedig odafigyeltél,hogy ne romlottat egyél-innentől kezdve nincs miért hányni!!

Sok sikert a mihamarabbi gyógyuláshoz!!:)

2010. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Sorstársak vagyunk. 13 éves vagyok, amióta 5 évesen elhánytam magam a nagymamámnál, emetofóbiám van pont úgy, mint neked. Még magától a szótól is undorodok, mikor valaki hányt a közelemben a bőgés határán voltam és remegtem. Aztán 10 éves voltam, amikor emiatt kerültem depresszióba, lefogytam 28 kg-ra, senki se tudta miért. Mert nem mertem elmondani senkinek valamiért... Pszihológusnál is voltam de épp amikor már kész lettem volna rá, hogy elmondjam neki, véget ért a kezelés. Tic-es lettem tőle. (Kényészerbetegség) Mindig azt mondtam magamnak, ha megérintem mittudom én hányszor azt a valamit, nem fogok hányni. Ez megnyugtatott, csak minden tevékenységem lelassult emiatt és hülyének is néztek... Aztán ötödikes koromban elkaptam egy vírust. Nagyon kivoltam, 7-szer hánytam, kórházba voltam. Ekkor picit enyhült a dolog. Mára már megtanultam kezelni a dolgot, bár még nem tudtam róla beszélni senkinek, mindig remegek amikor beszélni akarok róla.Végülis mostanában már azon agyalok, mekkora butaság ez az egész... Ilyen hülyeségtől félni. De sajnos ezzel együtt kell élni. Talán egy idő múlva elmúlik...
2010. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!