Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kigyógyulni a...

Hogyan lehet kigyógyulni a pánikbetegségből gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Elég súlyos. Nem merek tömegközlekedésen utazni, emberek közé menni, csak ha nagyon muszáj, akkor is rettentően szorongok, van, hogy elájulok. Buszon ha utazok, csak legelőre vagyok hajlandó ülni, hogy ne lássam mennyi ember van körülöttem... STB...

Anyát lebeszélték arról, hogy orvoshoz vigyen, mert már nagyon sok helyen jártunk, és még mindig semmi. Azt mondták ezt magamnak kell leküzdenem. De hogyan??


2010. febr. 20. 19:42
1 2
 11/11 sasvari válasza:
Az első rohamom állásinterjúra menet kapott el. Vezettem, aztán egyik pillanatról a másikra melegem lett. Zakatolt a szívem, fojtott a mellkasom és remegtem. Épp egy piros lámpánál álltam meg, lehúzódtam, a megállni tilosban. Hívtam a párom, hogy nagyon rosszul vagyok, de mennem is kellene, de képtelen vagyok! Ültem, vártam, beszéltem vele. És mentem... jobb lett. Aztán jó darabig semmi... Onnantól kezdve féltem vezetni... Egyik éjjel sikerült rosszul felkelni az ágyból, és sikeresen kiment a bokám. Reggel mentünk csak be a kórházba, és az úton megint csak elkapott... Kiabáltam a párommal, hogy hívjon orvost, de ott ne merjen hagyni, mert meghalok... szegény azt se tudta, szaladjon, vagy maradjon... végül szaladt. Megláttam két orvost a mentőbejáratnál... odaszóltam, segítsenek, mert meghalok... Odafordult az egyik, kérdezte mit érzek, mondtam alig kapok levegőt, erre ő beleszívott a cigarettájába, és annyit mondott vegyen mély lélegzetet, csak pánikrohama van. Ekkor tudtam meg, mi is ez, amit érzek, amit át kell élnem. Innentől kezdve megállás nélkül jöttek a rohamok. Kétszer mentőt kellett hívni, persze nem találtak semmit... Mindentől féltem. Féltem emberek közé menni, féltem vezetni, féltem egyedül lenni... Minden rossz volt. Mindenféle nyugtató teát kipróbáltam... Az segített, de csak akkor, ha tudtam, hogy megittam. Szó szerint, aki ismeri ezt a betegséget, az tudja miről beszélek. Nem tudtam egyedül lenni, napjaim nagy részét -mivel nem volt munkahelyem- anyukámmal beszélgetve töltöttem míg párom dolgozott, mert így nem voltam, vagyis nem éreztem magam egyedül. Ez nagyon sokat segített. Aztán rengeteget olvastam erről. De szörnyű napokat éltem át. Szörnyű volt. Még csak beszélni se tudtam erről , persze, hogy ki lehet gyógyulni gyógyszerekel ajánlom figyelmetekbe en rivotrilt szedtem 7 evig 6 mg de mar nem segitet lekellet jonnom rolla ,sikeresen elhagytam es anitidepreszanst kesztem el szedni az orvosom ajanlasara mar 2 eve tejesen tunet mentes vagyok , nem felek de nagyon kemeny dolog ,nagyon kell akkarni meg gyogyulni nagyon elkel hatarozni magad, es igyekezni nem gondolni az alap betegsegre mert minel tobbet gondolsz ra annal roszabb ,az egesz nehez volt de en kijottem bellole , es fel a fejel sikerulni fog nehez lesz de nem lehetetlen remelem segittetem
2013. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!