Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kigyógyulni a...

Hogyan lehet kigyógyulni a pánikbetegségből gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Elég súlyos. Nem merek tömegközlekedésen utazni, emberek közé menni, csak ha nagyon muszáj, akkor is rettentően szorongok, van, hogy elájulok. Buszon ha utazok, csak legelőre vagyok hajlandó ülni, hogy ne lássam mennyi ember van körülöttem... STB...

Anyát lebeszélték arról, hogy orvoshoz vigyen, mert már nagyon sok helyen jártunk, és még mindig semmi. Azt mondták ezt magamnak kell leküzdenem. De hogyan??


2010. febr. 20. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az Agykontrollt. Két könyvet kellene megvenned hozzá és nekilátni. Nagyon nagy segítség a személyoséged megismerésében, alakításában. A szerző: José Silva.
2010. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

ez nagyon komoly betegség, a páromnak is ez volt a baja

szomorú, de gyógyszer nélkül nem fog menni

erre nagyon komoly gyógyszereket adnak, azt becsülettel szedni is kell

fontos, hogy ami a pánikot okozza, azt eleinte ha tudod, kerüld el. jó megoldás, hogy előre ülsz, ez már haladás

amikor azt mondják, hogy neked kell leküzdeni, az azt jelenti, hogy mindent újra kell építened magadban

szó szerint mindent

az érzéseidet, a lelki dolgaidat, az élethez és az emberekhez való kapcsolatodat, stb

olyan kicsit, mintha újra kezdenéd az életedet


én csak azt kívánom, hogy kitartás, ki lehet jönni belőle, kell hozzá idő, de sikerülni fog

2010. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló érzéseim vannak...de ha már van valaki velem,akkor nincs...én is gondolkodtam már a dokin...

ha mégis tömegbe kell mennem,akkor probálom a gondolataimat elterelni..

2010. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
persze, hogy ki lehet gyógyulni gyógyszer nélkül, csak meg kell értened az okokat. (a gyógyszer amúgy sem gyógyít, mert az a tüneteket fedi el.) Ha gondolod írj emailt.
2010. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

ajánlom figyelmetekbe: www.neuroptim.hu

nem véletlenül lettél pánikbeteg, fogadd meg Géza tanácsait!

2010. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csinálni kell azt amitől félsz. Csak azért is. Mindig újra meg újra. És egyszer csak már nem fogsz tőle félni. Képtelenség folyamatosan félni valamitől, ami már nem ismeretlen helyzet a számodra. Ez olyan, mint amikor új kiskutyám lett menhelyről. Nagyon félt tőle az egyik kutyim. Olyannyira, hogy meg akarta ölni. Képtelen voltam visszavinni a kicsit a menhelyre. Inkább szoktattam őket. Arra gondoltam, ha az agressziója félelemből fakad, a megszokás miatt el fog múlni. 2 hónapon át csak felügyelettel lehettek együtt, a kicsi mindig az ölemben volt, közben ölelgettem a nagy kutyát, aki reszketett. Fokozatosan megszokta, és egyszercsak már nem félt tőle. Ma már hatalmasakat játszanak. Fizikai képtelenség rettegni attól, amit megszoksz. (Persze abban az esetben, ha az valójában nem veszélyes.) A lényeg, hogy fokozatosan csináld. Nem kell mindjárt országjáró körútra menni és 2 órás buszutakra vállalkozni. Először menj 1 megállót. Aztán 2-t. Aztán 3-at. Aztán ülj egy sorral beljebb. Aztán 2-vel. Jutalmazd magad, mindig amikor megcsináltad, akkor is ha féltél! Egy csoki, fagyi, egy jó film...

Menni fog, hidd el! gyógyszer nélkül!

2010. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A terápiás módszere a pániknak a kognitív viselkedésterápia. Ebben a módszerben jártas pszichológus, vagy pszichiáter tud segíteni. De ahogy a tüneteket írod, nekem inkább agorafóbiának tűnik. Vagy a kettő kombinálva..
2010. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
10000 féle szakembernél ( pszichológus ) jártam már, egyik sem tudott még segíteni.. =(
2010. febr. 25. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, hogy jártál... de terápián is részt vettél???? A terápia kemény meló a kliensnek is. Más viszont nem fog tudni megmenteni, ha te nem dolgozol.
2010. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
figyu most furcsát fogok írni:ne küzdj ellene! ha jön az az átkozott roham hagyd,hogy átmenjen rajtad! fél perc alatt el fog mulni tapasztalatból tudom.nekem is egyik haverom mondta ezt kell csinálni roham alatt(neki is volt már)mondtam neki te nem vagy normális ez nem igy müködik.de végül hallgattam rá és tényleg működik! én is buszon paráztam,meg nagy tágas tereken.szedtem nyugtatót rá de nem igazán használt.néha rámjön még a szorongás de ezzel a módszerrel meg tudom oldani a szitut.sikerülni fog bizz magadban!
2010. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!